PDA

View Full Version : سوال در مورد پاک کردن فایل های پروژه Yii

Lulzsec
شنبه 05 مهر 1393, 22:02 عصر
سلام
من یه پروژه با Yii شروع کردم. می خواستم بدونم باید فرم هایی که خود Yii ساخته رو پاک کنم ؟ مشکلی پیش نمیاد؟
فرم هایی که میگم اینا هستن:

models:
ContactForms.php, LoginForm.php

controllers:
SiteController.php

views:
پوشه layouts
پوشه site

با فرض اینکه باید اینا رو پاک کنم:
1. به جز اینا باید چیز دیگه ای هم پاک کنم؟
2. راهی وجود نداره برای اینکه بشه از اون اول یه پروژه خالی ساخت؟(یعنی بدون بلاگی که خوده Yii طراحی کرده)

با تشکر از همه اساتید

Lulzsec
یک شنبه 06 مهر 1393, 12:26 عصر
لطفا یه نفر بیاد جواب منو بده، میخوام برم پروژمو بنویسم.
ممنون.

Veteran
یک شنبه 06 مهر 1393, 12:57 عصر
یک پروژه خالی در Yii میشه همون index.php که ساخته میشه :لبخند: بقیه موارد جز این مورد رو میتونید پاک بکنید،ولی به دردسرش نمی ارزه :خجالت:

Lulzsec
یک شنبه 06 مهر 1393, 14:54 عصر
یک پروژه خالی در Yii میشه همون index.php که ساخته میشه :لبخند: بقیه موارد جز این مورد رو میتونید پاک بکنید،ولی به دردسرش نمی ارزه :خجالت:

دوست عزیز شما که گفتی هیچی نمیشه، من همین فایل هایی که بالا گفتم رو پاک کردم. الان صفحه اصلی پروژمو میزنم error میده.
حداقلش نباید چیزی بیاره. نه اینکه error بده.

CHttpException

Unable to resolve the request "site/error". (C:\xampp\htdocs\project\protected\yii\web\CWebApp lication.php:286)
#0 C:\xampp\htdocs\project\protected\yii\base\CErrorH andler.php(331): CWebApplication->runController('site/error')
#1 C:\xampp\htdocs\project\protected\yii\base\CErrorH andler.php(204): CErrorHandler->render('error', Array)
#2 C:\xampp\htdocs\project\protected\yii\base\CErrorH andler.php(129): CErrorHandler->handleException(Object(CHttpException))
#3 C:\xampp\htdocs\project\protected\yii\base\CApplic ation.php(732): CErrorHandler->handle(Object(CExceptionEvent))
#4 [internal function]: CApplication->handleException(Object(CHttpException))
#5 {main}

Lulzsec
یک شنبه 06 مهر 1393, 17:54 عصر
من این پروژه رو با yiic ساختم(بر اساس آموزش خود yii جلو رفتم(yii-guide)). خودش این فایل هایی که بالا گفته بودم رو ایجاد کرد. حالا وقتی یه نفر بخواد پروژه ی خودش رو بنویسه باید این بلاگی که خوده yii ساخته پاک بشه دیگه؟ درسته ؟
حالا شما چه جوری پاکش می کنید؟ من اون فایل هایی که اون بالا گفتم رو به گفته ی دوست خوبمون "Veteran" پاک کردم و error هایی که در پست قبل نوشتم را وقتی صفحه localhost/myproject رو زدم آورد.
لطفا یه نفر بیاد کمک کنه...
باتشکر

alireza.stack
یک شنبه 06 مهر 1393, 20:37 عصر
شما نباید پوشه layouts رو پاک کنید. در این پوشه layoutهای اصلی سایت قرار داده می شود. مدیریت خطا بطور پیشفرض به فایلهای site/error هدایت میشود (در صورتی که کانفیگ بلد نیستید فعلا دست نزنید به این بخش).

برخی متدهای داخل site رو که لازم ندارید مثه contact و about پاک کنید ولی من پیشنهادم این هست که تمام این موارد رو بگذارید سر جای خودش بمانند و ببینید چطور بخشهای مختلف سایت رو طراحی کرده است. شما که در حال حاضر آشنایی ابتدایی با yii دارید اصلا اصولی نیست که تمام فایلها رو پاک کنید چون باید بدانید بطور مثال کنترلر پیشفرض کجا به site تنظیم شده که اگر پاکش کردید برید اون رو تغییر بدید.
و یا در کانفیگ بیاید مدیریت خطاها رو تغییر بدهید به چیز دیگر.

پیشنهاد من این است که برای پروژه اول خود به هیچکدام دست نزنید چون نمی توانید فریمورک رو درست کانفیگ کنید. اولین پروژه را با المان های پیشفرض بزنید و برای پروژه های بعدی که مسلط تر شدید هر کاری دوست داشتید انجام دهید. :-D

alireza.stack
یک شنبه 06 مهر 1393, 20:40 عصر
من این پروژه رو با yiic ساختم(بر اساس آموزش خود yii جلو رفتم(yii-guide)). خودش این فایل هایی که بالا گفته بودم رو ایجاد کرد. حالا وقتی یه نفر بخواد پروژه ی خودش رو بنویسه باید این بلاگی که خوده yii ساخته پاک بشه دیگه؟ درسته ؟
حالا شما چه جوری پاکش می کنید؟ من اون فایل هایی که اون بالا گفتم رو به گفته ی دوست خوبمون "Veteran" پاک کردم و error هایی که در پست قبل نوشتم را وقتی صفحه localhost/myproject رو زدم آورد.
لطفا یه نفر بیاد کمک کنه...
باتشکر

شما باید در فایل کانفیگ (config/main.php) بخش زیر رو تغییر بدید به یک متدی که در آن خودتان خطاها را مدیریت می کنید:

'errorHandler'=>array(
// use 'site/error' action to display errors
'errorAction'=>'site/error',
),

MMSHFE
دوشنبه 07 مهر 1393, 08:46 صبح
ضمناً کنترلر اصلی سایت در مسیر protected/controllers/SiteController.php قرار داره که اون رو هم نباید پاک کنید. حداقل چیزهایی که سایت برای بالا اومدن با تنظیمات پیشفرض نیاز داره (تا فقط صفحه index به درستی و بدون مشکل بالا بیاد) اینهاست:

assets/
css/

bg.gif
form.css
ie.css
main.css
print.css
screen.css
protected/
components/
Controller.php
UserIdentity.php
config/
console.php
main.php
controllers/
SiteController.php
runtime/
views/
layouts/
column1.php
column2.php
main.php
site/
index.php
error.php
yiic
.htaccess
yiic.php
yiic.bat
index.php
درصورت تغییر تنظیمات سایت میتونید کنترلرها و... رو جابجا یا حذف کنید.