PDA

View Full Version : سوال: صورت وضعیت پیمانکاری+کمکم کنید

860882605
جمعه 11 مهر 1393, 01:12 صبح
با عرض سلام و احترام
بنده با اکسس برنامه صورت وضعیت پیمانکاری درست کردم که فایل رو براتون ارسال می کنم و سوالات و مشکلات رو براتون در ذیل بیان می دارم.
1) در فرم :frm01_Paymankar
*می خواهم هنگام ورود داده تکراری پیام فارسی بده که بنده از کدهای مورد نظر استفاده می کنم ولی پیام خطا می دهد
2) در فرم frm02_Gharardad :
*می خواهم هنگامی که کد قرارداد را در کامبوکس وارد کردم در صورت وجو نداشتن قرارداد پیام بدهد این قرارداد ثبت نشده است.
*می خواهم مدت قرارداد از اختلاف تاریخ شروع و تاریخ اتمام بدست بیاید و مدت قرارداد را بصورت ماهانه بدست بیاورد و در جدول بشیند

3) در فرم frm03_SoratVazeyat :
*می خواهم جمع ستون مبلغ در ساب فرم با مبلغ صورت وضعیت برابر باشد و در صورت نابرابری پیام بدهد.
*می خواهم جمع صورت وضعیت های قبلی مربوط به هر قرارداد در هر صورت وضعیت جدید نمایش داده شود.
*می خواهم مانده قرارداد از اختلاف مبلغ کل قرارداد در جدول دومی و جمع صورت وضعیت های ارسالی مربوط به همان قرارداد نشان دهد.
4) می خواهم کوئری ایجاد شود که این محاسبات را بدست آورد :منظورم این است که هر پیمانکار چند تا قرارداد دارد و هر قرارداد ممکن است چند تا صورت وضعیت داشته باشد و هر صورت وضعیت اقلامی دارد .می خواهم که محاسبات زیر در هر صورت وضعیت بدست آورم:
*مبلغ ناخالص صورت وضعیت :که برگرفته از جمع مبلغ نقد و غیر نقد می باشد که در ستون نوع اقلام (ناخالصی ،کسورات،پرداختی) ساب فرم مشخص می شود.
*جمع کسورات صورت وضعیت :که برگرفته از مبلغ کسورات که در ستون نوع اقلام مشخص می شود.
*مبلغ پرداخت شده : که برگرفته از جمع نوع اقلام پرداختی می باشد
*مبلغ قابل پرداخت به پیمانکار: که از کسر مبلغ ناخالص صورت وضعیت و جمع کسورت صورت وضعیت و مبلغ پرداخت شده بدست می آید.
مبلغ پرداخت شده-جمع کسورات صورت وضعیت-مبلغ ناخالص صورت وضعیت=مبلغ قابل پرداخت به پیمانکار

*مبلغ پرداخت شده :اگر تیک وضعیت خورده بود منظور این است که مبلغ هر نوع اقلام به پیمانکار پرداخت شده است و تیک های زده شده مبلغ پرداخت شده به پیمانکار را نشان می دهد
می خواهم تا کد قرارداد را زدم صورت وضعیت های مربوطه را نشان دهد و از هر صورت وضعیت چه مبلغی به پیمانکار پرداخت شده است و چقدر مانده طلب از هر صورت وضعیت می خواهد.124146124147124148

byazdaani
سه شنبه 06 آبان 1393, 13:09 عصر
فایل رو نزاشتی. برای جمع صورت وضعیتهای قبلی از تابع dsum و شرط برابری با شماره قرارداد ذکر شده استفاده کن. برای مبلغ صورت وضعیت هم تکست باکس را قفل کن و مقدارش را با استفاده از تابع sum و شرط کلید اصلی همین فرم بنویس. برای آشنایی با توابع sum گزارشی را با ویزارد بساز و تنظیم کن که جمع هر گروه و یا گزارش را نشان دهد.