PDA

View Full Version : سوال: سایز خودکار فرم ها بر اساس اندازه صفحه نمایش

likory
جمعه 04 مهر 1393, 15:24 عصر
با سلام ؛
یه برنامه نوشتم وقتی روی مانیتور CRT اجرا میکنم نصف فرم ها بیرون از کادر قرار میگیره(به دلیل اندازه صفحه نمایش).
خواستم بدونم چنین امکانی وجود داره که با توجه به اندازه مانیتور اندازه فرم ها تغییر کنه؟
یا کدی هست که این کار رو انجام بده حالا یا بصورت دستی و با انتخاب کاربر یا خودکار :متفکر:
از طریق رزولیشن امتحان کردم جواب نداد...

حمید رضا رحیمیان
جمعه 04 مهر 1393, 15:34 عصر
سلام متاسفانه من زیاد تجربه کار با سی شارپ را ندارم جستجو کردم این لینک را ببینید

http://stackoverflow.com/questions/1317235/c-get-complete-desktop-size

بهترین کار به نظر من این هست یا FullScreen انتخاب کنید یا اندازه Screen را بدست بیارید و بر اساس ان مقدار دهی کنید

Mori Bone
جمعه 04 مهر 1393, 15:44 عصر
این کار توی ویندوز فرم ها خیلی سخت و طاقت فرساست. ولی میتونی اینو راحت با xaml پیاده سازی کنی. مشکلی بود هم می تونم کمک کنم.

NASA's Spaceman
جمعه 04 مهر 1393, 18:22 عصر
بهترین راه اینه که اول بیاین تمامی برنامتون رو بزارین توی یه پنل و به نسبت تغییر اندازه فرم پنل و دکمه هاش تغییر کنه(اندازشون) که تا اینجا ربطی به کدنویسی نداره
و اخرین کار این هست که با کدنویسی اندازه صفحه نمایش و بدست بیاری و بعد اندازه فرمت با توجه به اندازه صفحه نمایش تغییر بدی
اگه متوجه نشدی هنوز، بگو تا کدش رو بهت بدم
با سپاس Spaceman

Mori Bone
جمعه 04 مهر 1393, 19:58 عصر
یا برای هر اندازه یه کلاس درست کنی. و توی اون کلاس بگی که هر کنترل به چه شکلی در بیاد

NASA's Spaceman
جمعه 04 مهر 1393, 20:49 عصر
از این راه هم میشه ولی کم نویسی اضافی میخواد، در صورتی که از اون روش هم سریع تر، بهتر و منطقی تر هست
با سپاس Spaceman

ahmad.t1100
جمعه 04 مهر 1393, 22:59 عصر
سلام بچه ها بیاین سختش نکنیم
روش های خیلی زیادی وجود داره که البته سعی بشه توی ارسال ها به جای توضیح شفاهی از کد و یا نمونه برنامه استفاده بشه بهتره
من در ادامه یه نمونه برنامه گذاشتم واسه کسانی که اماتورن و فعلا با دستورات اسکرین و کلاس های اون اشنایی ندارن
spaceman روش مناسبی رو ارائه کرده و معمولا کاراییش از همه بهتره اما این نمونه برنامه در سایزهای مانییتور 15 ، 17 ، 19 ، 21 تست شده و مشکلی نداره
لینک دانلود (http://s5.picofile.com/file/8142936900/WindowsFormsApplication1.rar.html)

danialafshari
جمعه 04 مهر 1393, 23:02 عصر
این بحث خیلی تکراریه
کامپوننت Resize.net رو در سایت جستجو کنید