PDA

View Full Version : امنیت در لایسنس پروژه

delphi77
دوشنبه 07 مهر 1393, 11:04 صبح
می‌خواهم توی پروژه‌ام یه کدی بنویسم که اگر پروژه‌ام را روی یک جای دیگه هم نصب کردن متوجه بشم

کسی احیانا تجربه این کار را داشته؟

مثلا من یک سرور دارم،‌ پروژه من روی یک سرور با آی پی ۲ نصبه روزانه یک هندشیکینگی با سرور خودم انجام میده، حالا اگه کد من را روی یک سرور دیگه ای هم نصب کنن این هند شیکینگ دوبار اتفاق می افته و بنابراین من متوجه تقلب می شوم.
حرفه ای ترش اینه که از سرور من اجازه دریافت کنه مثلا لایسنس پنل هایی مثل دایرکت ادمین یا سی پنل هم به همین شکله ولی من همان نوع ساده‌اش هم که باشه برام کافیه

mahdiyaran
پنج شنبه 10 مهر 1393, 10:36 صبح
آدرس یا ip‌سایت رو بگیر و مقدار مجازی که توی برنامه ست کردی مقایسه کن و اگه مشکلی باهاش داشتی ایمیل بفرست به خودت!

delphi77
دوشنبه 14 مهر 1393, 10:00 صبح
ایده خودم اینه که نرم‌افزار روزانه یک ارتباط با سرور من می‌گیره و آی‌پی‌ یا دامنه مجاز را تحویل می گیره

۱. نرم افزار سرور من را از طریق یک دامنه و نه آی پی میشناسه چون ممکنه که من سرورم آی‌پی اش عوض بشه ولی دامنه من همیشه نزد خود من است
۲. برای اینکه توی کد دامنه من لو نره و راحت قابل تغییر نباشه باید دامنه را دستی انکد کرد و در بخشی که این ارتباط قراره چک بشه دیکد بشه
۳. آی پی و یا دامنه مجاز استفاده روزانه کش می شود
۴. اگر آی پی و یا دامنه مجاز نبود با ایمیل من که به همان روشی که در نکته ۲ اشاره شد مخفی شده تماس خواهد گرفت در ایمیل مشخصات دامنه غیر مجاز عنوان خواهد شد