PDA

View Full Version : سوال: ساخت پنل مدیریت برای سایت

iran1368
پنج شنبه 10 مهر 1393, 16:49 عصر
سلام دوستان
من یه سایت درست کردم با Asp
یه جورایی هم تازه کارم
میشه لطف کنین راهنمایی کنین برای ساخت پنل مدیریت سایت باید چه کارایی انجام داد ؟
چه مراحلی باید طی بشه؟
من خودم یه سرچی کردم ولی چیز خاصی پیدا نکردم
فقط یه چیزایی دیدم که ترجیح دادم اگه کسی با این ها آشنای داره و کار کرده توضیح بده مثلا دات نت نیوک و ...
ممنون

ghazal_mcn
جمعه 11 مهر 1393, 16:12 عصر
با سلام
اول برای صفحه لاگین باید یه فیلد در دیتابیس تعریف کنین..که با مقدار صفر و یک.. نوع ورود رو مشخص کنین..که طرف کاربر هست یا مدیر...بهد با توجه ب مقدارش به صفحه مدیریت انتقال پیدا کنه..صفحه مدیریتم که بستگی به کارتون داره که مدیر چقد دسترسی داره..و چه کارایی میتونه انجام بده..

rezadana
جمعه 11 مهر 1393, 21:41 عصر
سلام.
بهترین روشی که میتونه ذهن شما رو واسه ساخت پنل مدیریتی یاری کنه اینه که تو یکی از سیستمهای وبلاگدهی عضو بشین و طریقه کار کردن با پنل مدیریتی اون وبلاگ رو یاد بگیرید تا با محیطش آشنا بشین بعدش شروع کنید ب طراحی و برنامه نویسی اون پنل.موفق باشید

mohsen200162
شنبه 12 مهر 1393, 08:51 صبح
دات نت یه قابلیت داره به اسم role که می تونید چندین role داشته باشید و برای هر کدوم صفحه خواص خودش رو طراحی کنید یا بهتر بگم یوزرتون رو به role مربوطه متصل می کنید و مدیریت یوزر ها راحت تر است بهتر از قرار دادن فیلد برای صفر و یک دادن است

iran1368
یک شنبه 20 مهر 1393, 17:29 عصر
دوستان میشه بیشتر توضیح بدین ؟
یه راهی که بدونم از کجا و چجوری شروع کنم

sun2rise
دوشنبه 21 مهر 1393, 16:26 عصر
شما اول باید این رو در نظر بگیرید که چه انتظاری از پنل مدیریت دارید یعنی این که پنل مدیریت چه امکاناتی داشته باشد
بعد شروع بکنید برای ساخت چنین پنلی
برای این که خلاقانه فکر کنید و امکانات ضروری و جانبی رو در نظر بگیرید پیشنهاد میکنم از سیستم های وبلاگدهی و سی ام اس های رایج استفاده کنید که خیلی بهتون ایده میدن

iran1368
سه شنبه 22 مهر 1393, 09:43 صبح
دوستان عزیز آدرس سایتی که درست کردم اینه paydarbar.ir
الان میخوام قسمت مدیریتشو درست کنم کسی هست راهنمایی کنه چجوری درست کنم از کجا باید شروع کنم
فقط میخوام یه سری مطالب هروقت طرف خواست تغییر بده راحت بتونه
همین
ممنون میشم اگر پاسخ جامعتر و کاملتری بدین

aminmousavi
چهارشنبه 23 مهر 1393, 02:06 صبح
سلام دوست عزیز .
معمولا اول قسمت پنل رو میسازن بعدا قسمتی که کاربر قراره ببینه رو طراحی میکنن (به دلیل اینکه بشه قابلیت هایی که پنل تون داره رو توی طراحی اعمال کرد) ، به همین خاطر سایتی که طراحی کردین از لحاظ ساختاری درست نیست .
اگر میخواین سایت تون تر و تمیز و کاربردی باشه ، پیشنهاد میکنم نکات زیر رو توی سایت تون اعمال کنین :

1 - از اونجایی که صفحات : تبلیغات ، ثبت نام خودروهای باربر ، بانک اطلاعاتی خرید و فروش ، حمل و نقل کالا و بار ، تامین نامه ، جذب خودرو باربر ، تامین ناوگان حمل نقل ، طراحی سایت ، نقشه سایت ، ارتباط با شرکت ، ارتباط با مدیران ، ارتباط با کارکنان .
همشون مثل هم هستند و به طورکل همشون اضافه ! چون ساختار هایی که دارند یکسان هستند ،باید همه ی صفحاتی که ذکر کردم رو پاک کنی جاش فقط یک صفحه بسازی مثلا به اسم Page ! برای پیاده سازی باید یک جدول بسازی با فیلد های زیر :
- id
- Title
- Body
بعد توی پنل مدیریتی یک صفحه میسازی به اسم مثلا pageList و بعد توش یک دیتاگریدمیزاری (ترجیحا دیتاگرید رو خودت طراحی کن) که رکورد های جدول بالا رو نشون بده + یک دکمه که برای درج رکورد جدید باشه . برای همه ی صفحات بالا یک رکورد میسازی و نوشته هایی که داری رو توش قرار میدی اونوقت مثلا میخوای صفحه "ارتباط با کارکنان" رو باز کنی کافیه بزنی http://paydarbar.ir/Page.aspx?id=4 (با فرض اینکه id رکورد برابر با 4 باشه) ، نسبت به کوئری استرینگی که داری مقدارتو از دیتابیس میگیرو توی صفحه نمایش میدی !

2- برای صفحاتی که عکس دارن (پشت نوشته های ماشین ، حمل و نقل جالب و خنده دار ، نمونه کار فعالیت و وانت بار ها) مثل روش بالا عمل میکنی فقط باید دوتا جدول داشته باشی :
یکی مثل جدول قبلی که اینجا حکم آلبوم رو داره ، جدول دوم هم حکم عکس هایی داره که توی آلبوم ات قرار میدی که فیلد هاش میشه اینجوری :
جدول آلبوم
id
name

جدول عکس ها
- id
-idAlbum
- AddresPicture

برای صفحه اول (باکس های کنار صفحه) هم از همین ساختار میتونی استفاده کنی

موفق باشی

iran1368
چهارشنبه 23 مهر 1393, 07:41 صبح
سلام
واقعا ممنونم بخاطر توضیحات مفیدت aminmousavi (http://barnamenevis.org/member.php?338620-aminmousavi) عزیز
ان شاالله دفعات بعد این قاعده رو رعایت میکنم ولی برای اینکه دوباره کاری نشه میشه یه راهی پیشنهاد کنی که برای این سایت کمتر زمان ببره
راستش این اولین سایتیه که درست کردم و خیلی روش وقت گذاشتم!! دیگه نمیخوام زیاد درگیرش بشم و دوباره کاری بشه

aminmousavi
چهارشنبه 23 مهر 1393, 12:11 عصر
زیاد دوباره کاری که نداره ، اما خوب اگر میخوای چیز ساده تری بشه ، همون جدول ها و صفحاتی که عرض کردم در پنل رو بساز ، اما صفحات سمت سایت رو پاک نکن مثلا توی PageLoad صفحه "
تبلیغات " یک کوئری از SQL بگیر : SELECT * FROM PAGE WHERE id=3 (با فرض اینکه ای دی رکورد تبلیغات 3 باشه)