PDA

View Full Version : چاپ مقادیر StringGrid درفست ریپورت

delphitor
سه شنبه 01 مهر 1393, 11:40 صبح
من با فست ریپورت 4 کار می کنم. یک string grid تو فرم دارم که بطور داینامیک fill میشه و ممکن 1 تا 1000 سطر داشته باشه.
حالا مساله اینجاست که تو ریپورتم 15 تا memo دارم تو هر صفحه حالا چجوری باید کل دیتا ستون اول گرید رو چاپ کنم بطوریکه تمام دیتا بصورت صفخات پشت سرهم تو ریپورت چاپ بشه؟

peym4ns
سه شنبه 01 مهر 1393, 11:57 صبح
میتونی از متغییر آرایه ای استفاده کنی و اون متغییر رو به فست ریپورت ارسال کنی

delphitor
سه شنبه 01 مهر 1393, 12:47 عصر
مشکل من دقیقا همینجاست که چطوری میشه nتا مقدار رو به قست ریپورت ارسال کرد.

online_com
سه شنبه 01 مهر 1393, 13:55 عصر
سلام
مي توني از نمونه هاي موجود در دموي فست ريپورت استفاده كني دو تا نمونه زير مي تونه بهت كمك كنه

PrintArray : در اين نمونه يك آرايه رو در برنامه معرفي كرده و از اين آرايه پرينت مي گيره
PrintStringGrid: در اين نمونه يك جدول رو در برنامه رسم كرده و از اين جدول پرينت مي گيره
از هر كدوم كه به نظرت مناسب تر بود مي توني استفاده كني ولي فكر كنم نمونه اول جالب تر باشه
اگر به نمونه ها دسترسي نداشتي بگو تا برات آپلود كنم

delphitor
سه شنبه 01 مهر 1393, 15:55 عصر
اون دوتا دمو رو دیدم ولی بازم مشکلم حل نشد چون من میخوام که مقادیر گرید رو در جاهای مختلف چاپ کنه. مثل نمونه عکسی که اتچ کردم اگه ببینید کاملا متوجه میشید!

online_com
سه شنبه 01 مهر 1393, 17:16 عصر
اگر منظورتون اينه كه مي خواهيد دو ستونه باشه خوب با همون نمونه اوليه به راحتي مي تونيد اين كار رو انجام بديد فقط كافي در زمان طراحي فايل فست ريپورت گزارش رو دو ستونه كنيد و عرض باند داده رو هم طوري تنظيم كنيد كه در هر صفحه تعداد خطي كه مورد نيازه چاپ بشه . به همين راحتي:چشمک::لبخندساده:
وگرنه كه دقيق تر بگيد قرار چه كاربردي داشته باشه تا بهتر بتونم راهنمايي تون كنم فكر كنم حالت ليبل رو مي خواهيد ايجاد كنيد:متفکر:

delphitor
چهارشنبه 02 مهر 1393, 08:06 صبح
اگر منظورتون اينه كه مي خواهيد دو ستونه باشه خوب با همون نمونه اوليه به راحتي مي تونيد اين كار رو انجام بديد فقط كافي در زمان طراحي فايل فست ريپورت گزارش رو دو ستونه كنيد و عرض باند داده رو هم طوري تنظيم كنيد كه در هر صفحه تعداد خطي كه مورد نيازه چاپ بشه . به همين راحتي:چشمک::لبخندساده:
وگرنه كه دقيق تر بگيد قرار چه كاربردي داشته باشه تا بهتر بتونم راهنمايي تون كنم فكر كنم حالت ليبل رو مي خواهيد ايجاد كنيد:متفکر:

خیلی ممنون از راهنماییتون. مشکلم تقریبا با ستون بندی صفحه حل شد. اصلا یادم نبود. فقط یه مشکل دیگه دارم. اونم اینه که ترتیب ستونها از بالا به پایینه نه چپ به راست!
مثلا اگه 3 تا ردیف تو گردید باشه تو ریپورت تو ستون اول سه سطر پر میشه ولی من میخوام اول ردیف اول پر بشه یعنی اول چپ بعدا راست نه بالا بعدا پایین

online_com
چهارشنبه 02 مهر 1393, 09:25 صبح
شرمنده خيلي سرم شلوغه
راه حل هاي زيادي وجود دارد كه نياز به ابتكار داره
الان بهترين راه حلي كه براي شما به نظرم مي رسه اينه كه با طراحي فست ريپورت مشكلتون رو حل كنيد
در تنظيمات صفحه، صفحه را از حالت عمودي به افقي در آوريد و تعداد ستون هاي صفحه رو به تعداد سطري كه مي خواهيد تو صفحه داشته باشيد(در حالت عمودي) تغيير دهيد و اندازه ممو رو بزرگ كنيد و متن داخلش رو 90 درجه چرخش متن بديد
به همين راحتي فست ريپورت رو مطيع خودتون كرديد:قهقهه::قهقهه::قهقهه::ق قهه::قهقهه::قهقهه::چشمک:

اگر يه كم فكر كنيد مطمئنن راه حل هاي ديگري هم مي تونيد پيدا كنيد:متفکر:

delphitor
چهارشنبه 02 مهر 1393, 11:37 صبح
خب مشکل رو پیدا کردم. من صفحه رو ستون بندی میکردم و ترتیب پرکردن ستونها به شکل بالا به پایین بود و حالا فهمیدم که باید باند MasterData رو ستون بندی کنم که به این ترتیب پرکردن و نمایش دادن از چپ به راست انجام میشه!
باتشکر از همه دوستان :لبخندساده::لبخندساده::لبخن ساده::لبخندساده: