PDA

View Full Version : سوال: برای نوشتن سایت کدام موارد نیاز است؟

forodo
شنبه 05 مهر 1393, 19:43 عصر
سلام
من می خوام سایتی طراحی کنم و فیلمهای آموزشی دیدم ولی نمی دونم فرق بین سی اس اس و جاوا اسکریپت و جی کوئری در چیست؟
برای نوشتن سایت باید چه چیزهایی بلد بود؟
همینها کافی است یا چیزهای دیگه ای هم نیازه؟ یا اصلاً نیازی به همه اینها هم نیست؟
1- #C
2- ASP ( می دونم این زبان برنامه نویسی نیستش )
3- HTML یا HTML5 ( مثل اینکه HTML5 رو مرورگرهای ورژن پایین ساپورت نمی کنه )
4- CSS یا CSS3
5- JavaScript
6- jQuery
7- AJAX ( مثل اینکه در SEO مشکل ایجاد می کنه و رنکینگ پایین میاد. )
با تشکر

mostafae
شنبه 05 مهر 1393, 20:14 عصر
با سلام. اینها لازمه. برای گرافیک سایت کار با یه نرم افزار گرافیکی هم بلد باشین دیگه مهارتاتون تکمیل میشه.
1. سی شارپ زبان برنامه نویسی هست.
2 asp.net تکنولوژی دات نت برای طراحی سایت هست که برنامه نویسی اون میتونه با سی شارپ هم باشه.
3. html برای اسکلت بندی صفحه وب استفاده میشه.
4. css برای استایل دهی به تگ هایی که با html ایجاد کردیم بکار میره.
5و6. جاوا اسکریپت زبان برنامه نویسی سمت کلاینت هست که کتابخانه اون jQuery هست.
7. ajax هم تکنولوژی هست که مزایای زیادی داره و یکیش اینه که باعث میشه صفحاتی که دائما در حال تغییرن مثل نتایج زنده سایت ورزش 3، برای مشاهده تغییراتش کاربر نیاز به لود مجدد صفحه نداشته باشه و اون قسمت از نتایج خودشون تغییر کنن.

و در آخر اینو بگم که کل کارای یه وب سایت کار یه نفر نیست (طراحی، برنامه نویسی، سئو). شما هم به نظر من تمرکزت رو بذار روی یکی از اینها.

پیام حیاتی
شنبه 05 مهر 1393, 20:21 عصر
سلام
موارد رو دوستمون گفتن فقط باید بگم تمامیه این موارد در ایران اکثریت بر عهده یک نفر هست و شما هم اگر میخاین در این بازار همواره آشفته برنامه نویسی سودی قابل قبول دریافت کنی باید موارد فوق رو بدونید.هر چقدر تجربه و علمتون بیشتر سود هم بیشتر.

forodo
شنبه 05 مهر 1393, 20:43 عصر
اینم یادم رفت بگم:
8- Silverlight
می دونم شبیه به WPF در ویندوز فرمه ولی از این در وب استفاده می کنند.
اگر این رو یاد بگیریم چه چیزهایی تقریباً نیاز به یادگیری نیست؟
یه کلاً جملم اشتباه بود؟
می دونم اگر بخوای برنامه WPF APP بنویسی باید چیزهایی که در Win App بلدی اینجا هم بلد باشی به علاوه زبان XAML ( زمل ).

forodo
شنبه 05 مهر 1393, 20:54 عصر
انگار اینم هست:
9- MVC
این چیه؟
لطفاً ساده بگید. چون خوندم ولی متوجه نشدم.
مثلاً برنامه های wpf شبیه به برنامه های win هستش ولی با گرافیک و ساختن کنترلهای بسیار زیبا که خودتو بکشی نمی تونی توی برنامه های win App از اینکارا بکنی.

forodo
شنبه 05 مهر 1393, 21:57 عصر
آیا این روش درسته؟
برنامه DreamWeaver رو باز کنم.
یک سند HTML و یک فایل CSS درست کنم
صفحه Master Page رو اونجا با CSS و jQuery طراحی کنم. ( از جاوا اسکریپت استفاده نکنم چون جی کوئری کتابخونه جاوا اسکریپت هستش )
صفحات خاص دیگه که از Master Page تبعیت نمی کنند رو طراحی کنم. ( مثلاً صفحه Error )
ببرم داخل ویژوال و شروع کنم به کدنویسی #C و Ajax.
یعنی کلاً باید از HTML و CSS و jQuery و #C و Ajax استفاده کنم.
همین کافیه؟

پیام حیاتی
شنبه 05 مهر 1393, 22:43 عصر
شما طراحی استاتیک و افکت های مورد نظر رو با html,css,jQuery انجام و درون masterpaget قرار میدی حالا در هر صفحه ای که نیاز به عملیات تعامل با کاربر داشتی مثل فرم تماس با ما یا،،،از کدهای برنامه نویسی c# استفاده میکنی.

forodo
شنبه 05 مهر 1393, 23:15 عصر
باید از HTML و CSS استفاده کنم؟ یا همون HTML5 و CSS3؟
اگه از ورژن بالاتر اینا استفاده کنم مرورگرهای پایینتر که توی ایران هنوز زیاده نمی تونن سایت رو ببینن و آمار بازدیدکنندگان میاد پایین.
درسته؟

پیام حیاتی
یک شنبه 06 مهر 1393, 00:14 صبح
بالاتر از html5 , css3 نیست فعلا،مشکلی در استفاده از css3 ندارید ، پیشنهاد می کنم فعلا از html5 استفاده نکنید.

forodo
یک شنبه 06 مهر 1393, 08:36 صبح
از Silverlight استفاده نکنیم بهتره؟
مرورگرهای ورژن قدیمی ساپورتش می کنند؟

mostafae
یک شنبه 06 مهر 1393, 09:12 صبح
با سلام مجدد. شما فکرت رو با تکنولوزی های مختلف درگیر نکن. اگه میخوای طراحی سایت شروع کنی و حرفه ای بشی، قدم به قدم برو جلو.
اصلا اول بیا فتوشاپ یاد بگیر برای گرافیک سایتت، بعد سایت html.ir رو کامل بخون بعد css و ....

پیام حیاتی
یک شنبه 06 مهر 1393, 09:43 صبح
از Silverlight استفاده نکنیم بهتره؟
مرورگرهای ورژن قدیمی ساپورتش می کنند؟
اینکه از چه زبان و تکنولوژی استفاده کنید بستگی به پروژه و موارد درخواستی کارفرما داره.

Mousavmousab
یک شنبه 06 مهر 1393, 11:27 صبح
باید از HTML و CSS استفاده کنم؟ یا همون HTML5 و CSS3؟
اگه از ورژن بالاتر اینا استفاده کنم مرورگرهای پایینتر که توی ایران هنوز زیاده نمی تونن سایت رو ببینن و آمار بازدیدکنندگان میاد پایین.
درسته؟

به نظر من شما در دنیای ابزار های برنامه نویسی سر در گم شدید ، بهترین راه اینه که از متخصصی درخواست کنید تا با شما گفتگو کنه و به نتیجه برسید.

این مواردی که بالا ذکر کردین هر کدام مزایا و معایب خودشونو دارن.
موفق باشید