PDA

View Full Version : قرار دادن فایل txt در صفحه

amircrdsa7
پنج شنبه 17 مهر 1393, 13:27 عصر
میخواستم بدونم چجوری میشه یک فایل txt رو داخل برنامه بذارم و اونو بخونه ؟ نمیخوام از روش string استفاده کنم چون متن خیلی طولانیه . لطفا کامل توضیح بدید . ممنون

SBRE77
پنج شنبه 17 مهر 1393, 17:16 عصر
از این تابع استفاده کن:
public static String getStringFromRaw(Context context, int resID) { InputStream stream = context.getResources().openRawResource(resID);
InputStreamReader mStreamReader = new InputStreamReader(stream);

String out = "";
try {
char[] data = new char[1024];
int read;
while ((read = mStreamReader.read(data)) > 0) {
out += String.copyValueOf(data);
data = new char[1024];
}
} catch (IOException e) {
return "";
}

return out;
}
یه پوشه با نام raw در پوشه res ایجاد کن و فایل txt رو بزار اونجا. اینم فراخونیش در اکتیویتی:
String string = getStringFromRaw(this, R.raw.myfile);

amircrdsa7
جمعه 18 مهر 1393, 12:21 عصر
از این تابع استفاده کن:
public static String getStringFromRaw(Context context, int resID) { InputStream stream = context.getResources().openRawResource(resID);
InputStreamReader mStreamReader = new InputStreamReader(stream);

String out = "";
try {
char[] data = new char[1024];
int read;
while ((read = mStreamReader.read(data)) > 0) {
out += String.copyValueOf(data);
data = new char[1024];
}
} catch (IOException e) {
return "";
}

return out;
}
یه پوشه با نام raw در پوشه res ایجاد کن و فایل txt رو بزار اونجا. اینم فراخونیش در اکتیویتی:
String string = getStringFromRaw(this, R.raw.myfile);

ببخشید اینارو دقیقا چجوری و کجا باید بذارم ؟ یعنی تو لایوت چیزی نباید باشه ؟ این کد ها فقط تو اکتیویتی باید گذاشته بشه ؟ من توی اکتیویتی گذاشتم ولی خطا میگیره

StoPpeR
جمعه 18 مهر 1393, 12:38 عصر
ببخشید اینارو دقیقا چجوری و کجا باید بذارم ؟ یعنی تو لایوت چیزی نباید باشه ؟ این کد ها فقط تو اکتیویتی باید گذاشته بشه ؟ من توی اکتیویتی گذاشتم ولی خطا میگیره

دوستمون به بهترین شکل ممکن توضیحات رو دادن و کد یه عملکرد خیلی خوب رو هم واستون گذاشتن
شما باید کد عملکرد رو در یه جایی از اکتیویتیتون قرار بدین و بعد هر جایی که خواستین اونو فراخونی کنین

اما اگه بازم متوجه این عبارت ها نمی شین بهتون توصیه می کنم حتما یه بار به صورت پایه ای جاوا رو مطالعه کنید و با syntax ها و همچنین کلا مقوله شیئ گرایی آشنا بشید
نگید هم حالا یه سوال پرسیدم بجای جواب بیشتر گیجم کرد... مطمئن باشید شاید یکم وقتتون رو بگیره اما خیلی کارتون رو در آینده راحت تر میکنه

amircrdsa7
جمعه 18 مهر 1393, 13:58 عصر
دوستمون به بهترین شکل ممکن توضیحات رو دادن و کد یه عملکرد خیلی خوب رو هم واستون گذاشتن
شما باید کد عملکرد رو در یه جایی از اکتیویتیتون قرار بدین و بعد هر جایی که خواستین اونو فراخونی کنین

اما اگه بازم متوجه این عبارت ها نمی شین بهتون توصیه می کنم حتما یه بار به صورت پایه ای جاوا رو مطالعه کنید و با syntax ها و همچنین کلا مقوله شیئ گرایی آشنا بشید
نگید هم حالا یه سوال پرسیدم بجای جواب بیشتر گیجم کرد... مطمئن باشید شاید یکم وقتتون رو بگیره اما خیلی کارتون رو در آینده راحت تر میکنه

من فقط میخوام بدنم این کد رو که توی اکتیویتی قرار دادم تو فایل xml باید چی بذارم که این فایل تکست فراخوانی بشه ؟ یه textview بذارم و بنویسم /@res/raw ?

StoPpeR
جمعه 18 مهر 1393, 14:19 عصر
من فقط میخوام بدنم این کد رو که توی اکتیویتی قرار دادم تو فایل xml باید چی بذارم که این فایل تکست فراخوانی بشه ؟ یه textview بذارم و بنویسم /@res/raw ?

جز همون textview هیچ چیز دیگه ای رو لازم نیست قرار بدید
از همون اکتیویتی اول textview رو تعریف کنین و بعد با دستور settext(string) متن رو لود کنین