PDA

View Full Version : سوال: تعریف متغیر sqlConnection به صورت سراسری درست است؟

forodo
سه شنبه 08 مهر 1393, 20:36 عصر
سلام
من نوی برنامه های تحت ویندوز توی کلاس یک تابع برای insert و یک تابع برای update تعریف می کنم و در کل برنامه صداشون می کنم.
یعنی در اصل فقط یک بار خط:
sqlConnection con=new sqlConnection("ConnectionString");
تعریف می شود.
آیا در وب این کار درست است.
چون من فکر می کنم که اینها چون سمت سرور اجرا میشود همه انگار دارن از یک برنامه استفاده می کنند ولی توی تحت ویندوز هرکس برنامه رو داخل کامپیوتر خودش داره.
یعنی می خوام بگم هنوز نفر اول که باعث شده اون شی از بانک که باعث باز شدن بانک اطلاعاتی بشه داره کار می کنه و هنوز بسته نشده اگر نفر دوم بخواد که طبیعتاً با همون شی دوباره می خواد بانک رو باز کنه آیا ارور خواهد داد؟
امیدوارم متوجه منظورم شده باشید.

fakhravari
سه شنبه 08 مهر 1393, 21:10 عصر
فرقی نداره کلاس های c#

parsaei
چهارشنبه 09 مهر 1393, 19:08 عصر
دوست عزیز بهتره هر متغیری بر حسب نیاز با حداقل عمر ممکن ایجاد شود تا حافظه کمتری اشغال کرده و خطاهای احتمالی نیز کاهش یابد.

اما در مجموع به این توضیح دقت نمایید: در هنگام فراخوانی هر صفحه Asp توسط یک کاربر، سرور IIS یک نسخه جدید از آن فایل را در حافظه ایجاد و اجرا کرده و نتیجه آن را که شامل کدهای Html است برای شخص می فرستد. پس بنابراین اگر هنگام فراخوانی صفحه توسط شخص X کانکشنی باز شد ربطی به شخص Y که مثلا 10 ثانیه دیگر درخواست دیدن آن صفحه را میدهد نداشته و برای او یک کانکشن دیگر توسط Asp باز می شود. شما برای درک بهتر می تونی در نظر بگیری وقتی کسی سایت را اجرا می کنه شبیه زمانی هست که نرم افزار روی تک تک کامپیوترهای یک شبکه نصب شده:لبخندساده:

موفق و پیروز باشید