PDA

View Full Version : پرینت فارسی بروش داس در VB

ab_ba
یک شنبه 07 خرداد 1385, 08:55 صبح
سلام
من میخواهم در VB مثل قدیمها پرینتر سوزنی را فارسی کرده و مستقیم به پورت LPT پرینت بفرستم
لطفا اگر مطلبی- سورسی دارید مرحمت بفرمایید

Hossein Bazyan
یک شنبه 07 خرداد 1385, 10:30 صبح
مطلبت روشن نیست فارسی ساز پرینتر میخوای یا چیز دیگه ؟
چون برای کامپیوتر فرقی نمیکنه پرینتر سوزنی باشه یا لیزری با هر دستوری پرینت بگیری کامپیوتر پرینت میکند اما اگه در مورد فارسی کردن پرینتر مشکل داری من یه موقعی ( دوسال پیش ) در همین سایت یه فارسی ساز آپلود کردم بگرد اگه پیداش نکردی دوباره آپلود کنم . الان نمیدونم کجا گذاشتم آخه خیلی قدیمیه .

ab_ba
شنبه 13 خرداد 1385, 07:58 صبح
من میخواهم در ویندوز به روش dos پرینت بگیرم یعنی خودم پرینتر را فارسی کنم و کاراکترها را به آن بفرستم تا سرعت چاپ بالا برود

ab_ba
سه شنبه 23 خرداد 1385, 08:28 صبح
منظور من برنامه نویسی پرینتر در VB است
اصولا برای پرینت در برنامه نویسی از برنامه های کمکی active reprot یا crystal report استفاده میشود ولی نتیجه این روش روی پرینترهای سوزنی خیلی سرعت پایینی دارد
من یک برنامه حسابداری تحت ویندوز نوشته ام که برای چاپ فاکتور به کار میرود در فروشگاهها بیشتر پرینتر سوزنی به کار میرود و سرعت پایین پرینت ویندوز برای صاحبان فروشگاه عذاب آور شده است
من یک برنامه بیمه ای دیدم تحت ویندوز با VB نوشته شده بود و برای چاپ دفترچه بیمه خودش مستقیم (مثل DOS) پرینتر را فارسی میکرد و چاپ را انجام میداد
من هم میخواستم چنین کاری انجام دهم

لطفا آقای کرامتی جواب بدهند

ab_ba
دوشنبه 12 تیر 1385, 08:11 صبح
کسی نیست جواب ما را بدهد

alirezah
دوشنبه 12 تیر 1385, 21:11 عصر
سلام
اینجا دیگه نیازی به فارسی سازی نیست فقط با دستورات شی پرینتر و تنظیم سطر و ستون اطلاعات به چاپگر میروند اگر خواستید برای شما مثال بگذارم

ضمنا نوع چاپگر و مدل آن را بنویسید تا شما را رهنمایی کنم

ab_ba
پنج شنبه 15 تیر 1385, 07:57 صبح
آقای alirezah
مثل اینکه پست من را کامل نخواندید و متوجه منظور من نشدید من الان هم با استفاده از active report پرینت میگیرم و مشکلی در فارسی هم ندارم منتها من نمیخواهم از امکانات چاپ در ویندوز یا برنامه های کمکی استفاده کنم (به هر دلیلی مثل سرعت پایین یا ...)
میخواهم کد کاراکتر را به پرینتر بفرستم تا پرینت شود مثل برنامه های dos ولی اینبار از طریق VB
پرینتر در این حالت باید فارسی شود یعنی شکل کاراکتر ها عوض شود مثل Dos ولی اینبار از طریق VB

ab_ba
پنج شنبه 15 تیر 1385, 08:04 صبح
البته جهت اطلاع شما عرض کنم پرینتر ها هم مثل مانیتور دو مد متن و گرافیک دارند در مد متن شکل کاراکترها مثل A در حافظه پرینتر قرار دارد و فقط کافیست کد کاراکتر را به پرینتر بفرستیم تا پرینت شود در مد گرافیک همه اشکال چاپ میشوند و با کاراکترها هم مثل نقاشی برخورد میشود
حسن مد متن در سرعت بالای آن است ولی چون فقط کاراکترهای انگلیسی در حافظه پرینتر قرار دارند لذا قبل از آن باید پرینتر را فارسی کرد یعنی مثلا شکل حرف A را به 'ف' تبدیل کرد من میخواهم از مد متن در وی بی استفاده کنم

ab_ba
چهارشنبه 21 تیر 1385, 08:02 صبح
کسی نیست روی این موضوع کار کرده باشد

ab_ba
یک شنبه 14 آبان 1385, 14:38 عصر
سلام

آقا کسی سورس فارسی ساز هایی مثل سایه یا سپند را ندارد
به هر زبانی

Hossein Bazyan
یک شنبه 14 آبان 1385, 17:32 عصر
دوست عزیز سلام
فارسی کردن پرینتر به نظر من فقط در داس لازمه و در ویندوز لازم نیست اما.. من برنامه ای دارم که پرینترهای سوزنی و جوهر افشان را با آن در داس فارسی میکردم و سپس فایل خود را با کدهای مخصوص چاپگر ( مثلا تغییر اندازه فونت ، بولد و غیره ) را در فایل اعمال میکردم و سپس فایل را چاپ میکردم .

