PDA

View Full Version : همکاری عمومی برای ایجاد کتابخانه DLL های فارسی

اسماعیل ابراهیمی
شنبه 19 مهر 1393, 12:02 عصر
با سلام خدمت دوستان عزیز

احتمالاً شما هم موافقید که تمام برنامه نویسان یکسری کدهای تکراری را در پروژه های مختلف استفاده می کنند ، مثلا جستجوهای خاص در یک رشته ، اعمال ریاضی خاص ، کارهای عمومی با دیتاگریدویو ، مشکلات مربوط به تاریخ شمسی و ...

یه چیزی به ذهنم رسیده ، که امیدوارم همه دوستان نظرات خودشون رو بگن تا یک نتیجه گیری بکنیم

چند وقت پیش یه سایتی رو دیدم که یکسری متد خاص رو برای کار با رشته ها در یک فایل DLL جمع اوری کرده بود و در 2 نسخه رایگان و پولی در اختیار کاربران قرار داده بود . این سایت چندین نوع DLL دیگه که هر کدوم برای یک کار خاص تهیه شده بودن رو ارائه کرده بود - مثلا DLL کار با DataGridView و ...

به فکرم افتاد که ای کاش ما فارسی زبانان هم یک دایرکتوری جامع از متد های پرکاربرد رو در قالب یکسری DLL در یک مخزن مجتمع داشته باشیم

همونطور که می دونید این یک کار بزرگ و وقت گیره و کار یه نفر 2 نفر نیست و یک همت همگانی رو میطلبه

روال کار مد نظر من (شما تکمیل کنید و نظر بدین و انتقاد و پیشنهاد و ...) :

نکته مهم : تمام مراحل با همفکری و مشورت همگان و تایید نهایی انجام میشه و هیچ تفکر یک فرد خاص ملاک نیست

1- ابتدا یک طبقه بندی برای DLL ها در نظر گرفته بشه

2- برای هر DLL هم دسته بندی کلاسها و برای هر کلاس داخل DLL هم دسته بندی متدها

3- برای هر متد همه دوستان کدهای خودشون رو در مورد اون متد ارسال می کنن و بهترین کدی که از نظر همه بهینه تر بود انتخاب میشه و در DLL قرار میگیره

4- متد هر کسی که انتخاب شد باید مستندات اون رو به طور کامل کامل بفرسته تا در فایل داکیومنت DLL قرار بگیره

در کنار هر DLL کدهای داخلی اون نیز به صورت Open در دید عموم قرار خواهد گرفت تا بدونن دارن از چی استفاده می کنن (البته این مورد به نظرم زیاد لازم نیست و روی این هم نظر بدین لطفاً)

در قسمت توضیحات یا یک جای مرتبط با DLL نام تمام اشخاصی که در داخل DLL متدشون مورد استفاده قرار گرفته هم ذکر بشه (یا شاید با ذکر تعداد متدها در هر DLL --- کلاً یه آمار نشون داده میشه)

بعد از گذشت یه مدت 3-4 ماهه خواهید دید که پروژه چه رشدی خواهد داشت (البته این رشد ممکنه خیلی سریعتر یا دیرتر باشه و بستگی به همکاری عموم دوستان داره)

من به شخصه قول میدم در صورت همکاری دوستان یک سایت برای این مرجع راه اندازی کنم و تمام کارها از قبیل گردآوری و کارهای اجرایی رو انجام بدم

فعلاً چیزی به ذهنم نمیرسه و منتظر بازخورد این تاپیک می مونم

با تشـــــکر از وقتی که برای خواندن این متن گذاشتین

امیدوارم همه برای رفاه حال خودشون هم که شده ، در این تاپیک شرکت کنند و نظرات سازنده شون رو الام کنن

موفق باشید

ویرایش اول

نکته ای که به ذهنم رسید اینه که می تونیم این کتابخانه رو بین المللی اش کنیم
کافیه فقط همه چیز رو استاندارد پیش ببریم و یک نسخه انگلیسی از داکیومنت هر dll رو هم قرار بدیم
من از توان برنامه نویسان ایرانی مطمئن هستم و اینو در مسابقه برنامه نویسی بیان به عینه مشاهده کردم

wolf_majid
شنبه 19 مهر 1393, 18:07 عصر
سلام
منم موافقم , اما برای اینکار یک نفر باید مدیریت کار را به دست بگیره و اینترفیس طراحی کنه تا دوستانی که میخواند کد بنویسند بدونند با چه پارامترهایی روبرو هستند , خروجی و نام متد چیه
در اینصورت چک کردن متد و انتخاب بهینه ترین متد راحت تره

