PDA

View Full Version : سوال: چگونه کاری کنم تا کدهای html در view page مرورگر دیده نشود؟

motherboard
پنج شنبه 10 مهر 1393, 20:46 عصر
سلام.ایا راهی نیست تا کدهای html با view page مرورگر دیده نشود؟ مثلا وقتی داریم برای صورت وب زحمت می کشیم این طور نباشه که کاربر با زدن یک کلیک view page کدهای html رو به راحتی ببیند؟ ممنون.

فرزند کوروش
پنج شنبه 10 مهر 1393, 21:08 عصر
سلام
خیر راهی وجود نداره

hamedarian2009
پنج شنبه 10 مهر 1393, 21:17 عصر
این طرز تفکر در وب غلط هست که اجازه ندیم افراد دیگر از کدهایمان استفاده کنند اگه قرار بود دیگر دانشمندان دنیا هم مثل سازندگان جی کوئری اجازه ندن رایگان ازشون استفاده کنیم وب کمتر پیشرفت میکرد

MMSHFE
پنج شنبه 10 مهر 1393, 23:49 عصر
کدی که دیده نمیشه یعنی مرورگر هم دریافتش نکرده. اونوقت مرورگر چیو باید رندر کنه؟ حتی اگه با جاوا اسکریپت هم خروجی رو تولید کنید با افزونه هایی مثل JavascriptDeobfuscator و Firebug میشه بدستش آورد. حنی اگه رمزگذاری شده باشه.

Unique
جمعه 11 مهر 1393, 01:09 صبح
راستش کد های html اصلا اهمیت چندانی ندارند و کسی دنبالشون نیست ، مثلا قالب شما را کپی کنند ؟ خوب کسی که Html بلده نیاز به مد شما نداره ! یا javascript شمارا بر داره ؟ انقدر نمونه کد نظیر و بهتر از شما هست که به درد کسی نخوره ! تنها سوء استفاده میتونه کش (با کسره بخوانید) رفتن اطلاعات باشه که اگه طرف این کاره باشه هر کاری بکنید بالاخره اطلاعات را کش میره.

اصل قضیه کد های سمت سرور هست که تا زمانی که هاست دست شما باشه به دست کسی نمیفته و کلا اگه دارین روی پروژه بزرگی کار میکنید میتونید با گرفتن تعهدات قانونی و کلی محدودیت و غیره اصل سورس را ندین. اما همونطور که همیشه گفتم برای من مهم نیست کد دست کسی بیفته چون بعد از یک یا دو سال کلا بیات میشه و اقدر کد تغییرات داشته و باگ هاش رفع شده که سورس قدیمی برام اصلا ارزش نداره.