PDA

View Full Version : حرفه ای: مسابقه برنامه نویسی بیان

alifallah
پنج شنبه 17 مهر 1393, 19:48 عصر
سلام، خسته نباشید
تو مسابقه برنامه نویسی بیان شرکت کردم، سوال آخرش یه مقدار پیچیده هست!
البته فک کنم چون ریاضیم ضعیفه نمی تونم جوابش رو به دست بیارم

در نظر بگیرید یه مکعب داریم که شش وجه داره و روی هر وجهش یه کلمه ای نوشته، حالا اگه مکعب رو به سمت راست بچرخونیم، میخوابم بدونیم که در این حالت در وجه های مختلفش چه نوشته هایی وجود داره، مثلا جلو و بالا و پایین و راست و چپ و پشت نوشته هاشو نشون بدیم.

تو بازه چرخش های پایین خیلی راحت میشه با حلقه مکعب رو چرخوند و خروجی رو چاپ کرد، اما سوالاتی که به عنوان ورودی داد، هر جهت چرخش میلیونی هست و سیستمم تو اون بازه زمانی که میخواد مثلا 5 دقیقه جوابگو نیست :))

حالا جواب رو میشه از راه فرمول ریاضی خیلی سریعتر و آسون تر به دست آورد
مثلا مکعب رو اگه چهار دور به چهار جهت بچرخونیم میاد سر جاش، و مطمئنا میشه اعداد بزرگ رو اونقدر کوچیک کرد که بفهمیم الان روی دور اول، یا دوم، یا سوم و یا دور چهارم هست

حالا کسی هست که اینجا این فرمول رو بهم بده؟!

من با کدهای $len % 1 == 0 و $len % 2 == 0 تا 4 تست کردم اما جوابش درست نمیاد
ممنون میشم کمک کنید :)

DR.HTML
پنج شنبه 17 مهر 1393, 20:57 عصر
یادمه حدود یکی دو هفته پیش یه دوستی سوال بیان گذاشته بود حدود 5 بار خوندم اخرش نفهمیدم چی نوشته :لبخند: نمیدونم سوالات انقدر سخته اینجوری میشه :لبخند:

ب ههر حال همونطور گه به اون دسوتمون گفتم به شمام میگم که به جوابتون برسید خود سوالو بزارید :چشمک:

aalmair
جمعه 18 مهر 1393, 09:05 صبح
یه مکعب که توی دستمونه اگه 0 بار ، 4 بار ، 8 بار ، 12 بار و ... در یک مسیر بچرخونیم در آخر به حالت صفر بر می گردیم
و اگر 1 بار ، 5 بار ، 9 بار ، 13 بار و ... در یک مسیر بچرخونیم در آخر به حالت 1 بر می گردیم
و ...

پس می توان از این فرمول استفاده کرد

$charkhesh=$charkhesh%4;

alifallah
جمعه 18 مهر 1393, 10:51 صبح
پس می توان از این فرمول استفاده کرد

$charkhesh=$charkhesh%4;

مرسی :) عالی بود