PDA

View Full Version : سوال: استفاده ازکامپوننت تاریخ شمسی دربرنامه(Delphi XE3)

amirkazem
سه شنبه 15 مهر 1393, 22:27 عصر
باسلام خدمت اساتیدمحترم.ضمن تبریک اعیادسعیدقربان وغدیر،
برنامه ی دلفی که اینجانب باآن کارمی کنم (Delphi XE3) هست.می خواهم ازکامپوننت شمسی(Solar_Calendar_Package_4.0.0) استفاده کنم.اگراماکن دارددوستان محبتی بفرماییدوراهنمایی کنید.ضمناًجستجوی زیادی هم کردم امابه نتیجه نرسیدم.بیشترمطالبی که ذکرشده دررابطه بادلفی7بوده است.
ضمن اینکه چندین راه نصب آن راتست کردم ولی نتیجه ای نگرفتم.
دوستان محبتی بفرماییدازنحوه ی نصب کامپوننت وچگونگی به کارگیری توضیح بفرمایید.
ازمحبت دوستان بی نهایت سپاسگزارم.

ariopax
سه شنبه 15 مهر 1393, 23:13 عصر
سلام
برای نصب کامپوننت دردلفی xe3 ابتدا داخل پکیج کامپوننت وارد شده وفایلی که پسوند dpk دارد را درگ کرده وبه قسمت Project Manager ببرید.حال روی نام Pakage کلیک راست کنید وابتدا Compile سپس Install را بزنید.
حال فایلهای Dcu موردنظر که داخل پوشه Package موجوداست را به داخل پوشه C:\Embarcadero\RAD Studio\9.0\lib\win32 کپی کنید.
جهت تقویم شمسی نیز پکیج i18n رادانلودکرده نصب کنید

amirkazem
سه شنبه 15 مهر 1393, 23:42 عصر
دوست عزیزAriopax ضمن تشکرمجدد؛ فرمودیدفایلهای dcuکه درداخل پوشه pakageهستش.
اولامنظورازپوشه کدام پوشه هست؟ثانیادرپوشه ای که فایل(pdk)وجودداشت، این نوع فایل که فرمودید(dcu)موجودنیست.بلکه فایلی باپسوند(dbr)موجوداست.
سوم:بعدازکامپایل کردن واینستال کردن این اروررامیده: DecodeDate(StrToDate(FormatDateTime(ShortDateForma t, StrToDate(Value))), FCurrYear, FCurrMonth, FCurrDay);
یعنی سه خطامیده که یک قسمت که همین باشدبه صورت قرمزرنگ نشان داده میشه.
ممنون میشم اگه راهنمایی بفرمایید.

ariopax
چهارشنبه 16 مهر 1393, 00:13 صبح
سلام
میخواهید همان solar رانصب کنید یا i18n را؟
اگر solar را میفرمائید که نام فایلی که باید درگ وسپس نصب کنید SolarCalendarPack.dpk میباشد.فایل SolarCalendarPack.dcu را نیز داخل مسیر دلفی وپوشه
lib\win32\release... باید کپی شود.درضمن فایلهای منبع باپسوند res را نیز درهمان مسیر کپی کنید.

calendar_images.res و SolarCalendarPack.res

اگر هم i18n را میخواهیدکه جستجو کنید وسپس نصب.اگه مشکلی بود بفرمائید.

hp1361
چهارشنبه 16 مهر 1393, 07:12 صبح
سلام مهندس

پیشنهاد من اینه که یا از i18n استفاده کنید و یا اینکه از ShDate استفاده کنید(http://www.farsicomponents.com/)

اولی که اوپن سورس هستش و کامپوننت های دیگری هم داره که بکارتون خواهد آمد.مشکلات جزئی که بقیه کامپوننت ها هم دارن نداره(از i18n در برنامه های تحت وب بوفور استفاده میشه!)

دومی پولی هست اما پولی که میدید واقعا ارزشش رو داره چرا که پشتیبانی خوبی دارن(خیلی مهمه) و توابع بسیاری هم در اختیارت قرار میده!(چون خودم ازش استفاده میکنم گفتم و امیدوارم مسئولین برداشت بر بازاریابی و تبلیغات نکنند!)

موفق و موید باشیم

amirkazem
جمعه 25 مهر 1393, 22:12 عصر
سلام.مراحلی که فرمودیدرااجراکردم ونصب شد,واستفاده کردم.بازهم ممنون.