PDA

View Full Version : FOXPRO یک برنامه فوق العاده با حال است

jaleel
شنبه 17 اسفند 1381, 10:55 صبح
سلام
به چند دلیل !
اول اینکه اگه برنامه نویسی می خواهید یاد بگیرید اول BASIC یاد بگیرید بعد FOXPRO خیلی راحت است
دوم اینکه 60 - 70 درصد برنامه نویس ها خبره حتما FOXPRO بلد هستند
سوم مثل پیکان هست دم هر بقالی که مراجعه کنی حتما می دونه چیه هست
چهارم از هم مهمتره قدرت بانک آن و راحتی کار برای دیدن بانکی که با FOXPRO طراحی شده هیچی نرم افزاری خاصی لازم نیست این یعنی براحتی وبدون هیچ خیالی میتوانید فقط بانک را برداری بری و روی رایانه میزبان اطلاعات را ببینید و فقط NC باشه کافیه
نرم افزاری نوشته شده که اینهمه خوبی داشته باشه

kia1349
شنبه 17 اسفند 1381, 13:45 عصر
البته که باحاله
اینقدر که مایکروسافت اصلش رو خرید و ارتقا داد برنامه های زیادی از روش ساخت حالا زورش میاد ببردش توی دات نت
میشه گفت حسودیش میشه به قدرت مادرزادی این برنامه

Mohammad_Mnt
یک شنبه 18 اسفند 1381, 10:08 صبح
همچین عالی هم نیست :? من خودم 6-7 ساله که با فاکس و ویژوال فاکس کار می کنم ولی اصلا شی گرا نیست ، بیشتر رویدادگراست . قدرتش تو بانک اطلاعاتی خیلی زیاده ولی تو بقیه کارها خلاقیت برنامه نویس رو می گیره ! در ضمن بعضی وقت ها یه ایراد هایی پیدا می کنه که آدم شاخ در می آره ( لیست اشکالاتش رو تو سایت مایکروسافت ببینید )
مهمتر از همه منابع برای کار کردن باهاش ، مثل کتاب خیلی خیلی خیلی کمه ! برای ورژن 6 که فقط یکی دوتا کتاب هست !!! برای 7 که هیچی !!!!!!!!!! 8 رو که دیگه ولش کن !

Afshinpour
پنج شنبه 14 فروردین 1382, 06:50 صبح
محمد جان

شرط میبندم که با ورژنهای 7 و 8 اون اصلا کار نکردی درسته ؟

بعدش هم این که دلیل نمیشه که وقتی تو ایران کتاب فارسی در این مورد نباشه منبع و .... در این رابطه کم باشه.

کسانی که حرفه ای برنامه نویسی میکنند همیشه سعی میکنند که تا حد امکان کتابهایی رو مطالعه کنند که ترجمه نشده باشه .برای اینکه همیشه مترجم ها هر جوری دلشون میخواد ترجمه میکنن و کتابی که ترجمه شده باشه همیشه گنگ هستش. خوب و بد توی ترجمه ها هست ولی هیچ چیز زبون اصلی کتاب نمیشه. برای این کار هم اگر آدم کمی وقت بگذاره و خودش رو به زبون انگلیسی مسلط کنه بد نیست. من خودم انگلیسیم واقعا افتضاحه ولی نصف کتابهایی که در رابطه با فاکس دارم انگلیسی هستند.

90٪ اونها رو هم کامل میفهمم و هیچ مشکلی ندارم.

اینجا که آلمانه همه کتابهای فاکس رو به آلمانی آدم نمیتونه پیدا کنه اونوقت توقع داری که تو ایران کتاب به زبون فارسی در این رابطه باشه ؟‌ :wink:

Mohammad_Mnt
شنبه 16 فروردین 1382, 14:51 عصر
اصلا به خاطر منابعشه که من دارم بعد از 6-7 سال میرم سراغ دلفی وگرنه فاکس خیلی خوبه ( بود ) تازه من هنوز ورژن 8 رو ندیدم :?

