PDA

View Full Version : ذخیره نامه های اسکن شده در دیتابیس

atefeh90
دوشنبه 14 مهر 1393, 22:26 عصر
با سلام! خدمت تمامی دوستان, من دارم روی یه پروژه بایگانی نامه های دبیرخانه کار میکنم.این نرم افزار تقریبا میشه گفت تک کاربره,یعنی فقط قراره مسئول دبیرخانه باهاش کار کنه.نامه هاش شامل سه دسته نامه های صادره, وارده وداخل سازمانی (که هر کدوم هم شامل مشخصات شماره نامه,تاریخ,فرستنده,...) هستش وامکان جستجو هم باید داشته باشه. در دیتابیسم 4تاجدول برای ثبت نامه صادره,وارده,داخل سازمانی,مشخصات کارکنان سازمان ساختم. این نامه ها باید توسط مسئول دبیرخانه اسکن شود تابایگانی شوند.
الان مشکل اصلی من این است که چطور میتوان نامه های اسکن شده را در دیتابیس ثبت کرد؟آیا هرنامه باید مستقیما همین طور که اسکن میشه درجدول مربوطه اش ثبت شود؟یانه اینکه مانند ذخیره عکس آدرسش رو در جدول ذخیره کنم ؟کلا راهش چیه؟
باphpهم کار میکنم.خیلی سرچ کردم ولی متاسفانه نتونستم جواب کاملی رو دریافت کنم.خوشحال میشم کسانی که در این زمبنه دانشی دارند کمکم کنند.

saeedvir
سه شنبه 15 مهر 1393, 08:06 صبح
بهتره به صورت فایل ذخیره کنید و آدرس اون را در دیتابیس ذخیره کنید ، اگه به صورت باینری ذخیره کنید دیتابیس شما فوق العاده سنگین میشه.

مثل این که به صورت Local اجرا میشه ، پس مشکلی هم از نظر فضا ندارید.

پروژه را پیش برید مشکلی داشتید مطرح کنید.

atefeh90
سه شنبه 15 مهر 1393, 18:08 عصر
سلام.ممنون از راهنمایی تون.ببینید اگر بصورت فایل ذخیره کنم فقط من از هرنامه یک عکسی دارم دیگه,نه چیز دیگه ای,بنابراین گفتم که, پروژه باید امکان سرچ هم داشته باشه.که مثلاهنگام سرچ بگن نامه ای بافلان موضوع رو نشون بده,پس در این صورت بایدفیلدهای جدول(که مشخصات نامه هستش) مربوط به هر نامه پر بشه که امکان سرچ وجود داشته باشه,می خوام بدونم چطوری پس بااسکن میشه این فیلدهای جدول رو پر کرد؟من توذهنم این هستش که حتما بایدراهی باشه همین طور که اسکن میشه مستقیما فیلدهای جدول پر میشه,آیاواقعا همچین راهی هستش؟

Tarragon
سه شنبه 15 مهر 1393, 18:20 عصر
سلام
مسئول بایگانی زمان ورود باید موضوع رو وارد کنه و شما هم در یک فیلد ذخیره اش می کنید.
در ضمن اینگونه ذخیره کردن شما اصلا خوب نیست.
شما یک جدول کنیدش و یک فیلد دیگه اضافه کنید بعنوان type و حالا نوعش رو اینجا مشخص کنید اینطوری تعداد table ها کمتر می شه و امکان جستجو کردن راحت می شه.

atefeh90
سه شنبه 15 مهر 1393, 18:43 عصر
سلام,آره راست میگید اگر یک جدول داشته باشم بهتر هستش,من الان برای هر نوع نامه یک فرمی رو تهیه کردم که شامل یک سری مشخصات(شماره نامه,تاریخ ثبت,موضوع,فرستنده,...)هستش.پس بنابراین از صحبتای شما من این برداشت رو داشتم که مسئول بایگانی میاد نامه رو که اسکن کرده وبعد فرم مربوط به نامه روپر میکنه, ,من در فرم هاباید دکمهBrowsرو بزارم میاد اون نامه اسکن شده رو هم به عنوان یه عکس انتخاب می کنه ودر آخر ثبت میکنه,برداشتم درست هستش دیگه؟

سلام
مسئول بایگانی زمان ورود باید موضوع رو وارد کنه و شما هم در یک فیلد ذخیره اش می کنید.
در ضمن اینگونه ذخیره کردن شما اصلا خوب نیست.
شما یک جدول کنیدش و یک فیلد دیگه اضافه کنید بعنوان type و حالا نوعش رو اینجا مشخص کنید اینطوری تعداد table ها کمتر می شه و امکان جستجو کردن راحت می شه.

saeedvir
سه شنبه 15 مهر 1393, 19:13 عصر
بله- ب شما این طوری می تونید بر چند پارامتر جستوجو را انجام بدید.

atefeh90
سه شنبه 15 مهر 1393, 19:17 عصر
موضوع رو کاملا متوجه شدم ممنوم دوستان که کمکم کردید.باز اگر مشکلی داشتم مزاحمتون میشم:کف:

cpuram
سه شنبه 15 مهر 1393, 22:27 عصر
موضوع رو کاملا متوجه شدم ممنوم دوستان که کمکم کردید.باز اگر مشکلی داشتم مزاحمتون میشم:کف:

فقط اسم عکس رو توی دیتابیس بزار نه خود عکس.یعنی توی جدولت یه فیلد هم داری مخصوص اسم عکس.موقع نمایش اسم عکس رو میزاری جلوی مسیرش و نشون میده.

Tarragon
چهارشنبه 16 مهر 1393, 07:25 صبح
راه بهتر این هست که بیاید یه table دیگه درست کنید به نام attachment حالا اینجا 5 تا قسمت داشته باشه. 1- ایدی 2- شماره نامه 3- محل آپلود 4- تاریخ آپلود 5- نام فایل.
حالا هر فایلی که آپلود میشه بیاید اینارو براش پر کنید و در آخر در نمایش ار نامه بیاید نما فایل هایی که شماره نامه شون با شماره نامه نمایش داده شده تطابق داره رو نشون بدید. اینجوری هم می تونید چند تا نامه رو در قالب یه نامه بفرستتید مثلا نامه اصلی و مثلا فایل پر کردن اطلاعات وهم انعطاف پذیری بیشتری دارید.