PDA

View Full Version : رفتن به php به صلاح هست یا نه(هدف مقایسه نیست)

sara_aryanfar
جمعه 18 مهر 1393, 11:43 صبح
با سلام همون طور که در بخش عنوان ذکر کردم هدف مقایسه دو زبان نیست چون مقالات زیادی تو این مورد نوشته شده و مباحث مطرح شدند اما خود بنده این اواخر به قدری به مشکلاتی عجیب و غریبی برخورد کردم که دیگه موندم چه کنم از طرفی سالهاست با asp.net کار کردم و کمی پیشرفت داشتم از طرف دیگه هم این مشکلات یه طرف گرانی و امکانات بسیار کم سرویس هاستش یه طرف موندم چه کنم هاست فضا میده 100 مگ و فقط یک سایت اونطرف لینوکس با همون قیمت امکان استفاده نا محدود سایت میده دوستان لطفا راهنمایی بفرمائید اینم بگم من خودم از ععلاقه مندان asp.net هستم ولی می خوام دوستانی که تجربه دارند هم به لحاظ کاری هم به لحاظ اینکه مشتریا بیشتر به کدوم تمایل دارند منو راهنمایی کنند ممنون

ahmad156
جمعه 18 مهر 1393, 12:44 عصر
اول از همه، مشکلات در بیشتر موارد از طرف برنامه نویس هست نه تکنولوژی.همین مشکلاتی که شما برخورد کردین مطمئناً یه برنامه نویس PHP هم به شکل دیگه ای برخورد میکنه.پس مشکلاتتون رو دقیق بررسی کنین به احتمال فراوان به اشتباه خودتون پی خواهین برد مگر در موارد خیلی خیلی استثنایی که مشکل از تکنولوژی باشه.
درسته هزینه هاست و خدمات ویندوز گرونتره ولی چقدر؟یه حساب سرانگشتی کنین میبینین در بیشتر مواقع اصلاً قابل ذکر نیست.
تجریه شخصی خودم اینکه برنامه نویس ASP.NET باید حتماً یه مدت PHP کار کرده باشه چون تا PHP کار نکنین خیلی از مواردی که ASP.NET به صورت پیش فرض این کار رو میکنه و ما متوجه نمیشیم رو نمیفهمه.خیلی از برنامه نویس های ASP.NET هستند بعد از چند سال کار کردن با ASP.NET هنوز فرق کنترل های HTML و ASP رو نمیدونن:ناراحت:
در مورد بازار هم بگم اکثر شرکت ها برنامه نویس ASP.NET میخوان اون هم به دلیل اینکه ساختار برنامه نویسی و فریمورک های ASP.NET تقریباً مشخص و محدود هست ولی توی PHP هر برنامه نویس سبک و سیاق خودش رو داره و هر کدوم امکان داره یکی از دهها فریمورک یا فریمورک شخصی خودشون استفاده کنن.
بدترین مشکلات برنامه نویس هم همین شاخه به شاخه شدن هست شما توی یه زمینه کار کن ولی حرفه ای کار کن.مثلاً اگر کسی به شما بگه فرترن کار کنین بهش میخندین ولی با همین فرترن میتونین درآمد چند میلیونی در ماه داشتن.

Mousavmousab
جمعه 18 مهر 1393, 19:37 عصر
اول از همه، مشکلات در بیشتر موارد از طرف برنامه نویس هست نه تکنولوژی.همین مشکلاتی که شما برخورد کردین مطمئناً یه برنامه نویس PHP هم به شکل دیگه ای برخورد میکنه.پس مشکلاتتون رو دقیق بررسی کنین به احتمال فراوان به اشتباه خودتون پی خواهین برد مگر در موارد خیلی خیلی استثنایی که مشکل از تکنولوژی باشه.
درسته هزینه هاست و خدمات ویندوز گرونتره ولی چقدر؟یه حساب سرانگشتی کنین میبینین در بیشتر مواقع اصلاً قابل ذکر نیست.
تجریه شخصی خودم اینکه برنامه نویس ASP.NET باید حتماً یه مدت PHP کار کرده باشه چون تا PHP کار نکنین خیلی از مواردی که ASP.NET به صورت پیش فرض این کار رو میکنه و ما متوجه نمیشیم رو نمیفهمه.خیلی از برنامه نویس های ASP.NET هستند بعد از چند سال کار کردن با ASP.NET هنوز فرق کنترل های HTML و ASP رو نمیدونن:ناراحت:
در مورد بازار هم بگم اکثر شرکت ها برنامه نویس ASP.NET میخوان اون هم به دلیل اینکه ساختار برنامه نویسی و فریمورک های ASP.NET تقریباً مشخص و محدود هست ولی توی PHP هر برنامه نویس سبک و سیاق خودش رو داره و هر کدوم امکان داره یکی از دهها فریمورک یا فریمورک شخصی خودشون استفاده کنن.
بدترین مشکلات برنامه نویس هم همین شاخه به شاخه شدن هست شما توی یه زمینه کار کن ولی حرفه ای کار کن.مثلاً اگر کسی به شما بگه فرترن کار کنین بهش میخندین ولی با همین فرترن میتونین درآمد چند میلیونی در ماه داشتن.

