PDA

View Full Version : مشکل پخش فایلهای صوتی با استفاده از mediaplayer

پدرخوانده
دوشنبه 08 خرداد 1385, 19:20 عصر
برنامه پخش فایلهای صوتی و تصویری (باقابلیت حرکت بصورت اسکرول و ....) چندی قبل نوشته بودم که با استفاده از ابزار Tmediaplayer کار می کرد
و معمولا فایلهای صوتی خود را به صورت wma و تصویری خود را به صورت wmv در این برنامه قرار می دادم
و برنامه بدون مشکل در اکثریت ویندوزها کار می کرد و مشکلی نداشت
چندی قبل برنامه را به مرکزی ارائه دادم (با فایلهای صوتی و تصویری و...)
متاسفانه بر روی هر کدام از سیستم های اون مرکز که تست زدم برنامه اجرا نشد و به هنگام پخش فایل ارور داد.
ویندوزها را چک کردم مشکلی نداشت (یعنی حتی بعضی از سیستم ها تازه ویندوز نصب شده بود) و.... (همه ویندوزها xp بعضا sp1 , و بعضا sp2 بودند)
حالا می خواهم بدانم چرا اینچنین است؟
مگر نه اینکه این ابزار دلفی از mci خود ویندوز جهت پخش فایلهای صوتی و تصویری استفاده می کند.
آیا ویندوز بصورت پیش فرض این فورمتها wma,wmv را ساپورت نمی کند.
و اگر اینچنین نیست برای پخش این فایلها چه dll و یا ضمیمه ای را باید نصب یا کپی کرد؟

ونهایتا به دنبال یک ابزار یا کامپونت جهت پخش انواع فورمتهای صوتی و تصویری هستم (یه چند تایی را روی سایت پیدا کردم اما متاسفانه موفق به یافتن ک.ر.ا.ک آنها نشدم)
درصورت امکان موردی را معرفی نمایید که بتوان ک . ر . ا ک آنها را در اینترنت یافت
(ویا حتی بصورت پیغام خصوصی لطف کنید)
و دیگر اینکه این ابزار یا کامپونت به راحتی قابلیت اسکرول و... (بصورت کدنویسی) (مشابه کار با تایمر و تراک بار و مدیاپلیر خود دلفی) را داشته باشد.

mr.Morteza
دوشنبه 08 خرداد 1385, 19:52 عصر
سلام
احتمالا اگر Driver wma رو نصب کنی درست می شه.
از سایت http://www.Microsoft.com می تونی بگیری.

پدرخوانده
دوشنبه 08 خرداد 1385, 20:10 عصر
من این لینک رو پیدا کردم ولی نمی دونم که آیا درست است یا خیر؟
(چون دیگه به اون سیستم ها دسترسی ندارم)
(آخه تصور بنده بر این بود که به صورت پیش فرض در ویندوز های xp قابلیت پخش اینگونه فایلهای هست و در بعضی از سیستم ها حتی به محض نصب ویندوز چک کردم امکان پخش بود)
http://www.microsoft.com/windows/windowsmedia/forpros/format/codecdownload.aspx

ونهایتا به دنبال یک ابزار یا کامپونت جهت پخش انواع فورمتهای صوتی و تصویری هستم (یه چند تایی را روی سایت پیدا کردم اما متاسفانه موفق به یافتن ک.ر.ا.ک آنها نشدم)
درصورت امکان موردی را معرفی نمایید که بتوان ک . ر . ا ک آنها را در اینترنت یافت
(ویا حتی بصورت پیغام خصوصی لطف کنید)
و دیگر اینکه این ابزار یا کامپونت به راحتی قابلیت اسکرول و... (بصورت کدنویسی) (مشابه کار با تایمر و تراک بار و مدیاپلیر خود دلفی) را داشته باشد.

نسبت به این مورد که دوستان اگر موردی پیدا کردند (مخصوصا پشتیبانی از mp3 ) ممنون میشم

Hamid_PaK
دوشنبه 08 خرداد 1385, 22:00 عصر
برای MP3 از TBASSPlayer استفاده کن ( سرچ بزنی حتما پیدا می کنی ).
ولی برای پخش فرمتهای تصویر و صدا که قابلیت خوبی داشته باشه یکی تو فوروم Imageen رو پیشنهاد کرده بود که کلی هم ازش تعریف می کرد یه نگاهی هم به اون بیانداز ...

یا حق !!!

babak869
سه شنبه 09 خرداد 1385, 07:58 صبح
نسخه مدیا پلیر 9 ازین دو فرمت پشتیبانی نمیکند و اگر موقع نصب Media Player توجه کنید نصب این دو فرمت از شما پرسیده میشود.

پدرخوانده
سه شنبه 09 خرداد 1385, 10:00 صبح
من فایل ضمیمه ای جهت پخش فایلهای wma از سایت مایکروسافت گرفتم (همونی که لینکش رو دادم)
اولا آیا درست هست (البته طبق توضیحات صفحه موردنظر درسته؟) چون موردی ندارم که تست کنم
دوما چطور تست کنم که این برنامه نصب هست (ویندوز قابلیت پخش wma را دارد) یا خیر (از طریق جستجو در رجیستری)