PDA

View Full Version : تغیر نام برنامه ی اندرویدی

esmail3309
جمعه 04 مهر 1393, 16:18 عصر
سلام دوستان

برای تغیر اسم برنامم به string رفتم و app-name رو به یک نام فارسی تغیر دادم اما بعد از اجرای برنامه متوجه شدم که تمامی متن های فارسی به شکلی عجیب دراومده:متعجب: حتی دباره که اسم برنامه رو به انگلیسی تغیر دادم یا به اسم او تغیر دادم باز هم مشکل پا برجا بود

مشکل از کجاست؟

راستی من برنامم رو روی جنی موشن آزمایش میکنم

esmail3309
جمعه 04 مهر 1393, 16:21 عصر
الان که دباره به برنامم نگاه کردم متوجه شدم تمام متن های فارسی به متون عجیبی مثل این "انواع پلو" درآومده!!

کلی متن فارسی داشتم چطور برگردونمشون؟

esmail3309
جمعه 04 مهر 1393, 17:51 عصر
دوستان یه کمکی برسونید

دیگه هرچی متن فارسی توی برنامم مینویسم تبدیل به متون عجیبی مثل این متن میشه "اع Ù¾Ù"

pbm_soy
جمعه 04 مهر 1393, 23:02 عصر
فایلی که در آن متن فارسی را نوشتید باید با فرمت یونیکد ذخیره میشد.
معمولا با تایپ کردن اولین متن فارسی در برنامه مخصوصا در فایل سورس در زمان ذخیره از شما سوال می کند که آیا به صورت یونیکد میخواهید ذخیره کنید یا خیر که باید آنرا بصورت UTF-8 باید ذخیره کنید

حالا اگر از فرمت فایلهاتون مطمئن نیستید آنرا در NotePad ویندوز باز کنید و Save As را بزنید و در بخش Encoding فرمت آنرا چک کنید و آنرا UTF-8 کنید البته اگر متن شما بهمریخته باشد تصحیح نمیکند پس باید دوباره متن فارسی را در آن تایپ کنید و ذخیره کنید تا بطور درست ذخیره شود

توجه مهم NotePad ویندوز به ابتدای فایلهای متنی UTF-8 دو علامت خاص را اضافه میکند که بیشتر نرم افزارها با آن مشکل پیدا میکنند پس پیشنهاد میدهم اینکار را با ایکلیپس یا با NotePad++ انجام دهید.