امیر مهرشاد
شنبه 19 مهر 1393, 18:23 عصر
خیلی ممنونم میدونید چقد بدرد بخور میشه البته اگر یه کتابخونه بشه که پروژه رو 4 روزه تحویل میدیم اگر اون کارهای دیفالتی که برای مدیریت خطای کاربر - اتصال دیتابیس ها - بک آپ و ... که بصورت عمومی در همه پروژه ها استفاده میشه رو در اولویت قرار بدیم فک کنم استقبال خوبی بشه

اسماعیل ابراهیمی
شنبه 19 مهر 1393, 18:27 عصر
مجید جان از اینکه نظر دادی ممنون

دقیقاً درست می فرمایید ، ولی اون مدیر یا مجری بعد از این انتخاب میشه که همه دوستان نظراتشون رو بگن و جمع بندی بشه

بنده حداقل برای قسمت وبسایتش (البته بقیه اش هم مشکلی نیست ولی ممکنه حجم کار زیاد بشه) می تونم مجری باشم

مثلا یه وب سایت که آخرین اطلاعیه ها و قسمت ارسال متد و داکیومنت و ... توش جاسازی شده باشه (چون من چند سال وردپرس کار کردم می تونم پیاده سازیش کنم)

فعلاً باید منتظر نظرات سایر دوستان بمونیم - امیدوارم همه کمک کنن و این مرجع درست بشه

اسماعیل ابراهیمی
شنبه 19 مهر 1393, 18:30 عصر
خیلی ممنونم میدونید چقد بدرد بخور میشه البته اگر یه کتابخونه بشه که پروژه رو 4 روزه تحویل میدیم اگر اون کارهای دیفالتی که برای مدیریت خطای کاربر - اتصال دیتابیس ها - بک آپ و ... که بصورت عمومی در همه پروژه ها استفاده میشه رو در اولویت قرار بدیم فک کنم استقبال خوبی بشه

آقا امیر مرسی بابت نظرت ، این پروژه همونطور که گفتم منتظر کمک همه دوستان هست ، مخصوصا حرفه ای های سی شارپ و مدیران انجمن برای همکاری در این پروژه (مثلا مهم کردن این تاپیک و اطلاعا رسانی به سایر کاربران)

juza66
شنبه 19 مهر 1393, 18:38 عصر
سلام، بنده هم موافقم

نکات منفی:
- این کار باعث میشه برنامه نویسان مبتدی مثه خودم دستور نویسی رو یاد نگیرند
- ممکن باگ های درون dll پیدا بشه انوقته که برنامه هک و ازش سوء استفاده بشه

حالا خودتون بگید از چندتا dll درون پروژه هاتون استفاده میشه؟! من شاید یکی دوتا اونم مجبوری مثلا ریپورت و چندتا دیگه .. اونم توسط چندتا شرکت حرفه ای ساخته شدن و فرد معمولی شاید نتونه هک کنه و از برنامه ام سوء استفاده کنه

تنها نکته مثبت (بنظر بنده)
- باعث برنامه نویسی سریع میشه و پروژها رو هی فرت فرت میدیم بیرون با چند خط کد ... :))

اگه dll ساخته بشن و نحوه آموزش ساخت اونها هم باشه بله هم باعث یادگیری بیش تر میشه و اگه استادی پرسید فلان جا رو با چه کدی نوشتین نمیگین dll آماده ست ما این چند خط رو فقط نوشتیم :))

behradravanbod
شنبه 19 مهر 1393, 18:40 عصر
بسیار عالی میشه:تشویق:

اسماعیل ابراهیمی
شنبه 19 مهر 1393, 18:43 عصر
سلام، بنده هم موافقم

نکات منفی:
- این کار باعث میشه برنامه نویسان مبتدی مثه خودم دستور نویسی رو یاد نگیرند
- ممکن باگ های درون dll پیدا بشه انوقته که برنامه هک و ازش سوء استفاده بشه

حالا خودتون بگید از چندتا dll درون پروژه هاتون استفاده میشه؟! من شاید یکی دوتا اونم مجبوری مثلا ریپورت و چندتا دیگه .. اونم توسط چندتا شرکت حرفه ای ساخته شدن و فرد معمولی شاید نتونه هک کنه و از برنامه ام سوء استفاده کنه