بعد از 4 سال بررسی و تحقیق متوجه شدم کلاٌ قضیه چیه ، نتایج تحقیقات من 100% با شما همراستا است.
مشکل از اینجا شروع میشه که چون کامپایلر ها و IDE ها تو ایران رایگان است + n تا قضیه دیگه ، همه فکر می کنیم باید یه پروژه را خودمون بنویسیم و این باعث میشه یه برنامه نویس غیر متخصص بشیم، ولی برنامه نویس باید این مورد را خوب درک کنه که عمق برنامه نویسی مهم است نه سطح ،همه ما یه دریا سطح داریم ولی عمق چقدر؟
شرکت های برنامه نویسی همه دنبال عمق برنامه نویس می گردند تا سطح !!!
موفق باشید.

sara_aryanfar
جمعه 18 مهر 1393, 22:17 عصر

با تشکر از نظر شما همون اول کار عرض کردم که من یکی از طرفداران asp.net هستم خیلیا مثلا معتقد هستند که چون در این تکنولوژی برنامه نویس همه کد ها رو نمی زنه سواد کافی نداره در حالی که از منظر من اساسا برنامه نویسی نوشتن کد نیست و ارائه یک راه کار بهینه برای یک مسئله یعنی برنامه نویسی و الا فرآیند اجرای اون راهکار رو میشه با هر زبانی پیاده کرد متاسفانه اون بخش حرفاتون که شاخه به شاخه کردن هست رو شدید موافق هستم البته من بیشتر رو دات نت کار کردم اما به همه جا یه سری هم زدم یه مدت اندروید یه مدت ... ولی خب باید با اونا هم قدری آشنایی داشت اندروید رو که حتما یعنی معتقدم الان هر کدوم از برنامه نویسا فرقی نمی کنه رو چه زبانی کار می کنن باید بتونن app اندروید رو هم تولید کنند

Mousavmousab
شنبه 19 مهر 1393, 11:17 صبح
معمولاٌ آدم بی سواد است که میگه فلانی یا فلان شخص بی سواد است، چون آدم با سواد این شکلی رفتار نمی کنه!

هر انسانی به میزان عقل و درک خودش نسبت به محیط اطرافش می تونه استفاده کنه،به دات نت و PHP و x و Y ربطی نداره ، فقط علم اون شخص و تفکر و زحمتی که کشیده !!!

موفق باشید.

alireza_rashvand
شنبه 19 مهر 1393, 18:15 عصر
سلام
بنده مدت ها web form کار می کردم و می کنم, ولی چند ماه است MVC را شروع کردم, خیلی خیلی لذت بخشه...
(البته همان طور که می دونید MVC یک زبان برنامه نویسی نیست)

debugger
چهارشنبه 19 آذر 1393, 11:24 صبح
هاست لینوکس ارزان تر و با امکانات بیشتر نسبت به هاست ویندوز هست . و معمولا هاست لینوکس را خوب پشتیبانی می کنند . ولی هاست ویندوز از هر کجا خریدم وقتی یه مشکل فنی پیش می امد . پشتیبان نمی تونست انجام بده یا کانفیگ لازم را انجام بده

شما فرض کن یه سایت میخوای بزنی که روزانه 1000 الی 2000 نفر بازدید داره . اگه بری هاست ویندوز بگیری حداقل پهنای باند ماهیانه 100 گیگ را لازم داره . حالا شما همین الان تو گوگل سرچ کن ببین هاست ویندوز با پهنای باند صد گیگ در ماه چنده قیمتش ؟؟؟؟؟؟ بعد اینکه قیمت های نجومی را دیدید . هاست لینوکس با پهنای باند نامحدود را ببینید چنده قیمتش ؟؟؟؟؟

تنها مشکل همینه به نظر من . وگرنه از لحاظ کد نویسی هر دو زبان سختی های خودش را دارد و نمیشه گفت کدوم خوبه کدوم بده . هر دو هم بد هستند هم خوب