PDA

View Full Version : پایگاه داده در CE

m_olaei
یک شنبه 07 خرداد 1385, 15:40 عصر
من پایگاه داده‌ای میخواهم در windows CE استفاده کنم که جدا از PC بتوانم اطلاعات را روی آن تغییر دهم.
چگونه می‌توان ADOCE را نصب کرد؟
به چه نرم‌افزارها یا برنامه‌هایی دیگری نیاز دارد؟
چگونه در برنامه نویسی C# از آن استفاده می‌شود؟
آیا کتابی هست که بتواند به من کمک کند؟

Anti_Evil
یک شنبه 07 خرداد 1385, 17:08 عصر
پایگاه داده‌ای میخواهم در windows CE استفاده کنم که جدا از PC بتوانم اطلاعات را روی آن تغییر دهم

SQLite
M$ SQL Mobile
XML
Borland InterBase
و خیلی های دیگر ...

چگونه می‌توان ADOCE را نصب کرد؟

گرچه تکنولوژی منسوخ شده ای محسوب میشه، ولی میتونی در M$ PocketPC 2002 SDK پیداش کنی.

به چه نرم‌افزارها یا برنامه‌هایی دیگری نیاز دارد؟

برای چه کاری ؟!
اگه منظورت ارتباط با دیتابیس هست که بستگی به خیلی چیزا از جمله بانک اطلاعاتی داره.
ولی چون به احتمال قوی از چیزای مایکروسافتی استفاده می کنی، پس احتمالا همون ADO.NET و یا ADOCE کافی خواهد بود.

چگونه در برنامه نویسی C# از آن استفاده می‌شود؟

برای ارتباط با دیتابیس اغلب از ADO.NET استفاده میشه که مدل خوبی ارائه میده

آیا کتابی هست که بتواند به من کمک کند؟

به فارسی که من چیزی ندیدم تا به حال ولی منابع خوبی تو اینترنت موجوده از جمله google.com

موفق باشی،
هادی

m_olaei
یک شنبه 07 خرداد 1385, 18:23 عصر
ممنون از پاسخ تون
من SQLite و Sql server CE را تا حدی جستجو کردم. ولی نمیدونم کدوم از اینها یا مواردی که شما نام بردید بهتر کار می کنند. من با Windows CE .net 4.2 کار می کنم. SQL server CE رو هم نصب کردم. ولی متاسفانه نتونستم یه برنامه خوب برایش بنویسم.
کدام از این موارد روی Pocket pc بهتر، سریعتر، و با امنیت تر است.
من میخوام به دیتابیس وصل بشم. مثل کار با دیتابیس عادی روی ویندوزه؟
میتونم بدون استفاده از ADOCE و با همان ADO به دیتابیس وصل بشم بدون اینکه در اجرای برنامه در Pocket pc مشکلی بوجود بیاد؟
بعلاوه من میخوام از امکان Remote Data Access نیز در آینده استفاده کنم و اطلاعات بانک روی pc رو به pocket pc منتقل کنم.

Anti_Evil
یک شنبه 07 خرداد 1385, 18:41 عصر
اگه به سبک مایکروسافتی میخوای نرم افزار بنویسی از C# / ADO.Net / Sql Mobile استفاده کن.
SQL Mobile برای مصارف RDA بسیار مناسبه ..

موفق باشی،
هادی

moalla
پنج شنبه 06 اردیبهشت 1386, 16:09 عصر
منظورتون از سبک مایکروسافتی .net است؟
مگه با برنامه دیگه ای هم میشه برای پاکت پی سی برنامه نوشت؟ از دیتابیس اکسس و xml چطور میشه در دات نت استفاده کرد؟