PDA

View Full Version : سوال: اضافه کردن لیبل و چک باکس

piter11
یک شنبه 13 مهر 1393, 22:39 عصر
سلام بر مهندسان برنامه نویس عزیز من میخواستم که با یه 2 تا تکس باکس یکی واسه اضافه کردن اسم لیبل یکی واسه اضافه کردن مقدار چک باکس مثلا: پیتزا 2000
که پیترا اسم لیلبل و 2000 هم مقدار چک باکس باشه به فرمی اضافه کنم باید چی کار کنم دستور اینسرت داره؟ ممنون میشم راهنمایی کنید منظورم به صورت کد واسه کاربر مورد استفاده در رستوران میخوام که هر ووقت خواست اضافه و ویرایش کنه اسامی رو

piter11
دوشنبه 14 مهر 1393, 14:31 عصر
من این کدو اضافه کردم چطوری تو حلقه بندازمش که تکرار بشه و اندیس i بگیره اسم لیبا و پو زیشنا

for (int i = 1; i <200; i++)
{
Label txt = new Label();
for (int x = 100; x < -1000; x--)
{
txt.Location = new Point(x, 20);
}
txt.Text = textBox1.Text;
this.Controls.Add(txt);
textBox1.Text = "";

}

behrooz69
سه شنبه 15 مهر 1393, 02:11 صبح
سوالت نا مفهومه .

شما اگه داری از دیتابیس استفاده میکنی خوب از طریق دیتابیس بیا مقدار هاتو اضافه کن .

نیاز نیس توی یه برنامه رستوران واسه انتخاب منو از چک باکس و لیبل استفاده کنید . اینکار باعث شلوغی و بی نظمی میشه .

شما بیا مثلا تو بخش غذا ها از یه کمبو باکس استفاده کن که لیست غذا هارو توی خودش داره .

با یه Select ساده میتونی توی ComboBox فراخونیش کنی .

توی فرم هاتم یه قسمت میذاری به اسم حذف و اضافه ی مقادیر غذا .

حالا هر چیزی توی تیبل غذات اضافه کنی با رفتن به اون فرم انتخاب منو و Select شدن و فراخوانی توی Combo Box اپدیت میشن.

دیگه بسته به برنامه خودت داره که بیای چه چیزهایی رو اضافه کنی .

تو برنامه ها زیاد نباید به کاربر اجازه ی ساخت کنترل داد .

کار هاتو با دیتابیس SQl Server انجام بده . هر کاری هم بخوای بکنی تو این برنامه ها با 4 عمل اصلی Sql میتونی انجام بدی

یا علی سوالی بود بپرس

piter11
سه شنبه 15 مهر 1393, 09:52 صبح
نه دوست عزیز چیزی در دیتا بیس ذخیره نمیشه فقط می خوام با این عمل لیبلو و چک باکس نشون داده بشه ووقتی تیک میخورن مقادیر جمع زده بشه ببین یه جور حالت ماشین حساب مشکل من با ادد کردن لیبل و چک باکس به فرم همین

piter11
سه شنبه 15 مهر 1393, 20:55 عصر
آیا میتونم از این چک باکس توی سایتم پارتیشن اداری (http://www.decomod.com/) برای ثبت مشخصات پارتیشن ها برای کاربرانی که قصد خرید دارن استفاده کنم؟؟

دوست عزیز خیر این ویندوز اپلیکشین ربطی به وب نداره

dataking
سه شنبه 15 مهر 1393, 21:58 عصر
با سلام توضیحات دوستان بجاست ولی روش مورد نظر شما را اگه درست درک کرده باشم صحیح نیست . واضح تر توضیح بدهید به جواب خواهید رسید . اینجوری شما باید همه چیز را از پیش تعریف کنید اگه غذا گرون شد چی ؟ اگه منو تغییر کرد چی؟ و ... کاربر باید بتونه تعریف کنه نه برنامه نویسی .
اگه منوی غذا است یه کمبو باکس می ذارید و وصلش می کنید به فیلد مورد نظر از جدول و یه ردیف هم قیمته ( یه کمبو یا تکس باکس) و یه فیلد هم تعداد و یه فیلد هم تعداد * مبلغ که میشه جمع ردیف و ... البته از یه جدول اطلاعات نام غذا قیمت را می خونی و تو یه جدول دیگه ذخیره می کنی که نام غذا - تعداد - مبلغ - اسم مشتری - کد - تاریخ - نام کاربر - شماره صندوق و ... ذخیره میشه :چشمک:

piter11
چهارشنبه 16 مهر 1393, 15:03 عصر
طریقه اضافه کردن مقدایر به صورت داینامیک به یک کمبو باکس چطوریه میشه مثالی بزنید خواهشا ساده باشه مثلا با یک تکس باکس و دکمه درج که از دیتبا یس بخونه الگوریتمشو نمیدونم!

..............
من تحقیق کردم گفتن این کامپوننت MBCheckBox لیست باکسیه که چک باکس داره و وصل میشه به دیتا بیس هرجا می گردم لینکش نیست اگه کسی داره برام بزاره لینکشو

dataking
چهارشنبه 16 مهر 1393, 22:35 عصر
طریقه اضافه کردن مقدایر به صورت داینامیک به یک کمبو باکس چطوریه میشه مثالی بزنید

ComboBox1.Items.Add("تست")

من تحقیق کردم گفتن این کامپوننت MBCheckBox لیست باکسیه که چک باکس داره و وصل میشه به دیتا بیس هرجا می گردم لینکش نیست اگه کسی داره برام بزاره لینکشو
http://mbt925.persiangig.com/ActiveX/MBCheckBox.rar/dl

piter11
چهارشنبه 16 مهر 1393, 22:59 عصر
124373
اضافه میشه ولی به فرم اضافش میکنم این اررور میده!
چطری دیتا بیسو به چک باکس لیست اضافه کرد؟

piter11
یک شنبه 04 آبان 1393, 08:41 صبح
آقا یکی نیست بگه چطور میشه چک باکس لیستو به دیتا بیس اضافه کرد؟ مثل کمبوباکس