Afshinpour
شنبه 16 فروردین 1382, 19:32 عصر
محمد جان یک سری به FTP سرور من بزن ضرر نداره

kia1349
شنبه 30 فروردین 1382, 18:33 عصر
سلام آقا مهدی و آقا افشین
خوشحالم که شما رو اینجا میبینم
برای منابع خوب بچه های ویژوال فاکس کار یه سری به سایت
www.universalthread.com
بزنید خیلی باهاله
هر سوالی که دارید بپرسید افراد زیادی هستند که به شما پاسخ میدهند
ولی 2 تا مورد
1 زبان لاتین رو بدونید
2 یه یوزر و پسورد باید ایجاد کنید
ولی انصافا سایت خیلی خوبیه
امیدوارم مورد استفاده قرار بگیره این سایت از طرف میکروسافت نیز تایید شده

Mohammad_Mnt
یک شنبه 31 فروردین 1382, 00:35 صبح
اون سایت هم رفتم ولی حال و حوصله انگلیسی ترجمه کردن رو ندارم :? در ضمن عزیزم اسم من محمد است نه مهدی ! :wink:

aens2002
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1382, 01:13 صبح
باسلام و عرض ادب خدمت آقایان منتظرالظهور و افشین و همه فاکس پرو کاران
فاکس پرو بسیار جالب است و چون دستورات آن به زبان محاوره ای نزدیک است
طرفداران زیادی دارد و بسیارند برنامه های کاربردی موجود در سازمانها و شرکتهای دولتی که بوسیله فاکس پرو تهیه شده اند.
اینجانب هم به سهم خودم بالغ بر 250 هزار خط در قالب 20 برنامه کاربردی نوشته ام و لی مشکلاتی هم موجود است .
از جمله اینکه با فراگیر شدن استفاده از چاپگرهای لیزری در محیط داس منطبق کردن گزارشات خروجی برنامه ها با این نوع از چاپگرها دردسر دارد و استفاده از محیط شی گرای ویژوال فاکس پرو نیز برنامه نویسان را مجبور به بازنویسی برنامه های قدیمی میکند و ...
راستی نظر شما چیست ؟
ممنون و سپاسگزارم . کرمان 2/2/1382

Mohammad_Mnt
چهارشنبه 03 اردیبهشت 1382, 16:22 عصر
اگه نظر شما به واقع اینه ، نظر من هم همینه :wink:

Afshinpour
جمعه 05 اردیبهشت 1382, 03:32 صبح
والا من 3/4 سالی میشه که دیگه محیط داس رو ندیدم !!!!

کسی که میخواد از چاپگر لیزری استفاده کنه نباید یه پولی هم بده که برنامش رو آپدیت کنن ؟ !!!!

اصلا مگر برنامه رو اونجا با قرار داد آپدیت نمیفروشن ؟ !!

:shock:

برنامه رو میفروشن و حاجی حاجی مکه ؟ !!

پس اگه اینجوریه که یعنی تو ایران هر کی یه برنامه قدیمی زیر داس تو شرکتش داره همه کامپیوترهاش هم داس هستن و کارمند های بدبختش هم باید با داس کار کنن ؟ !!!

پس پیشرفت و ترقی و .... چی میشه ؟ !