تنها نکته مثبت (بنظر بنده)
- باعث برنامه نویسی سریع میشه و پروژها رو هی فرت فرت میدیم بیرون با چند خط کد ... :))

اگه dll ساخته بشن و نحوه آموزش ساخت اونها هم باشه بله هم باعث یادگیری بیش تر میشه و اگه استادی پرسید فلان جا رو با چه کدی نوشتین نمیگین dll آماده ست ما این چند خط رو فقط نوشتیم :))

Juza66 عزیز مرسی بابت نظر ارزشمندت

ولی من قبلا اینو گفتم که :

برای مبتدیان :

"
در کنار هر DLL کدهای داخلی اون نیز به صورت Open در دید عموم قرار خواهد گرفت تا بدونن دارن از چی استفاده می کنن (البته این مورد به نظرم زیاد لازم نیست و روی این هم نظر بدین لطفاً)"

برای بحث امنیتی :

3- برای هر متد همه دوستان کدهای خودشون رو در مورد اون متد ارسال می کنن و بهترین کدی که از نظر همه بهینه تر بود انتخاب میشه و در DLL قرار میگیره

4- متد هر کسی که انتخاب شد باید مستندات اون رو به طور کامل کامل بفرسته تا در فایل داکیومنت DLL قرار بگیره

juza66
شنبه 19 مهر 1393, 18:49 عصر
اگه اینجور که شما می فرمایین بله بسیار عالی میشه ، کلی از مشکلات برنامه نویس های مثه خودم حل میشه

هی باید بیام از این پروژه کدها رو کپی کنم بذارم تو اون یکی :)) البته شاید من فقط اینجورم :))

اسماعیل ابراهیمی
شنبه 19 مهر 1393, 18:56 عصر
هی باید بیام از این پروژه کدها رو کپی کنم بذارم تو اون یکی :)) البته شاید من فقط اینجورم :))

به نظر من 90% کاربران همینجوری هستن

elec60
شنبه 19 مهر 1393, 19:49 عصر
کار خوبیه، اما اگه کامپوننت های UI بخواد ساخته بشه فکر میکنم از WPF استفاده بشه بهتر باشه، بنظر میرسه Windows Forms کم کم منسوخ بشه و اگه WPF هم توسعه پیدا نکنه لااقل XAML حالا حالاها توسعه پیدا میکنه.

سیدسبحان
شنبه 19 مهر 1393, 20:18 عصر
سلام به کاربر فعال سایت های برنامه نویسی! که رفع مشکل یکی از مهم ترین پروژه هام رو مدیون ایشون هستم.

منم بسیار موافقم.
اگه بتونم کاری انجام بدم، حتما کمک خواهم کرد.

پ.ن:البته در برابر برنامه نویسان قدری مثل آقای ابراهیمی و دوستان این سایت ، ما صفر هم نیستیم.

اسماعیل ابراهیمی
شنبه 19 مهر 1393, 21:08 عصر
کار خوبیه، اما اگه کامپوننت های UI بخواد ساخته بشه فکر میکنم از WPF استفاده بشه بهتر باشه، بنظر میرسه Windows Forms کم کم منسوخ بشه و اگه WPF هم توسعه پیدا نکنه لااقل XAML حالا حالاها توسعه پیدا میکنه.

دوست عزیز هدف ما کل تکنولوژی هاست و قطعا wpf هم جزء اونهاست

اسماعیل ابراهیمی
شنبه 19 مهر 1393, 21:11 عصر
سلام به کاربر فعال سایت های برنامه نویسی! که رفع مشکل یکی از مهم ترین پروژه هام رو مدیون ایشون هستم.

منم بسیار موافقم.
اگه بتونم کاری انجام بدم، حتما کمک خواهم کرد.

پ.ن:البته در برابر برنامه نویسان قدری مثل آقای ابراهیمی و دوستان این سایت ، ما صفر هم نیستیم.

