PDA

View Full Version : یادگیری طراحی سایت

javady_joon
سه شنبه 08 مهر 1393, 22:48 عصر
با سلام
من چند تا سوال دارم چون من تازه کارم
1- طراحی سایت تحت چی بهتره من قبلا با VB و HTML کار کردم در مورد طراحی وب ولی حالا میخوام بدونم بهتره که برای یادگیری طراحی سایت سراغ کدوم زبان و اسکریپت برم؟
2- اینکه با سرچ و این حرفا میشه کتابی چیزی در مورد طراحی سایت برای جواب مورد 1 مورد نظر پیدا کرد؟ یا نه معمولا چنین آموزشی رایگان وجود نداره ؟
3- در مورد جواب سوال اول به من منبع و کتاب معرفی کنید اگر فارسی باشه بیشتر ممنون میشم تا رزاه بیافتم برم سراغ نسخه اصلی "لطفا"
ممنون

mostafae
سه شنبه 08 مهر 1393, 23:10 عصر
1. برای برنامه نویسی تحت وب بین php و asp هر کدوم رو دوست داری ادامه بده و وقت خودت رو به اینکه کدوم بهتره
تلف نکن چون به نتیجه ای نمیرسی ... برای طراحی هم html و css و البته کار با یه نرم افزار گرافیکی برای طراحی گرافیک سایت.
البته ناگفته نماند همه ی کارهای یه وبسایت کار یه نفر نیست و برنامه نویس و طراح بهتره که هر کدوم کار خودشون رو بکنن.
2. آموزش این زبانها رو میتونی توی نت پیدا کنی و هرجا به مشکلی خوردی اینجا مطرح کنی.

Unique
سه شنبه 08 مهر 1393, 23:19 عصر
برای طراحی سایت شما یه ۳ چیز احتیاج دارید.

۱ - HTML که براش خیلی منابع هست و باهاش قالب و چهارچوب سایت را ایجاد میکنند
۲ - CSS که برای استایل و رنگ و لعاب دادن به HTML و کنترل Element ها در زمان حرکت و Mouse و خیلی موضوعات دیگه کاربرد داره.
۳ - زبان اسکریپتی (نوشتین VB که اگه منظورتون VB Script هست تا جایی که من میدونم فقط توی IE پشتیبانی میشه) که باید Javascript یاد بگیرین و با توجه به گرایش سایت ها به HTML 5 و Responsive شدنشون باید Jquery یا یک Framework دیگه مرتبط با Javascript را بلد باشین.

علاوه بر این ها باید بتونین با نرم افزار هایی مثل Photoshop (اگه اهل سورس باز هستید Gimp) نیاز های گرافیکی خود را برطرف کنید.

کلا Web Design الان یک رشته کاملا تخصصی و جدا هستش از برنامه نویسی و باید توی موضوعات مختلف تجربه به دست بیارین.

من منبع فارسی کاملی سراغ ندارن ولی سایت w3schools (http://www.w3schools.com/) را برای شروع پیشنهاد میکنم.

javady_joon
سه شنبه 08 مهر 1393, 23:39 عصر
خوب css خودش یه زبان طراحی سایت؟ css از قالبهای مختلف پشتیبانی میکنه درسته؟
ای خدا باز گیج شدم
الان من بخوام شروع کنم به یادگیری طراحی سایت html هم بلدم باید سراغ چی برم؟ برم سراغ جی کوئری و با جی کوئری ادامه بدم؟
دیگه php بیخیال شم؟

javady_joon
سه شنبه 08 مهر 1393, 23:40 عصر
فقط من dream دارم و لی کرک نمیشه میشه یا سایتی معرفی کنید من بتونم یه dream دانلود کنم؟

Mohammadsgh
چهارشنبه 09 مهر 1393, 00:26 صبح
p30download.com

javady_joon
چهارشنبه 09 مهر 1393, 12:48 عصر
دوست عزیز دانلودش کردم ولی توی کرک کردنش به شمکل برخوردم
در ضمن جواب تایپک من رو هم بدین ممنون میشم

Mohammadsgh
چهارشنبه 09 مهر 1393, 12:58 عصر
1-php-jquery-javascript-css-htmlو... همه اینا برای ساخت وب هست.
2-بله
3-شما هدفتون رو بگید می خواید سمت کدوم برید تا راهنمایی کنیم؟برنامه نویس؟uiکار؟ux کار؟و...کدوم؟

Radikal.z
چهارشنبه 09 مهر 1393, 13:03 عصر
طراحی سایت شاخه های مختلفی داره که باید زبان های مختلفی رو یاد بگیرید شما با php شروع کنید جون زبان ساده و راحتی هست.طراحی سایت دردسر زیاد داره سراغش نری بهتره :اشتباه:

hamedarian2009
چهارشنبه 09 مهر 1393, 13:14 عصر
دوست عزیز دانلودش کردم ولی توی کرک کردنش به شمکل برخوردم
در ضمن جواب تایپک من رو هم بدین ممنون میشم

