PDA

View Full Version : انتخاب و نمایش چند سطر به طور همزمان از دیتابیس اکسس

mmzz91
سه شنبه 15 مهر 1393, 09:52 صبح
با سلام. میخوام به طور همزمان تمامی سطر هایی که یک شماره دارند را در یک تکس باکس نمایش دهم کد انتخاب از بانک اکسس را نوشتم اما فقط اولین سطری که آن شماره را داره نشون میده لطفا راهنمایی کنید
با روش
olebd وصل هستم
لطفا کمک کنید
نمونه کد دستور انتخاب میخوام اگر در تکس باکس مثلا عدد20 انتخاب شد همه ی بیت هایی که کد 20 را دارند نمایش بده
oleDbCommand1.Parameters.Clear();
oleDbCommand1.CommandText = "select beit from table1 where ghazal like@a ";
oleDbCommand1.Parameters.AddWithValue("@a", textBox1.Text );

oleDbConnection1.Open();
textBox2.Text = oleDbCommand1.ExecuteScalar().ToString();
oleDbConnection1.Close();

kahe.mehrdad
سه شنبه 15 مهر 1393, 09:56 صبح
من منظورتون از نمایش تمامی سطر هایی که یک شماره دارند را متوجه نشد. میشه یه مثال از جدولتون بزنید؟
کوئری که روی جدول زدید را میشه اینجا بذارید؟

mmzz91
سه شنبه 15 مهر 1393, 10:12 صبح
من منظورتون از نمایش تمامی سطر هایی که یک شماره دارند را متوجه نشد. میشه یه مثال از جدولتون بزنید؟
کوئری که روی جدول زدید را میشه اینجا بذارید؟

در پست 1 ویرایش شد

kahe.mehrdad
سه شنبه 15 مهر 1393, 10:38 صبح
نیازی نیست شما از like استفاده کنید. مگه شما یک فیلد به عنوان سطر در نظر نگرفتید. کافیه کد زیر را جایگزین کنید.
از like زمانی استفاده میکنن که میخوان یه عبارت خاص را توی جدول سرچ کنند.

oleDbCommand1.CommandText = "select beit from table1 where ghazal_field = '@a' ";

اگر همچین ستونی را توی جدول ندارید میتونید یه ستون دیگه به نامل ghazal_number وارد کنید که مقدارش هم integer باشه. این ساده ترین کاره

mmzz91
سه شنبه 15 مهر 1393, 10:52 صبح
نیازی نیست شما از like استفاده کنید. مگه شما یک فیلد به عنوان سطر در نظر نگرفتید. کافیه کد زیر را جایگزین کنید.
از like زمانی استفاده میکنن که میخوان یه عبارت خاص را توی جدول سرچ کنند.

oleDbCommand1.CommandText = "select beit from table1 where ghazal_field = '@a' ";

اگر همچین ستونی را توی جدول ندارید میتونید یه ستون دیگه به نامل ghazal_number وارد کنید که مقدارش هم integer باشه. این ساده ترین کاره

این خطا را میده
Syntax error (missing operator) in query expression 'ghazal Field='@a''.
بعضی وقتها این خطا
Data type mismatch in criteria expression.

kahe.mehrdad
سه شنبه 15 مهر 1393, 14:06 عصر
شما یه بار از where به بعد را پاک کنید ببینید کوئری خروجی میده آیا؟؟ من با acces کار نکردم از لینک زیر میتونید سینتکس درست where را ببینید چه شکلیه.
ولی مطمئنم این چیزی که شما میخواید با where انجام میشه 100%

https://support.office.com/en-US/Article/Access-SQL-WHERE-clause-753bbc13-debc-4b28-b527-42eb7885c862?ui=en-US&rs=en-US&ad=US

juza66
چهارشنبه 16 مهر 1393, 07:24 صبح
اشتباده شد :)))))

mmzz91
چهارشنبه 16 مهر 1393, 07:36 صبح
آقا مشکل پابر جاست .....

kahe.mehrdad
چهارشنبه 16 مهر 1393, 10:35 صبح
عجیبه. آخه سوالتون خیلی ساده است. شما یه بار یه کوئری تو خود اکسس بزنید اگه اونور ok شد همونو بفرستید سمت کد