PDA

View Full Version : یک سوال استخدامی!

sepehrazimi
پنج شنبه 10 مهر 1393, 16:29 عصر
سلام دوستان یک سوال داشتم
من فرم های استخدامی برنامه نویس php رو نگاه میکردم اکثرا نوشته بود "تسلط بر لینوکس " می خواستم بدونم منظور لینوکس سرور هست یا نه همین لینوکس دسکتاپ

alireza.stack
پنج شنبه 10 مهر 1393, 19:41 عصر
لینوکس دسکتاپ رو که دیگه بلد بودن لازم نداره! همه چی گرفیکال جولوتون هست کلیک می کنید می رید تو.

بحث بیشتر کار کردن با Shell هستش. بتونید سرویسها رو مانیتور کنید و کانفیگش کنید. یا مثلا از طریق Terminal با Git کار کنید و امثال این.

Unique
جمعه 11 مهر 1393, 01:40 صبح
یا ملت خیلی لیوکس باز شدند یا ما از دنیا عقبیم ! من غیر از سه یا چهار نفر توی این انجمن کسی را نمیشناسم برنامه نویس وب باشه و با لینوکس کار کنه. البته منظورم دوستان فعال هست و دوستانی که توی تاپیک ها شرکت میکنند و نوع سوالات ! البته خود بنده دو سالی هست فقط از لینوکس استفاده میکنم اما ....

به هر حال توی این درخواست های CV عموما دست بالا را میگیرند و باید پرسید منظور از تسلط چیه !؟ کار با محیط Unity یا KDE ؟ تلط روی دستوارت ‌‌Bash ؟ مدیریت سرویس ها مثل HTTP Server یا Mail Server و ... ؟ خلاصه تسلط باید دید یعنی چی ؟

مهرداد سیف زاده
جمعه 11 مهر 1393, 06:54 صبح
کانفیگ سرور رو بسپرن به برنامه نویس؟ من این حرف رو قبول ندارم. چون کانفیگ سرور یه کار خیلی تخصصی هست و خیلی پارامتر داره. مثلا شما به عنوان برنامه نویس گفتن لینوکس بلد باشی شاید منظورشون استفاده از یک لینوکس برای کار برنامه نویسی هست. مثلا شما باید بتونی در shell لینوکس ssh بزنی به یک سرور. حالا همین ssh خودش هزار و یکی کانفیگ داره که فقط یک sys admin میتونه اون رو انجام بده.
البته چیزی که من دیدم بیشتر برنامه نویسان کشور ما از shell‌وحشت دارن و همیشه دوست دارن یک محیط گرافیگی جلوشون باشه. مثلا یکی از چیزهایی که در آگهی استخدام کشورهای دیگر دیدم این که میزان تسلط شما به حل مشکل از طریق remote. مثلا شما از طریق ssh وصل میشید به سایت مشتری که بر روی یکی از سرورهای و با ویرایشگر vi باید بتونید برنامه نویسی و رفع باگ یا اضافه کردن امکانات جدید انجام بدید.
البته یکی از متخصصان کشور ما درباره آگهی استخدام شرکتها در خارج و ایران گلایه میکرد. میگفت در کشورهای دیگر طرف داره یک متخصص 3D استخدام میکنه دقیقا میگه آشا شما بلدید حالت یک آتش روشن رو طراحی کنید اگر از شما خواسته بشه یک آتش روشن در شب تاریک رو طراحی کنید چطور؟ همچنین سن و سابقه کار مهم هست ولی کمتر ازش حرفی به میان میاد و اگر طرف تونسته این مورد خواسته شده رو پیاده سازی کنه پس میتونه بقیه خواسته ها رو هم انجام بده. یعنی دقیقا دست گذاشته رو این که طرف میتونه لایه سازی کنه و چقدر در مورد سایه ها اطلاعات داره. ولی در ایران به صورت کلی اما خیلی گیج کننده عنوان میکنن: به یک متخصص پیشرفته برای 3d نیازمندیم. حداقل سابقه کار ۳ سال و حداقل سن ۲۷ سال.
البته همون حرف آقا unique درسته.