PDA

View Full Version : سوال: وجود اشکال و تغییرات ناخواسته در دیتا بعد از ذخیره و خروج

مجتبی8522201617
چهارشنبه 02 مهر 1393, 11:47 صبح
سلام مهندسین عزیز بدجور به کمکتون نیاز دارم!!!! یه برنامه پرکیس(پاداش های تعریف شده بابت کار انجام شده) برای یک کلینیک دندانپزشکی درست کردم و نزدیک یک سالی بود که بدون مشکل کار می کرد. تو این برنامه نام دستیاران و نام پزشکان و چیزای دیگه هست که دستیاران اسمشون رو از یک لیست پایین افتادنی انتخاب می کنند و خلاصه پرکیس مورد نظر رو وارد می کنند و چند تا هم گزارش که انواع گزارشات مربوط به این پرکیس ها رو می دن!!! حالا مشکل اینجاست!!!! چند وقتی هست که مواردی دیده شده که وقتی بچه ها پرکیس هاشونو با اسم خودشون ذخیره می کنند و گزارش می گیرن درسته ولی بعد از یه روز یا دو روز که دوباره گزارش رو می گیرن می بینن تغییر ایجاد شده!!!! مثلا پرکیس یه پرسنلی از مبلغ قبلی کم شده و دیده شده که همون پرکیس به نام یکی دیگه ثبت شده یعنی اسامیشون جابجا شده و پرکیس یکی می ره واسه یکی دیگه !!!!!!!!!!!!!!!!!! هیچ کس هم دسترسی لازم برای تغییر دیتای ذخیره شده را نداره . الان اگر گزارش ماه پیش رو بگیرم تغییراتی در اسامی و مبالغ پرکیسشون ایجاد شده که با اون لیستی که دست حسابداری هست متفاوته !!!!!!! حدود 2400 رکورد دارم و واقعا نمی دونم چرا اینطوری می شه !!!! حدس زدم ممکنه از بی دقتی بچه ها باشه در انتخاب اسامی اما اشتباه یکی، دو تا، نه چند مورد از افراد مختلف !!!!!!!!!!! خواهش می کنم اگر می تونید راهنمایی کنید... ممنون

Rasool-GH
پنج شنبه 03 مهر 1393, 10:34 صبح
سلام
چنین مشکلی امکان داره مربوط به کدنویسیها و شاید عدم رعایت برقراری ارتباطها در کوئریها اتفاق بیفته . ولی باز هم نمونه برنامه باشه بهتره . در خود جداول چنین چیزی تقریبا محاله اتفاق بیوفته مگر اینکه به صورت دستی اقدام به کپی اطلاعات یک جدول در جدول دیگه ای کرده باشین

m.elmi
پنج شنبه 03 مهر 1393, 15:27 عصر
ظاهرا ديتا درست وارد مي شه ولي بعدا تغيير مي كنه كه اين غير ممكنه. شما بايد سوابق تغييرات ديتا رو شامل نام كاربر توي يه جدول جداگانه ذخيره كنين (با استفاده از ايونت ها)‌ تا بتونين اشكال رو رديابي كنين.
اگه چيزي قبلا رخ نمي داده و اخيرا رخ مي ده كد هاي مرتبط با تاريخ يا تبديل تاريخ رو چك كنين.

مجتبی8522201617
یک شنبه 06 مهر 1393, 12:47 عصر
همانطوری که فرمودید دیتایی که ذخیره شده تغییر می کنه!!
فکر می کنم بهترین راه همون دیدن سوابق دیتا هست!!! تو اینترنت خیلی مطلب خوندم اما نفهمیدم که نفهمیدم !!!!
خیلی سخت بود.
اگر می شه راهنمایی کنید.
تاریخ هام رو عدد تعریف کردم.
حجم فایل بالاست نمی تونم آپلود کنم اما می تونم ایمیل کنم هر کس اعلام کنه.

m.elmi
یک شنبه 06 مهر 1393, 18:01 عصر
مجتبي بايد يه امكاني توي برنامه گذاشت - از طريق رويدادها - كه تغييرات (شامل اضافه و حذف) تو يه جدول جداگانه ذخيره بشن و هر تغيير با اسم كاربر و تاريخ انجام اونجا بياد. حالا كه شما اين رو فعلا نداري نميشه فهميد كه چه اتفاقي افتاده ولي اگه طراحي ت اشكال داشته باشه و شما از Action Query هايي استفاده كرده باشي كه كاركردشون دقيق نباشه يا اسامي و كدها و ارتباطات توي كوئري ها احيانا ايراد داشته باشه ممكنه ورود اطلاعات يه كاربر منجر به تخريب اطلاعات يه كاربر ديگه بشه. براي ارسال فايل ايميلم رو برات مي ذارم. فايلت رو Compact كن بفرست.

مجتبی8522201617
شنبه 12 مهر 1393, 10:57 صبح
علمی فرد عزیز
من فایل رو براتون ایمیل کردم
ممنون که پیگیر هستید
برای دوستان دیگر هم اگر نیاز بدونن ایمیل می کنم
ممنون از همه

مجتبی8522201617
شنبه 12 مهر 1393, 12:41 عصر
این عکس ها از تاریخ های 02-07-1393 ، 09-07-1393 و 12-07-1393 گرفته شده است
اگر نگاه کنید می بینید که تغییرات در جمع نهایی اتفاق نمی افته. و گویا فقط در بندهای 1 ، 7 و 13 این جابجایی ها شکل می گیره!!!!!!
کلیه این گزارشات در یک بازه زمانی مشخص گرفته شده !!!!