PDA

View Full Version : گفتگو: چرا وردپرس نه ؟!

mostafae
سه شنبه 08 مهر 1393, 22:44 عصر
سلام دوستان
یه سوال برام پیش اومده و اونم اینه که چرا از وردپرس برای ایجاد پورتال سازمانی استفاده نمیشه !
آیا میشه از وردپرس برای ایجاد پورتال سازمانی استفاده کرد؟
اگه آره میشه چند پورتال سازمانی رو نام ببرید که با وردپرس پیاده سازی شدن؟

Mohammadsgh
سه شنبه 08 مهر 1393, 23:04 عصر
وردپرس یه سیتم وبلاگ دهی هست و برای کارهای بزرگ تر مانند پرتال و این جور سایتها ساخته نشده.اگه خودتون از پایه نمیخواید بنویسید میتونید از جوملا یا دروپال استفاده کنید

Unique
سه شنبه 08 مهر 1393, 23:13 عصر
والا ما توی ایران دوست داریم همه چیز را بزرگ و خیلی با عظمت جلوه بدیم. همچین میگیم پرتال سازمانی ، یکی ندونه فکر میکنه میخوایم سایتی مثل facebook یا yahoo یا msn راه اندازی کنیم.
wordpress در ابتدا برای وبلاگ دهی ساخته شد ولی الان به قدری افزونه داره و میشه بهش امکانات اضافه کرد که بسته به نیاز مشتری میشه ازش استفاده کرد. من خودم هیچوقت از wordpress استفاده نکردم چون کار های سفارشی اناجم میدم و سورس های خودم را میفروشم. اما این صحبت شما کلیه و نمیشه گفت که"نه با wordpress نمیشه سایت پرتال سازمانی درست کرد"

mostafae
سه شنبه 08 مهر 1393, 23:13 عصر
وردپرس یه سیتم وبلاگ دهی هست و برای کارهای بزرگ تر مانند پرتال و این جور سایتها ساخته نشده.اگه خودتون از پایه نمیخواید بنویسید میتونید از جوملا یا دروپال استفاده کنید

درسته که وردپرس یه سیستم وبلاگ دهی هست اما با افزونه ها میشه اون رو توسعه داد.

mostafae
سه شنبه 08 مهر 1393, 23:16 عصر
والا ما توی ایران دوست داریم همه چیز را بزرگ و خیلی با عظمت جلوه بدیم. همچین میگیم پرتال سازمانی ، یکی ندونه فکر میکنه میخوایم سایتی مثل facebook یا yahoo یا msn راه اندازی کنیم.
wordpress در ابتدا برای وبلاگ دهی ساخته شد ولی الان به قدری افزونه داره و میشه بهش امکانات اضافه کرد که بسته به نیاز مشتری میشه ازش استفاده کرد. من خودم هیچوقت از wordpress استفاده نکردم چون کار های سفارشی اناجم میدم و سورس های خودم را میفروشم. اما این صحبت شما کلیه و نمیشه گفت که"نه با wordpress نمیشه سایت پرتال سازمانی درست کرد"

من نگفتم نمیشه! گفتم چرا نمیشه ؟؟

mostafae
چهارشنبه 09 مهر 1393, 15:04 عصر
دیگه کسی جوابی نداره؟

arash691
چهارشنبه 09 مهر 1393, 20:49 عصر
با یه سوال ساده بهتون جواب میدم ... توسعه نرم افزاری که خودتون از پایه اون رو نوشته باشید راحتتره یا ماله یه شرکت دیگه ؟

mostafae
چهارشنبه 09 مهر 1393, 23:03 عصر
با یه سوال ساده بهتون جواب میدم ... توسعه نرم افزاری که خودتون از پایه اون رو نوشته باشید راحتتره یا ماله یه شرکت دیگه ؟

آخه من پورتالهایی رو دیدم که با جوملا یا دروپال پیاده سازی شدن اما با وردپرس ندیدم...!

eshpilen
پنج شنبه 10 مهر 1393, 08:04 صبح
خب وردپرس چون از اول برای وبلاگ بوده و الان هم اکثرا برای همین کاربرد ازش استفاده میکنن، در نتیجه مثلا ابزارها و کدهای آماده و پوسته و این حرفا هم که داره بیشتر مال وبلاگه یا اونایی که به وبلاگ مربوط میشن حرفه ای تر باشن و روشون بیشتر و توسط افراد واقعا خبره و سابقه دار وردپرس کار شده باشه.
شاید همین عامل در عمل تاثیر بذاره.
بالاخره میخوای یه چیزی درست کنی، هرچی قبلا افراد بیشتر مشابه اون کار رو کرده باشن، هرچی اطلاعات و مقاله ها و منابع بیشتری در این مورد موجود باشه، هرچی کدها و قالب ها و ابزارهای آماده و بازمتن و رایگان بیشتری در این مورد موجود باشه، طبیعتا باعث میشه که کار راحتتر و سریعتر بشه و ترجیح بدید.
این نیست که لزوما نشه با وردپرس چیزهای دیگری غیر از وبلاگ درست کرد، اما اگر برید سراغ این کار ممکنه از نظر منابع موجود که گفتم نسبت به سیستمهای دیگر کمتر باشه و از نظر سوال و کمک از دیگران هم دچار کمبود باشید (چون افراد خیلی کمتری تاحالا این کار رو کردن).

Unique
پنج شنبه 10 مهر 1393, 10:33 صبح
من نگفتم نمیشه! گفتم چرا نمیشه ؟؟

بحث استفاده نشدن نیست.
پرتال سازمانی برای هر کارفرما تعریف خاصی داره و امکانات خاصی درخواست میکنند .اگه سازماین برای پرتال امکاناتی بخواد که Wordpress پشتیبانی کنه به راحتی قابل انجام هست. همونطور که گفتم بعضی ها کلا به این نرم افزار ها اعتقاد ندارند (مثل خود من) و خودشون همه ماژول ها را از پی و پایه طراحی و اجرا میکنند.

من Wordpress کار میشناختم (متاسفانه ایشون از ایران رفت و دیگه همکاری ما کامل قطع شد) هر سایتی بگی با Wordpress کار می کرد.

saeed-71
پنج شنبه 10 مهر 1393, 17:48 عصر
ببینید ورپرسم بعضی جاها خیلی خوبه و کار ادمو راه میندازه.هر بلاییم بخوای میتونی سرش بیاری و امکانات مورد نیازتو اضاف کنی.اما جوملا اصلا یجوری بود:)

khalilifar
چهارشنبه 16 مهر 1393, 14:46 عصر
با وردپرس هرکاری بخوای می تونی انجام بدی مهم اینه که برنامه نویسی که باهاش کار میکنه بلد باشه که چطوری باهاش کار کنه و از امکاناتش استفاده کنه.
در کل هر وب سایتی که مدام نیاز به آپدیت داشته باشه یکی از بهترین گزینه ها برای ساختش وردپرس هست
تنها جایی که به نظرم اگر از اول نوشه بشه بهتره وب اپلیکیشن ها هستن مثلا یه سایت مثل Toggl که حتی اونم برای سئو و بازاریابی نیاز به بلاگ داره و می شه اونجا از وردپرس استفاده کرد.

اتفاقا برای ساخت پرتال سازمانی خیلی هم گزینه مناسبی هست.