PDA

View Full Version : حرکت بین صفحات وب ویو مانند شکل

rezaei_y
شنبه 05 مهر 1393, 20:16 عصر
با سلام

میخواستم ببینم به چه صورت میشه یه اسکرولر شبیه شکل زیر ساخت که بین صفحات فایلی که داخل وب ویو هست حرکت کنه

123957

rezaei_y
یک شنبه 06 مهر 1393, 09:18 صبح
دوستان خواهشا راهنمایی کنید

harani
یک شنبه 06 مهر 1393, 09:44 صبح
کاری نداره که شما یه viewpager بساز که هر صفحش داره html لود میکنه حالا یا webview میندازی یا textviwe , اسکرول هم بیا seekbar کاستوم بنداز که تو نتم سرچ کنی پر

rezaei_y
یک شنبه 06 مهر 1393, 18:11 عصر
ممنون دوست عزیز

چندتا مشکل دارم:
1) توی تمام مثال هایی که راجع به viewpager دیدم تعداد صفحات به صورت دستی ست شده بود ایا راهی هست که تعداد صفحات فایل رو از طریق کدنویسی بدست آورد
2)فایل html من 100 صفحه اس چطور میتونم مشخص کنم که صفحه خاصی رو نمایش بده یا اینکه باید هر صفحه توی یک فایل جدا باشه
3)و سوال آخر چطور seekbar و viewpager رو به هم وصل کنم که با تغییر هر یک دیگری هم تغییر کنه
4) توی شکل بالا که نشون دادم زمانی که کاربر از بالا به پایین کتاب رو میخونه اتوماتیک seekbar بروز میشه

ممنون میشم دوستان در حد توان کمک کنند

rezaei_y
یک شنبه 06 مهر 1393, 20:17 عصر
عزیزان خواهشا راهنمایی کنید

harani
دوشنبه 07 مهر 1393, 08:53 صبح
ممنون دوست عزیز

چندتا مشکل دارم:
1) توی تمام مثال هایی که راجع به viewpager دیدم تعداد صفحات به صورت دستی ست شده بود ایا راهی هست که تعداد صفحات فایل رو از طریق کدنویسی بدست آورد
2)فایل html من 100 صفحه اس چطور میتونم مشخص کنم که صفحه خاصی رو نمایش بده یا اینکه باید هر صفحه توی یک فایل جدا باشه
3)و سوال آخر چطور seekbar و viewpager رو به هم وصل کنم که با تغییر هر یک دیگری هم تغییر کنه
4) توی شکل بالا که نشون دادم زمانی که کاربر از بالا به پایین کتاب رو میخونه اتوماتیک seekbar بروز میشه

ممنون میشم دوستان در حد توان کمک کنند
تمامی جوابای شما تو نت هست شما یک مطالعه برای viewpager بکنید

view pager یه adapter یه fragment شما تو اداپتر تعداد صفحه را تو کانسراکتور adapter پاس بدید بعد به اندازه تعداد شما fragment ایجاد میشه که بسته به سلیقه محتوی آن عوض میشه .
1 تا 3 همگی در بطن view pager قرار دارد

اما در مورد سوال 4 بایستی بگم که شما میتونید textview یا webview تونو تو scrollview بیندازید بعد شما با یک فرمولی مقدار جابجایی scroll رو بخون و به همان نسبت seekbar رو تغییر بده .

rezaei_y
دوشنبه 07 مهر 1393, 16:40 عصر
view pager یه adapter یه fragment شما تو اداپتر تعداد صفحه را تو کانسراکتور adapter پاس بدید بعد به اندازه تعداد شما fragment ایجاد میشه که بسته به سلیقه محتوی آن عوض میشه
دوست عزیز من که نتونستم چیزی پیدا کنم
خواهشا یه سایت یه صفحه ای یه چیزی معرفی کنید

rezaei_y
دوشنبه 07 مهر 1393, 21:25 عصر
یعنی کسی تا الان همچین کاری انجام نداده؟