PDA

View Full Version : نحوه طراحیو نوشتن کد برای قسمت خرید پروژه

RIG000
جمعه 18 مهر 1393, 10:00 صبح
من یه جدول دارم که 20 تا رکورد از اسم پروژه تا ... توش گذاشتم.
و حالا لودشون کردن تو یه صفحه.
من حالا چطوری میتونم خود پروژه رو به هر رکورد اضافه کنم؟ اصلا ساختارش چه جوریه؟ ؟؟ لطفا" توضیح بدید

RIG000
جمعه 18 مهر 1393, 13:40 عصر
یکی یه توضیح بده داستان چه جوریه؟

RIG000
جمعه 18 مهر 1393, 18:45 عصر
متشکرم واقعا"

jaykob
شنبه 19 مهر 1393, 09:40 صبح
سلام

ببخشید اما سوالتون کمی گنگ هستش . شما 20 تا Record دارید یا 20 تا Column ؟

می شه بگید دقیقا چه چیزی رو می خواهید بنویسید ؟

RIG000
شنبه 19 مهر 1393, 15:36 عصر
ببینید من میخام یه 10 تا خودکار تو فروشگاه بذارم واسه فروش. من مشخصات این خودکار که چه مارکیه و قیمتش چقدره اسمش چیه و ... رو تو یه جدول ذخیره کردم حالا میخام که لودشون کنم. با یه لیست اینها رو میارم بالا و بصورت یه لیست نشون میدم. حالا دکمه ی خرید گذاشتم براش و میخام رو خرید کلیک کردم . حالا من یه مشکل دارم که طرف خرید رو انجام بده دکمه دانلود این خودکار (حالا فرض کنیم خودکار دانلود شه :) ) فعال بشه. من فقط به یه foreach رکورد هارو خوندم و فقط اطلاعات خود کار رو نشون دادم. ایا باید برای اینکه لینک دانلود رو بعد خرید به کاربر بدیم باید چیکار کنیم لینک هم باید با مقدار تو db دخیره شده باشه بعد از db دوباره بخونیمشو به طور لینک به کاربر بدیم؟ منظورم اینه که مسیر چه جوریه.

jaykob
شنبه 19 مهر 1393, 18:14 عصر
ببینید من میخام یه 10 تا خودکار تو فروشگاه بذارم واسه فروش. من مشخصات این خودکار که چه مارکیه و قیمتش چقدره اسمش چیه و ... رو تو یه جدول ذخیره کردم حالا میخام که لودشون کنم. با یه لیست اینها رو میارم بالا و بصورت یه لیست نشون میدم. حالا دکمه ی خرید گذاشتم براش و میخام رو خرید کلیک کردم . حالا من یه مشکل دارم که طرف خرید رو انجام بده دکمه دانلود این خودکار (حالا فرض کنیم خودکار دانلود شه :) ) فعال بشه. من فقط به یه foreach رکورد هارو خوندم و فقط اطلاعات خود کار رو نشون دادم. ایا باید برای اینکه لینک دانلود رو بعد خرید به کاربر بدیم باید چیکار کنیم لینک هم باید با مقدار تو db دخیره شده باشه بعد از db دوباره بخونیمشو به طور لینک به کاربر بدیم؟ منظورم اینه که مسیر چه جوریه.

سلام

این موردی گفتید شباهت به سیستم هایی که مقاله برای فروش می گذارند و بعد از خرید می شه دانلود کرد می ده .

ساختار به این شکل هست مثلا شما یک جدول دارید به نام Product که داخل اون ( مقاله ، محصول قابل دانلود یا ... ) رو ثبت کردید .

مرحله اول شما در قالب یک لیست این محصولات رو نمایش می دید + یک button در هر رکورد که href اون به صفحه خرید یا پرداخت الکترونیکی می ره به همراه id اون رکورد .

مرحله بعد با کلیک روی اون دکمه خرید به اکشن Buy می رید به همراه id اون محصول مثل : site.com/buy/23

در صفحه خرید اطلاعاتی مثل نام و ایمیل رو از کاربر می گیرد در اینجا به یک جدول احتیاج دارید به نام Payment که پرداخت هاتون رو داخلش ثبت کنید و یک کلید خارجی از جدول Users که مربوط به کاربرها است ( البته اگر نیاز ندارید برای خرید کسی عضو بشه نیاز به جدول Users نیست ) شما داخل جدول payment عملیات پرداخت الکترونیکی رو انجام می دید و زمانی که شما از درگاه بانک call back می شید اگر کد وضعیت ok بوده و پول به حساب شما رفته از روی کلید خارجی کاربر ایمیل کاربر رو استخراج می کنید و لینک دانلود رو بهش ایمیل می کنید یا اینکه اصلا فقط در همون لحظه برگشت لینک دانلود رو بهش نمایش می دید البته این رو مد نظر داشته باشید جدول payment نیاز به یک کلید خارجی از جدول Product هم داره که شما بدونید کاربر برای کدوم محصول پرداخت انجام داده تا بنونید لینک دانلود همون محصول رو بهش نمایش بدید

موفق باشید

RIG000
شنبه 19 مهر 1393, 18:27 عصر
سبسیارممنونم