PDA

View Full Version : یک Grid view با دکمه حذف

gprsm0
سه شنبه 08 مهر 1393, 00:03 صبح
سلام من نیاز به یک grad view دارم که در هر سطر یک دکمه حذف داشته باشه و به ازاء فشردن دکمه حذف می خوام یک سری کد رو اجراش کنم
به نظرتون چکار کنم

shahram hosseini
سه شنبه 08 مهر 1393, 06:50 صبح
GridView خودش گزینه Delete دارد.ولی اگر بخواهید علاوه بر حذف کدی دیگری نیز اجرا شود می بایست از DataList استفاده کنید و آنجا یک LinkButton بگذارید برای عمل حذف و کد مورد نظر.

gprsm0
سه شنبه 08 مهر 1393, 10:25 صبح
یکم بیشتر توضیح می دی
ممنون

demolition
سه شنبه 08 مهر 1393, 10:30 صبح
باید از لینک باتن داخل<asp:TemplateField> استفاده کنید

<Columns>
<asp:TemplateField>
<HeaderTemplate>حذف</HeaderTemplate>
<ItemTemplate>
<asp:LinkButton ID="btnDelete" CommandArgument='<%# Eval("id") %>' CommandName="Delete" CssClass="btn_delete" runat="server">حذف</asp:LinkButton>
</ItemTemplate>
<HeaderStyle Width="30px" />
<ItemStyle Width="30px" />
</asp:TemplateField>
</Columns>

shahram hosseini
سه شنبه 08 مهر 1393, 11:26 صبح
این هم نمائی از کدی که دوستمان نوشتند.
124056

alizl70
سه شنبه 08 مهر 1393, 12:14 عصر
با سلام
در قالب یک مثال خیلی ساده توضیح می دم.فرض کنید ما دوتا فیلد به نام های مثلا id و name داریم که id منحصربفرده و به وسیله ی این فیلد میشه به یک نام دسترسی پیدا کرد.
خب می خواهیم در گرید ویو 2 فیلد بذاریم یکی برای name و یکی دلخواه مثلا شامل حذف رکورد باشه.پس می بایست درون این فیلد یک لینکی باشه که حاوی id اون name باشه و به وسیله ی اون بشه اسم رو حذف کرد.
برای این کار گرید ویوو را درگ می کنیم در صفحمون خب اگه دقت کنی گریید ویو یک فلشی اون بالاش هست اون رو می زنی یک سری گزینه ها داره.Edit Columns را می زنی و یک صفحه مشابه شکل زیر نشون داده میشه بهت.

124060
خب حالا ما برای فیلد name می بایست یک Bound Fieldایجاد کرده برای این کار میشه رو اون دابل کلیک کرده و یا در حالت انتخاب قرارش بدیم و گزینه Add را بزنیم.خب حالا اون پایین اضافه میشه.باید مشخص کنیم که در این Bound Field اطلاعات فیلد name قرار میگیرد.پس در پایین روی آن کلیک می کنیم از قسمت header text میتونی نام ستون رو به دلخواه انتخاب کنی.از قسمت DataField هم می تونی نام ستون که در مثال ما name هست را بنویسی.حالا هر چندتا ستون که داشته باشی میبایست به همون اندازه Bound Field ایجاد کنی.
خب حالا برای درج گزینه حذف باید از hyperlink field استفاده کنی به همان صورت یک hyperlink field ایجاد می کنی و DataNavigateUrlFields آن را id قرار دهی و HeaderText را حذف بذاری و DataNavigateUrlFormatString را مثلا {delete.aspx?id={0 یعنی به صفحه delete .aspx آیدی name را میفرستیم در آخر هم می تونی DataTextField برابر حذف کن بذاری یا هر اسم دلخواه دیگری