PDA

View Full Version : استفاده از دیتابیس آماده سایر نرم افزار ها مجاز هست؟

Amin-rz
چهارشنبه 09 مهر 1393, 10:20 صبح
یه نرم افزار پیامکی دارم می خوام از دیتابیس یه نرم افزار دیگه استفاده کنم.
مشکلی برام پیش نمیاد؟
با توجه به اینکه اونا نرم افزارشون فروشیه.

saeed_g21
چهارشنبه 09 مهر 1393, 10:29 صبح
اگه ثبت شده باشه که مشکلی پیش میاد اگه نه که فکر نکنم ولی وجدان خود آدم کجا رفته :لبخند:

یک نوع دزدی حساب میشه اخه طرف کلی روی دیتا کار کرده و شما تنها با یکی دوتا کلیک دیتا رو برمیدارین

از طرفی اگه برنامه نویس ها به هم رحم نکنند دیگه چه انتظاری از سایرین باید داشته باشیم
البته قصد توهین و جسارت ندارم هاااااااا ببخش اگه بد شد حرفام:قلب:

majnoon110
چهارشنبه 09 مهر 1393, 10:32 صبح
اگر گردآوری کرده باشه و زحمت کشیده باشه مجاز نیست و طرف میتونه پیگیری کنه

Amin-rz
چهارشنبه 09 مهر 1393, 10:42 صبح
منم وجدان دارم به خاطر همین دارم می پرسم.
خب وقتی طرف قیمت گذاشته رو نرم افزارش و من نرم افزار رو میخرم یعنی مالک قانونی و شرعی کل نرم افزار هستم.
یعنی هزینه کل بانک اس ام اسش رو دادم و می تونم استفاده کنم(خوندن-اشتراک گذاری-کپی یا هر چیز دیگه)

Amin-rz
چهارشنبه 09 مهر 1393, 10:43 صبح
اگه چندتا دیتابیس بیارم و از هر کدوم بصورت تصادفی تعدادی اس ام اس بردارم و دیتابیس جدید خودمو بسازم چی؟

omid.n1990
چهارشنبه 09 مهر 1393, 10:54 صبح
منم وجدان دارم به خاطر همین دارم می پرسم.
خب وقتی طرف قیمت گذاشته رو نرم افزارش و من نرم افزار رو میخرم یعنی مالک قانونی و شرعی کل نرم افزار هستم.
یعنی هزینه کل بانک اس ام اسش رو دادم و می تونم استفاده کنم(خوندن-اشتراک گذاری-کپی یا هر چیز دیگه)

اگه چندتا دیتابیس بیارم و از هر کدوم بصورت تصادفی تعدادی اس ام اس بردارم و دیتابیس جدید خودمو بسازم چی؟

شما یک سی دی بخری، میتونی از اون کپی بگیری و بفروشی؟ شما وقتی کتاب چاپ شده میخری میتونی کپی بگیری و بفروشی؟
میشه از هر کتاب یک فصل رو برداشت و از چند چند کتاب رو کپی کرد و فروخت؟؟

شما چیزی رو میخری فقط به عنوان مصرف کننده میخری نمیتونی از اون با تکثیر بالا بفروشی. اگر تو بازار اینکار کنی کسی از کاربران یا صاحب محصول متوجه بشه مطمئن باشید بازار نه تنها برنامه شما رو حذف میکنه. بلکه کل حساب کاربری شما مسدود خواهد شد.
توصیه میکنم اینکارو نکنید:لبخند:

- barati -
چهارشنبه 09 مهر 1393, 10:56 صبح

الآن شما از نظر شرعی میخوای بدونی یا از نطر وجدانی ؟
از نظر شرعی هم که یخواهیم بگیم قطعا مشکل داره ، اما از نظر وجدانی هم خودتون میگید عذاب وجدان گرفتید ، پس این حرف ها که از هر دیتا بیس بصورت تصادفی بردارم و ... همه بهانه تراشی هست در کل مشکل داره که هیچ ، شما خودتون در نظر بگیر دو روز دیگه بیاد برای دیتا یی که شما کلی وقت روش گذاشتید به راحتی و بدون اینکه شما بفهمید استفاده کنه .
به هر حال بهتره خودتون وقت بگذارید و دیتا ی با ارزش پیدا کنید و استفاده کنید .

موفق باشید

Amin-rz
چهارشنبه 09 مهر 1393, 11:15 صبح
ممنون از نظر همه دوستان.
دیتابیس پیامکی رایگان کسی سراغ نداره؟ :لبخند:

majnoon110
چهارشنبه 09 مهر 1393, 12:38 عصر
دیتابیس درست کردن کار سختی نباید باشه
مخصوصا چیزی مثل پیامک
همه جا هست
یه روز وقت بذاری یه دیتابیس درست میکنی که کامل تر از همشون باشه
فیس بوک و گوگل پره !