PDA

View Full Version : صفحه بندی دیتاگریدویو ADO.NET

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 14 دی 1391, 17:58 عصر
نمونه برنامه صفحه بندی دیتاگریدویو با استفاده از یوزرکنترل. (با استفاده از کدهای یوزرکنترل میتونید هر دیتاگریدی را صفحه بندی کنید. مهم دستور select هست).

پروژه فاقد دیتابیس هست. برای استفاده یک دیتابیس به پروژه اضافه کنید و در سازنده فرم پراپرتی ها را مانند زیر مقداردهی کنید.
// Declare tablename and connectionstring here
ucPaging1.TableName = "table1";
ucPaging1.ConnectionString = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";
// Declare datagrigview for Paging
ucPaging1.DataGridViewForBinding = this.dataGridView1;

اگر هم نخواستید از یوزرکنترل استفاده کنید میتونید از کوئری سلکت داخل یوزرکنترل استفاده کنید البته متناسب با خواسته خودتون.

نیما حتمی
دوشنبه 14 مهر 1393, 15:55 عصر
نمونه برنامه صفحه بندی دیتاگریدویو با استفاده از یوزرکنترل. (با استفاده از کدهای یوزرکنترل میتونید هر دیتاگریدی را صفحه بندی کنید. مهم دستور select هست).

پروژه فاقد دیتابیس هست. برای استفاده یک دیتابیس به پروژه اضافه کنید و در سازنده فرم پراپرتی ها را مانند زیر مقداردهی کنید.
ucPaging1.TableName = "table1";
ucPaging1.ConnectionString = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Database1.mdf;Integrated Security=True;User Instance=True";

اگر هم نخواستید از یوزرکنترل استفاده کنید میتونید از کوئری سلکت داخل یوزرکنترل استفاده کنید البته متناسب با خواسته خودتون.

چطوری یوزکنترلو روی فرم بندازم؟

نیما حتمی
دوشنبه 14 مهر 1393, 16:30 عصر
دوست خوبم این اولی واسه جانوس کار نمی کنه؟میشه راهنمایی کنین؟

gelayor14
پنج شنبه 04 دی 1393, 20:42 عصر
من از این برنامه استفاده کردم ولی موقع استفاده این خطا رو میده ،میشه راهنمایی کنید چرا اینطوری میشه؟
126881

ucPaging1.TableName = "TblAmanat";
ucPaging1.ConnectionString = @"Data Source=.\SQLEXPRESS;AttachDbFilename=|DataDirector y|\Nirogah.mdf;Integrated Security=True;Connect Timeout=30;User Instance=True";

Mahmoud.Afrad
جمعه 05 دی 1393, 20:08 عصر
من از این برنامه استفاده کردم ولی موقع استفاده این خطا رو میده ،میشه راهنمایی کنید چرا اینطوری میشه؟
126881

اینطور که در عکس معلومه ucPaging1 نال هست. احتمالا سازنده اش رو فراخوانی نکردید . یکبار این شئ رو پاک کن و دوباره به فرم اضافه کن.

حسین.کاظمی
شنبه 20 دی 1393, 10:02 صبح
اینطور که در عکس معلومه ucPaging1 نال هست. احتمالا سازنده اش رو فراخوانی نکردید . یکبار این شئ رو پاک کن و دوباره به فرم اضافه کن.

سلام
واسه منم همین خطا را میده و پاک کردم دوباره به فرم اضافه کردم باز همین خطا را میده

راه حل چیست؟؟؟

ضمناً این یوزر کنترل را اگر بخواهیم واسه بانک اکسس استفاده کنیم چیکار باید کنیم؟؟

حسین.کاظمی
شنبه 20 دی 1393, 10:09 صبح
چطوری یوزکنترلو روی فرم بندازم؟

از طریق toolbox فایل dll را فراخوانی کن (روی toolboxراست کلیک انتخاب گزینه chose items)توی جعبه ابزارات کنترل را ایجاد میکند و براحتی میتوی روی فرمت درگ دروپ کنید

موفق باشید

حسین.کاظمی
شنبه 20 دی 1393, 19:09 عصر
استاد گرامی Mahmoud.Afrad (http://barnamenevis.org/member.php?71297-Mahmoud-Afrad) نیستید که پاسخ دوستان و بنده را بدهید و در این زمینه راهنماییمون کنید؟؟؟

gelayor14
پنج شنبه 25 دی 1393, 13:07 عصر
سلام
واسه منم همین خطا را میده و پاک کردم دوباره به فرم اضافه کردم باز همین خطا را میده

راه حل چیست؟؟؟

ضمناً این یوزر کنترل را اگر بخواهیم واسه بانک اکسس استفاده کنیم چیکار باید کنیم؟؟
این خط رو بالای کدی که جناب افراد گذاشتن در پست اول بزارید اون خطا درست میشه
ucPaging ucPaging1 = new ucPaging();