اگر خواتسی بگو تا آن برنامه را خواستی بگو تا برات پیدا کنم و بفرستم و همچنین تکه کد زیر هم برای نوشتن گزارش با دستورات پرینتر خود VB میباشد . ببین میتونی استفاده کنی

ab_ba
دوشنبه 15 آبان 1385, 11:19 صبح
خیلی عالی بود
آن برنامه هم که میگی اگه برام بفرستی دعات میکنم

Hossein Bazyan
دوشنبه 15 آبان 1385, 16:41 عصر
فایل را باز کن
دو فایل با پسوند COM ( باینری) میبینی که برای فارسی کردن مونیتور هستند
تعدادی فایل با پسوند Pan هستند که برای فارسی کردن پرینترهای سوزنی بکار برده میشوند هر پرینتر فایل مخصوص خودش را دارد که تک تک آنها را برای پرینتر خودت امتجان کن ( برای جوهر افشان هنوز پیدا نکرده ام ) شیوه فارسی کردن هم به شکل زیر است

copy draftis.pan LPT1 /B

این یک دستور داس است که برای اجرای آن از طریق وی بی باید از دستور Shell استفاده نمایی تا یک پرش به داس نموده و آنرا اجرا کنه در ضمن B/ حتما یادت نرود چون باید به شکل باینری پرینت شود و این خیلی مهم است .

از نتیجه ما را هم بیخبر نذار

موفق باشید

Hossein Bazyan
سه شنبه 16 آبان 1385, 19:31 عصر
من دوبار تاپیک زدم ( جواب این سوال ) اما هر دوبار حذف شده نمیدونم چرا ؟

حتی برنامه هم آپلود کردم ( فایلهای فارسی ساز را ) البته به تعداد پستهام اضافه شده

ab_ba
پنج شنبه 18 آبان 1385, 09:40 صبح
اینم از شانس ماست

mohseng
جمعه 27 بهمن 1385, 02:02 صبح
من فارسی ساز سپند وFARSI.EXE را دارم ولی سورسشونو ندارم اگه خواستی بگو تا برات بذارم

fardad_a_m
جمعه 21 تیر 1392, 17:52 عصر
سلام
چه خوبه که از سال 85 تا الان هنوز نه بلایی سر مطالب اومده نه فایل های آپلود شده
تشکر از همه ، مدیر سایت و ... و کاربران

من میخوام فونت های یک پرینتر حرارتی رو دستکاری کنم ( در واقع فارسی کنم ) ، فایل شما رو دانلود کردم ، امیدوارم جواب بده.
آیا برنامه خاصی وجود داره برای این کار؟

vbhamed
شنبه 22 تیر 1392, 11:49 صبح
سلام
پرينترتون چيه ؟
پرينترهاي سامسونگ (Bixolon) و بيانگ و ساير پرينترهاي حرارتي معروف خودشون فارسي دارن

ضمنا فايل هايي كه براي فارسي سازي پرينتر در داس استفاده ميشده مخصوصا هر شركت خاص بوده مثلا براي Epson يا Hp و غيره و معلوم نيست با اين پرينترهاي حرارتي جديدشون سازگار باشه

fardad_a_m
دوشنبه 26 خرداد 1393, 18:14 عصر
سلام
پرينترتون چيه ؟
پرينترهاي سامسونگ (Bixolon) و بيانگ و ساير پرينترهاي حرارتي معروف خودشون فارسي دارن

ضمنا فايل هايي كه براي فارسي سازي پرينتر در داس استفاده ميشده مخصوصا هر شركت خاص بوده مثلا براي Epson يا Hp و غيره و معلوم نيست با اين پرينترهاي حرارتي جديدشون سازگار باشه

پرینتر حرارتی بنده یک مارک چینی خیلی معمولیه فکر کنم البته
نه سایت داره
نه شرکت
نه نمایندگی
نه پشتیبانی

البته یک راهنمای کامل راجع به نحوه دستکاری فونت ها همراهش وجود داره
ولی پدر بچه در میاد تا بشینه یک پیکسل یک پیکسل فونت ها رو طراحی کنه ، اون هم با کدهای برنامه نویسی

متشکرم