خب دقیق مشکلتونو بگین تا کمک کنیم اگه اروری میده بزارین

behnam404
چهارشنبه 09 مهر 1393, 14:07 عصر
برای طراحی سایت حرفه ای باید به هر 6 تا زبان که توی صفحه اصلی این سایت http://www.w3schools.com/ هست تسلط داشته باشی.
این صفحه رو هم مشاهده کنید http://www.w3schools.com/website/default.asp
البته برای برنامه نویسی وب بین php و asp یکی رو میتونی انتخاب کنید.
در مورد منبع آموزشی هم همین سایت : http://www.w3schools.com بهترین منبع آموزشی هست که به زبان فارسی هم ترجمه شده .

Unique
چهارشنبه 09 مهر 1393, 14:37 عصر
دوسان چرا ایشون را گیج میکنید ؟ php یک زبان برنامه نویسی سمت سرور هست و چه ربطی به طراحی وب داره ؟ Web Design یا Web Programming و Web Development کلا جدا هستش.

javady_joon
چهارشنبه 09 مهر 1393, 14:58 عصر
دوسان چرا ایشون را گیج میکنید ؟ php یک زبان برنامه نویسی سمت سرور هست و چه ربطی به طراحی وب داره ؟ Web Design یا Web Programming و Web Development کلا جدا هستش.

خوب شما بگید من الان چیکار کنم؟

javady_joon
چهارشنبه 09 مهر 1393, 14:59 عصر
خب دقیق مشکلتونو بگین تا کمک کنیم اگه اروری میده بزارین

بله من طبق راهنمایی این سایت کرک کردم نرم افزار رو ولی موقع در یافت Active code به مشکل برخوردم

javady_joon
چهارشنبه 09 مهر 1393, 15:03 عصر
1-php-jquery-javascript-css-htmlو... همه اینا برای ساخت وب هست.
2-بله
3-شما هدفتون رو بگید می خواید سمت کدوم برید تا راهنمایی کنیم؟برنامه نویس؟uiکار؟ux کار؟و...کدوم؟

من میخوام وب سایت طراحی کدم و کد نویسی کنم ولی نمیدونم با چی شروع به یاد گیری کنم

Unique
پنج شنبه 10 مهر 1393, 10:46 صبح
دوست عزیز. خودتون را سر در گم نکنید. به نظرم من ترتیب باید اینطوری باشه :
1 - HTML
2 - CSS
3 - Javascript
4 - Jquery (یک framework برای جاوا اسکریپت هست که خیلی کار ها را ساده میکنه اما بهتره Javascript ابتدا یاد گرفته بشه و بعدش با این framework کار کرد)
5 - PHP/ASP .NET

مورد ۴ را میتونید اصلا بی خیال بشین و بعدا یاد بگیرین یا زماین که میخواین با Ajax کار کنید.

javady_joon
پنج شنبه 10 مهر 1393, 21:54 عصر
فقط سوال آخر
ضمن تشکر از همه بخاطر راهنمایی کردن بنده
میشه از کدهای این مواردی که نام بردید در هم استفاده کرد؟
مثل در html از php استفاده کنیم یادر Jquery
ممنون

hamedarian2009
پنج شنبه 10 مهر 1393, 22:17 عصر
فقط سوال آخر
ضمن تشکر از همه بخاطر راهنمایی کردن بنده
میشه از کدهای این مواردی که نام بردید در هم استفاده کرد؟
ممنون
بله میشه هرکدوم کار خودشو انجام میده و به صورت ترکیبی میتونید در کدهایتان استفاده کنید

Unique
جمعه 11 مهر 1393, 01:24 صبح

شرمند ه این را میگم ولی شما خیلی خیلی صفر کیلومتر هستین ! (شرمنده ساعت ۲ صبح هست و جایگزین مناسبتر برای شما دوست عزیزم پیدا نکردم) به اینها مثل تیکه های پازل نگاه کنید که در کنار هم باعث ساخت یک وب سایت میشوند.

در ضمن یکی هم از قلم افتاد و قبل یا در حین مرحله ۵ باید با زبان SQL جهت ارتباط با Database ها هم آشنایی پیدا کنید. SQL یک زبان استاندارد برای Database های MSSQL و MYSQL و ... هستش.

salam-a
دوشنبه 14 مهر 1393, 22:24 عصر
حالا این فیلم آموزشی را ببینید بکلی طراح سایت حرفه ای میشوید
ورود به سایت (http://banke-maghalat.ir/page.php?id=81)