:shock: :shock:

Mohammad_Mnt
شنبه 06 اردیبهشت 1382, 13:59 عصر
شانست گفت که اینجا نیستی وگرنه به خاطر استفاده از این کلمه ی غیر اصولی ( ترقی ) به زندان می افتادی :wink: به جرم توهین به مقدسات :D

kia1349
شنبه 13 اردیبهشت 1382, 08:11 صبح
برای پرینتر لیزری هم فارسی ساز داریم هم افقی هم عمودی
خواستی برات میل میزنم
البته باید برام میل بزنی و بگی که میخواهی

arash2005
پنج شنبه 26 خرداد 1384, 16:26 عصر
با سلام خدمت مدیر بخش
اگه زحمتی نیست برنامه چاپ پرینتر لیزری رو که در موردش صحبت کردین برای من بفرستید .
ممنون
Email : golchinray@gmail.com

rezamim
پنج شنبه 26 خرداد 1384, 18:08 عصر
تا سال 2007 که دات نت فاکس هم راه بیافته دوباره بعضیها ! میبینن که بهتره برگردن به خونه اولشون :wink:

Developer Programmer
پنج شنبه 26 خرداد 1384, 23:10 عصر
اینقدر که مایکروسافت اصلش رو خرید و ارتقا داد
علت خریدش این بود که از تکنولوژی بکار رفته اون خبر نداشت

mahdij
یک شنبه 16 مهر 1385, 13:59 عصر
میشه بگید اگه تو پرینتر لیزری بخواهیم چیزی بنو یسیم باید چکار بکنیم

new_day
یک شنبه 16 مهر 1385, 16:26 عصر
با سلام
به نظر من مرز بین زبانهای برنامه نویسی خیلی کم شده و همه اونا خوبه بعضی از اونها مثل vfp کد نویسی بیشتری را میطلبه اما راحتی دستوراش و محاورهای بودنش این عیب را هم کم رنگ کرده البته vfp9 خیلی از کد نویسی ها را هم خلاصه کرده و در زمینه گرافیک هم جالبه توجه شده

mehran_337
دوشنبه 17 مهر 1385, 10:05 صبح
نکته جالب اینکه خیلی ها معتقدند که فاکس شی گرانیست و بیشتر رویداد گراست دلیلش اینه که مثل خود من تکنیک های جدیدشو استفاده نمی کردیم
مثلا در وی‍ژوال با سبک داس برنامه می نوشتم . اما با دیدن قدرت مانور جداول در دیتابیس ، استفاده از data environment و مبحث بافرینگ می بینیم که کد نویسی به حداقل می رسه.
سادگی ریپورتشو ببینید و راحتی گریدشو.
از قد و بالای فاکس ناز و عشوه می باره . فقط اینو بگم که ما فعلا داریم صبر می کنیم . پز برنامه های دیگرو می شنویم و صدامون در نمی اد اما ازسال 2007 تا 2015 اونقدر حرف برای گفتن هست که دیگه باید بشینیم به فروم دیگه طراحی کنیم برای تبدیل کدپیج دیتابیس های دیگر به فاکس پرو . و این فروم پر می شه از تاپیک های اینچنینی :
" تازه فاکس و شروع کردم یه مشکل ... "

Mohammad_Mnt
دوشنبه 17 مهر 1385, 10:19 صبح
اون موقع شرمندتون می شیم :)
راستی کتاب ها رو دان لود کردین؟

شاگرد آرام
دوشنبه 17 مهر 1385, 11:35 صبح
سلام
هر زبانی برای کار خاصی طراحی شده
اگر هم مثل دات نت برای همه کار طراحی بشه هر برنامه نویسی بهتره توی یک تکنولوژی مسلط بشه چون جای کار داره
برای کار با دیتا بیس شی گرایی درد سره چون ما میتونیم توی فاکس 1256 جدول در لحظه
ویرایش کنیم و با یک دستور خطی select بانک فعال رو عوض کنیم
اگر فاکس شی گرای کامل بوذ انجام این کار دیونه کننده بود
یا مثلا دستور brows در زبونای شی گرا نتیجه یک جستجو از بازگشت یک متد به یک شی نمایش دهنده نتیجه این دستور . در نتیجه شی گرایی انعطاف پذیری رو از دیتا بیس میگیره

mehran_337
دوشنبه 17 مهر 1385, 13:32 عصر
واقعا اگه منابع فاکس در ایران یا در دنیا به اندازه وی بی یا دلفی بود بازهم فاکس پرو مورد انتقاد بود؟؟؟؟؟

