PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن فونت جدید به ادیتور ckeditor

alireza6725
چهارشنبه 02 مهر 1393, 18:20 عصر
سلام خدمت همه ی برنامه نویسان با حال
به یه مشکلی بر خورد کردم نمیدونم چه کنم
می خوام فونت جدید به لیست فونت های ادیتور اضافه کنم
کسی میتونه کمکم کنه؟
واقعا ممنون میشم

alireza6725
چهارشنبه 02 مهر 1393, 18:24 عصر
:گریه:
کمـــــــــــــــــــــــ ـــــــــــــــــــــــــ ـــــــک

alireza6725
چهارشنبه 02 مهر 1393, 18:26 عصر
:متفکر:
یعنی کسی بلد نیست؟

aminmousavi
چهارشنبه 02 مهر 1393, 18:31 عصر
سلام . دوست عزیز جای spam گذاشتن اگر سرچ میکردید توی تالار به جوابتون میرسیدید .
به هر حال فایل ckeditor.js رو باز کنین :

یکجای کد : i.font_names= وجود داره باید مقدار اون رو تغییر بدید .
مثلا کد زیر برای فونت های معروف سری B هست :

i.font_names='BKoodakBold;BLotus;BMitra;BNazanin;B Tabassom;BRoya;BTitrBold;BTitrTGEBold;BTraffic;BYa gut;BYekan;BZar;BZiba;Arial/Arial, Helvetica, sans-serif;Comic Sans MS/Comic Sans MS, cursive;Courier New/Courier New, Courier, monospace;Georgia/Georgia, serif;Lucida Sans Unicode/Lucida Sans Unicode, Lucida Grande, sans-serif;Tahoma/Tahoma, Geneva, sans-serif;Times New Roman/Times New Roman, Times, serif;Trebuchet MS/Trebuchet MS, Helvetica, sans-serif;Verdana/Verdana, Geneva, sans-serif';

mohsen.nsb44
سه شنبه 20 آبان 1393, 11:37 صبح
سلام . دوست عزیز جای spam گذاشتن اگر سرچ میکردید توی تالار به جوابتون میرسیدید .
به هر حال فایل ckeditor.js رو باز کنین :

یکجای کد : i.font_names= وجود داره باید مقدار اون رو تغییر بدید .
مثلا کد زیر برای فونت های معروف سری B هست :

i.font_names='BKoodakBold;BLotus;BMitra;BNazanin;B Tabassom;BRoya;BTitrBold;BTitrTGEBold;BTraffic;BYa gut;BYekan;BZar;BZiba;Arial/Arial, Helvetica, sans-serif;Comic Sans MS/Comic Sans MS, cursive;Courier New/Courier New, Courier, monospace;Georgia/Georgia, serif;Lucida Sans Unicode/Lucida Sans Unicode, Lucida Grande, sans-serif;Tahoma/Tahoma, Geneva, sans-serif;Times New Roman/Times New Roman, Times, serif;Trebuchet MS/Trebuchet MS, Helvetica, sans-serif;Verdana/Verdana, Geneva, sans-serif';

دوست عزیز تو لوکال اوکیه اما تو هاست لیست فونت هارو نمیاره چیکارش کنم؟

aminmousavi
سه شنبه 20 آبان 1393, 12:27 عصر
قاعدتا نباید مشکلی داشته باشین ، اگر سایت رو از قبل آپلود کرده بودین و الان لیست فونت ها رو اضافه کردین ، شاید فایل ckedtior.js کش شده باشه .
اگر برای کش نبود ، این js که لینکش رو براتون گذاشتم که خودم توی سایت استفاده میکنم و مشکلی نداریم :
http://greendeveloper.ir/ckeditor/ckeditor.js

mohsen.nsb44
سه شنبه 20 آبان 1393, 13:14 عصر
الان مشکل اومدن فونت ها حل شد
و مشکل جدید بهوجود اومدبجز فونت b tabasom فونت های دیگه رو متن تعمال نمیشه

aminmousavi
سه شنبه 20 آبان 1393, 13:30 عصر
یکی اینکه نباید space هارو بزارین ، مثل : BKoodakBold;BLotus;BMitra;BNazanin;BTabassom;BRoya ;BTitrBold;BTitrTGEBold;BTraffic;BYagut;BYekan;BZa r;BZiba;
دوما هم اینکه اگر میخواید روی همه ی سیستم هایی که این فونت هارو ندارن هم نمایش داده بشن ، باید فایل های فونت رو بزارید توی سایت تا css ازش استفاده کنه :

@font-face {
font-family: 'BKoodakBold';
src: url('../fonts/BKoodakBold.eot?#') format('eot'), /* IE6–8 */
url('../fonts/BKoodakBold.woff') format('woff'), /* FF3.6+, IE9, Chrome6+, Saf5.1+*/
url('../fonts/BKoodakBold.ttf') format('truetype'); /* Saf3—5, Chrome4+, FF3.5, Opera 10+ */
}

mohsen.nsb44
سه شنبه 20 آبان 1393, 13:34 عصر
یکی اینکه نباید space هارو بزارین ، مثل : BKoodakBold;BLotus;BMitra;BNazanin;BTabassom;BRoya ;BTitrBold;BTitrTGEBold;BTraffic;BYagut;BYekan;BZa r;BZiba;
دوما هم اینکه اگر میخواید روی همه ی سیستم هایی که این فونت هارو ندارن هم نمایش داده بشن ، باید فایل های فونت رو بزارید توی سایت تا css ازش استفاده کنه :

@font-face {
font-family: 'BKoodakBold';
src: url('../fonts/BKoodakBold.eot?#') format('eot'), /* IE6–8 */
url('../fonts/BKoodakBold.woff') format('woff'), /* FF3.6+, IE9, Chrome6+, Saf5.1+*/
url('../fonts/BKoodakBold.ttf') format('truetype'); /* Saf3—5, Chrome4+, FF3.5, Opera 10+ */
}

دوست عزیز اینکارارو کردم اما فقط رو فونت bTabasoom تغییرات رو متن اعمال میشه
البته تو لوکال درست کار میکنه فقط تو هاسته که این مشکلو داره

aminmousavi
سه شنبه 20 آبان 1393, 17:50 عصر
نمیدونم ، میخواین آدرس سایت تون رو بدین بررسی کنم براتون ، چون مشکلی تا بحال روی سایت باهاش نداشتم