PDA

View Full Version : سوال: چگونگی اجرای برنامه با شروع ویندوز + زمان بندی برای اجرای برنامه

SpyWar
پنج شنبه 10 مهر 1393, 11:48 صبح
با سلام
میخاستم یه برنامه بنویسم با سی شارپ که وقتی ویندوز شروع به کار کرد اونم اجرا بشه و هر 5 دقیقه , اینترنت اکسپلوره رو بازکنه و یه آرس خاص رو لود کنه .

قسمت زیر رو ببینید / تا اینجاشو نوشتم . حالا مونده زمانبندی اجرای اینترنت اکسپلوره و شروع شدن برنامه هنگام استارت ویندوز

{

System.Diagnostics.Process.Start("iexplore.exe", "google.com");
}

یعنی در اصل هیچی نکردم . دوستان من از برنامه نویسی هیییییییچی بلد نیستم فقط یکم با محیط ویژال استودیو آشنا هستم.

میخوام شروع به یادگیری کنم. مرسی از انجمن خوب برنامه نویس

Mori Bone
پنج شنبه 10 مهر 1393, 11:59 صبح
اینجا دادن کدهای آماده که به هلو برو تو گلو میشناسیم ممنونعه. شما goole کن. وقتتو واسه گرفتم کد تلف نکن. ولی نه اگه راهنمایی میخوای که فکر نکنم به جواب برسی چون برنامه نویسی بلد نیستی

SpyWar
پنج شنبه 10 مهر 1393, 12:09 عصر
من دنبال راهنمایی هستم. که چطور از تابع Time استفاده کنم. حتی چهار حلقه ی تکرار رو بلدم ولی تو نحوه استفاده ازشون موندم

مجید آرتا
پنج شنبه 10 مهر 1393, 12:25 عصر
سلام دوست عزیزم
بنده هم به دلیل اینکه کم وقت میکنم کدنویسی کنم کدنویسیم ضعیف شده،ولی در حد توان کمکت میکنم
ببین عزیز تو باید برنامتو توی Startup ویندوز قرار بدی که به وسیله کد میشه انجام داد،توی Startup قرار بگیره هربار که ویندوز بیاد بالا برنامه اجرا میشه
پس واسه شروع باید برنامتو توی Stratup ویندوز کپی کنی!!!

واسه اینکه هر 5 دفیقه بیاد یکاری رو انجام بده باید توی رویداد Timer1_Tick کدتو بنویسی و واسه مشخص کردن مدت زمان اجرا همون 5 دقیقه شما باید با پراپرتی interval کار کنی همین

پس باید کدی رو که میخای پس از گذشت یک مدت خاص انجام بشه رو توی رویداد Tick مینویسی همین

واسه مورد اول هم کدش موجوده میتونی سرچ کنی عزیزم

khokhan
پنج شنبه 10 مهر 1393, 14:22 عصر
میخاستم یه برنامه بنویسم با سی شارپ که وقتی ویندوز شروع به کار کرد اونم اجرا بشه
برای این کار لازمه تا در ریجستری ویندوز ودر مسیر Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run یه کلید اختصاصی برای نرم افزارتون ایجاد کنی
لازم به ذکر هست که قبل از این کار بایستی فایل اجرایی نرم افزارتون در یه مسیر از پیش تعیین شده ، قرار گرفته باشه
و توی برنامه تون هم یه قسمت برای این تنظیمات در نظر گرفته باشین

ایجاد کلید :

RegistryKey rk = Registry.CurrentUser;
RegistryKey StartupPath;
StartupPath = rk.OpenSubKey(@"Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run", true);
if (StartupPath.GetValue("نام نرم افزارتون") == null)
{
StartupPath.SetValue("نام نرم افزارتون", Application.ExecutablePath, RegistryValueKind.ExpandString);
}

وهر زمان که خواستین این کلید حذف بشه و اجرای خود کار برنامه تون در استارت آپ ویندوز خاموش بشه :

RegistryKey rk = Registry.CurrentUser;
RegistryKey StartupPath;
StartupPath = rk.OpenSubKey(@"Software\Microsoft\Windows\CurrentVersion\Run", true);
rk.DeleteValue("نام نرم افزارتون", false);

elec60
پنج شنبه 10 مهر 1393, 14:59 عصر
جوابتون طوری بود که با خوندنش اول شک کردم که چون برنامه نویسی بلد نیستم یعنی گناه کبیره کردم.
بهتره راهی دیگه بجز اسپم برای بالا بردن تعداد پست هاتون پیدا کنید. روز خوش

اون دوستمون حرف بدی نزده بود که شکه بشین! این چه طرز یادگیریه کدنویسیه؟!! واسه سی شارپ اول باید بری مفاهیم Type رو یاد بگیری بعد دو نوع داده ای مهم class و struct رو درک کنی و با نحوه ی مدیریت حافظه Heap و Stack آشنا بشی و بعد مفاهیم OOP رو یاد بگیری... نه اینکه زرتی بیایی بگی فلان کار رو چطور میشه انجام داد و درخواست کد بکنی! اینو بخاطر اون جمله قصارت گفتم

danialafshari
پنج شنبه 10 مهر 1393, 15:09 عصر
سلام دوست عزیز
1- مکالمات خصوصی رو در پیام خصوصی مطرح کنید
2-این تاپیک تکراریه و از کاربران خواهش میشه که به تاپیک های تکراری پاسخ ندن و ریپورت بدن
3- تمامی سوالات شما رو شخصاً در چند تاپیک توضیح و قرار دادم، قبل از ایجاد تاپیک جستجو کنید و سنجیده صحبت کنید
موفق باشید