Mohammad.Saheb
دوشنبه 17 مهر 1385, 13:36 عصر
کسی اطلاعاتی از برنامه refox (اگه اشتباه نکنم) داره

rezaTavak
دوشنبه 17 مهر 1385, 14:39 عصر
توی همین بخش هست

kia1349
پنج شنبه 20 مهر 1385, 11:17 صبح
long life foxpro

javad29531
دوشنبه 10 تیر 1387, 08:14 صبح
سلام به برو بچه های خوب این انجمن و جناب مدير. من تازه با این انجمن آشنا شده ام. من با فاكس تحت داس(2.6) قديم كار ميكردم. حالا دنبال ويژوال آن ميگردم. كتاب -راهنما- اي بوك- يا هر كمكي ديگر (البته به فارسي باشه بهتره) ممنون ميشم. ضمنا يك سوال داشتم آيا با آشنايي با فاكس تحت داس آن، در محيط ويژوال آن ميتوان سريع راه افتاد. ضمنا اگر كتابي سراغ داريد نوسنده مترجم انتشارات آنرابگيد چون در شهرما(كه شهر كوچكي است)اين كتابها فكر نميكنم گيربيادو بايدبه دوستانم سفارش خريد بدهم . ممنون

rezaTavak
دوشنبه 10 تیر 1387, 10:29 صبح
سلام

ضمن خوش آمد به شما لازم است چند نکته را متذکر شوم:
۱ - قبل از فرستادن هر نوشته لطفا جستجو کنید.
۲ - مطالب باعنوان تاپیک مرتبط باشد.
۳ - هر مطلب متمایز در یک تاپیک عنوان شود.

اما جواب شما : ابتدا سی دی ویژوال ۹ را بخرید.
داخل آن راهنمای فاکس هم هست.

برای فارسی فقط تا حال یک کتاب در نگارش ۳ چاپ شده است.

ASKaffash
دوشنبه 10 تیر 1387, 18:01 عصر
سلام
دوستان ببخشید وارد بحث شما میشوم . من 9 سال فاکس کار میکردم و پروژه های زیادی در صنعت تولید واجرا کردم ولی بنظرم بد نیست یک سری به زبانهای دیگر وبانکهای دیگر بزنید درست است در خصوص بانک اطلاعاتی SQLServer کاملا مدیون تجارب فاکس است مثلا از تکنولوژی RushMore استفاده میکند وصدای آن را هم در نمی آورد وجالب اینکه اصلا استفاده کنندگان جدید آن هم خبر ندارند که پشت پرده از این تکنولوژی استفاده میشود ولی اگر زبانهائی مثل C#2008 را ببینید تعجب خواهید کرد واختلاف شی گرا را حس میکنید درضمن یک اتفاق عجیب دیگر هم از 2005 ببعد در دات نت افتاده است بگونه ای ابزارها در حال توسعه هستند که کدنویسی به حداقل رسیده وعموما با استفاده از ویزاردها خودش 80 تا 90 درصد کد را پشت پرده تولید میکند و بانک SQLServer با ایجاد ویژگیهائی مثل SP و UDF باز هم از کد سمت برنامه کاسته وبه کد سمت بانک اطلاعاتی متمایز شده اند درانتها این نکته که ویژوال استودیو از نسخه 6 ببعد مسیر Fox را عوض کرده زنگ خطر است جالب است که بدانیم همین بلا را از نسخه ابتدائی دات نت دارد روی VB در می آورد واین احتمال وجود دارد که ریشه VB را بزند چون VB کارها هم از 6 به دات نت خیلی ها به C# مهاجرت کردند. موفق باشید

yunes_prg
پنج شنبه 02 مهر 1388, 17:46 عصر
هر کی میگه فاکس خوب نیست ناشیه