PDA

View Full Version : مشکل در اتصال و اجرای سرویس های sqlserver 2008r2بر روی لپتاپ با ویندوز7، 64 بیتِِ

p.khosravi
جمعه 11 مهر 1393, 19:38 عصر
سلام بعد از نصب sql 2008 r2 enterprise edition بر روی لپ تاپ و باز کردن پنجره management studio و پس از زدن دکمه ی connect
124169
با این خطا مواجه شدم:
124164
محیط administrative tools :
124165
محیط configuration manager :
124168
همینطور که در شکل مشخص هست database engine و سه مورد دیگه stopped هستند و run هم نمیشند خطایی که بعد از زدن دکمه run نشون میده این هست:
124167
لطفا مرحله به مرحله و به صورت مبتدی توضیح بدید مشکل از کجاست و راه حل چیه
اگر به اطلاعات بیشتری نیاز هست با توضیح بگید تا اون اطلاعات رو بگذارم
ممنون

p.khosravi
جمعه 11 مهر 1393, 19:44 عصر
باعرض معذرت از مدیران بنده زیاد با ارسال مطلب اینجا آشنا نیستم..نتونستم عکس ضمیمه اضافی رو حذف کنم

mohammad reza beizavi
جمعه 11 مهر 1393, 19:56 عصر
درود
به این مسیر برو، ببین موقع start کردن SQL چه log ی اینجا داده و علت خطا چیه:

Computer/right click/manage/left panel/ windows logs/application

p.khosravi
جمعه 11 مهر 1393, 22:49 عصر
ممنون از بابت پاسختون.اینکه گفتید موقع start کردن منظور شما اینه که توی قسمت task catogry باید چیزی به نام start باشه؟ اگه اینطور هست همچین چیزی ندارم. میشه بفرمایید کدوم قسمت رو باید دقیقا بررسی کنم؟
124177
124178

joker
شنبه 12 مهر 1393, 08:03 صبح
احتمالا موقع نصب اولیه sql شما instance را فعال کردید
باید بعد از نام سرور نام اینستانسی که معرفی کردید را هم بنویسید
computer_name\instance_name.
مثلا اگه اینستانس را MSSQL تعریف کردید اینطوری
HAPPY-PC\MSSQL
باید در قسمت آدرس سرور بنویسید تا بتونه بهش کانکت بشه

p.khosravi
شنبه 12 مهر 1393, 09:00 صبح
موقع نصب defoult instance رو انتخاب کردم و نامی برای اینستانس انتخاب نکردم

mohammad reza beizavi
شنبه 12 مهر 1393, 22:36 عصر
اینکه گفتید موقع start کردن منظور شما اینه که توی قسمت task catogry باید چیزی به نام start باشه؟ اگه اینطور هست همچین چیزی ندارم. میشه بفرمایید کدوم قسمت رو باید دقیقا بررسی کنم؟

مسلما میدونید که SQL Server یه سرویس هست که برای انجام کارهاش باید در ویندوز run بشه، هنگام نصب SQL Server این سرویس هم به صورت اتوماتیک Start میشه، اما ممکنه به هر دلیلی اینکار انجام نشه که می تونید از Control panel قسمت administrative tools گزینه services رو انتخاب کنید و در انبوه موارد موجود SQL Server(MSSQLSERVER) رو راست کلیک کنید و start کنید. البته این کار رو از همون قسمت SQL Server Configuration manger هم می تونید انجام بدید.
این کار رو که انجام دادید، اگر این سرویس start شد که کار درسته و دیگه با این مورد مشکلی ندارید. در غیر اینصورت به همون event viewer سیستمتون یه سر بزنید و ببینید که logی رو برای این خطای به وجود اومده چیه متن اون رو بذارید تا دوستان کمک کنند.
در ضمن این logی که پیدا کردید مربوط به Report server هست که خللی در کار شما ایجاد نمیکنه

p.khosravi
یک شنبه 13 مهر 1393, 10:25 صبح
ممنون.فکر کنم همین اولی باشه ولی بقیه خطاها رو هم می گذرام شاید لازم شه:
124214

124215

124216

mohammad reza beizavi
یک شنبه 13 مهر 1393, 11:55 صبح
متاسفانه من تا الان به این مشکل بر نخوردم، اما با توجه به اینکه مشکل از sector size سیستم عامل و اندازه این سکتورها (توافق شده) در SQL Server به نظرم بهترین راه نصب مجدد SQL SERVER بود اما بهتره اول راه پیشنهادی در این پست برای انتقال فایل دیتابیس master انجام بدید، به نظرم این راه سریعتره.
http://msdn.microsoft.com/en-us/library/ms345408.aspx#master

p.khosravi
یک شنبه 13 مهر 1393, 12:42 عصر
چه مشکلی موقع نصب پیش اومده که همچین اتفاقی میفته؟
منظورم اینه که اگر بخوام دوباره نصب کنم چه کاری باید انجام بدم که باز همچین اتفاقی نیفته

karbala
دوشنبه 14 مهر 1393, 06:13 صبح
با سلام احتمالا پروتکل viaدر قسمت SQL NATIV CLIENT فعال شده که باید دیسیبل کنی و sql server vرو استارت کنی همه این مراحل رو از داخلSQL SERVER CONFIGuRaTION انجام بده

p.khosravi
دوشنبه 14 مهر 1393, 13:34 عصر
این پروتکل رو هم چک کردم disable بود
نرم افزار رو uninstall کردم و دوباره نصب کردم موقع نصب این خطا رو داد:
124272
ولی نصب رو ادامه دادم و موقع باز کردن پنجره sql server managment این دو تا پنجره ظاهر شدن که برای هر دو no رو انتخاب کردم
124274
124275
دفعه قبل هم که این پنجره ها اومدن مشکل ازینها نیست؟ اگه باشه چطور برطرف کنم

MDSTmdst
پنج شنبه 24 مهر 1393, 14:19 عصر
سلام دوستان
منم همچین مشکلی دارم لطفا کمکم کنید..

بعدازنصب sql2012 نمیتونم لاگین کنم و ارور Login failed for user 'SeyedAli-PC\SeyedAli'. (.Net SqlClient Data Provider) میده!
مشخصات ارور :
Server Name: SEYEDALI-PC
Error Number: 18456
Severity: 14
State: 1
Line Number: 65536

مشکل از نام کاربری نیست؟؟

ممنون