سید سبحان عزیز از لطفت ممنون - من فعلا مبتدی هستم عزیز

خوشحال میشیم شما هم کمک کنید

juza66
یک شنبه 20 مهر 1393, 09:49 صبح
دوستان، تشکر تشکر تشکر تشکر

آقای ابراهیمی، بنظر بنده شما شروع کنین تا دوستان دیگر هم کمک کنن مخصوصا مدیران محترم سی شارپ

اسماعیل ابراهیمی
یک شنبه 20 مهر 1393, 10:25 صبح
دوستان، تشکر تشکر تشکر تشکر

آقای ابراهیمی، بنظر بنده شما شروع کنین تا دوستان دیگر هم کمک کنن مخصوصا مدیران محترم سی شارپ

Juza66 عزیز ، مشکل اینجاست که فکر من تنها کامل نیست ، الان دوستان نظر نمی دن و همفکری نمی کنن ، بعد که ما کار رو استارت میزنیم موج انتقادات شروع میشه و همه میگن اگه اینجوری باشه یا اونجوری باشه بهتره

اجازه بدین یه چند روز صبر کنیم ، ببینیم بقیه دوستان (مخصوصا حرفه ای ها و مسئولین انجمن سی شارپ) همکاری می کنن یا نه

اگه نتیجه خدای نکرده منفی بود ، بعدش دیگه یا کار رو انفرادی پیش میبریم یا کلاً کنسلش می کنیم

دلتنگ اسمان
یک شنبه 20 مهر 1393, 11:21 صبح
سلام
بنده هم موافقم .اگه بتونم کمک میکنم.
فکر میکنم اگه به همه کاربران پیام خصوصی بدید سریعتر نظرسنجی انجام بشه.

اسماعیل ابراهیمی
یک شنبه 20 مهر 1393, 12:56 عصر
سلام
بنده هم موافقم .اگه بتونم کمک میکنم.
فکر میکنم اگه به همه کاربران پیام خصوصی بدید سریعتر نظرسنجی انجام بشه.

این مورد رو باید مدیران محترم تالار سی شارپ زحمتش رو بکشن ، چون به صورت دستی و ارسال پیام به تک تک اعضاء امکان پذیر نیست

سیدسبحان
یک شنبه 20 مهر 1393, 16:35 عصر
خب اقای ابراهیمی شما شروع کنید بعد اشکالات کار خودشو نشون میده و همه در صدد برطرف کردنش ، قدم علم میکنن:قهقهه:

اسماعیل ابراهیمی
یک شنبه 20 مهر 1393, 19:17 عصر
خب اقای ابراهیمی شما شروع کنید بعد اشکالات کار خودشو نشون میده و همه در صدد برطرف کردنش ، قدم علم میکنن:قهقهه:
من مشکلی با شروع کردنش ندارم ، ولی میگم از همون اول یه چیز تر و تمیز و با بنیان و اساس درست ایجاد بشه

یه مثال :
احتمالا اسم سیستم مدیریت محتوای وردپرس (Wordpress) به گوشتون خورده .... این سیستم چون از اول و پایه فکر همه جاش رو کردن نقص نداره و همه می تونن تغییرات دلخواهشون رو توش انجام بدن و خیلی خیلی منعطف هست

قطعاً کار من به شخصه نمی تونه جابگوی نیاز همه اشخاص باشه و یک تیم رو میطلبه

امیدوارم دوستان همکاری بکنن

davidrobert
دوشنبه 21 مهر 1393, 09:19 صبح
دوست عزیز این خیلی عالی هستش خود من برای اینکه کار خودم رو راحت کنم و کد نویسی خودم رو 80 درصد کم کردم و بیشتر به صورت کپسوله کاری و ساخت کامپوننت کار میکنم و ابزار های خودم رو میسازم و برای اینکه زیاد کد نویسی نکنم در کلاس یک بار کد مینویسم و بار ها صدا میکنم هتا این کد من هستش که به صورت رایگان روی اینترنت قرار دادم که ببنید کلی کد نویسی رو کم کردم و الان هم از همین روش ساخت کامپوننت و کلاس نویسی استفاده میکنم خیلی قشنگ هم جواب میده.http://barnamenevis.org/showthread.php?435582-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%88-%D9%87%D9%85%DA%86%D9%86%DB%8C%D9%86-%DA%86%D8%A7%D9%BE-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-EF&p=1948713&viewfull=1#post1948713 خود من آدم تنبلی هستم در تایپ و برنامه خودم رو راحت و تنبل بار میسازم برای مشتری تنبل که عند قشاد ها بشه.

Mr.Csharp
دوشنبه 21 مهر 1393, 09:42 صبح
سلام خدمت همه

اگر این کار انجام بشه بسیار عالیست و بیش از 50 درصد کدنویسی ها رو کم میکنه:افسرده:
با dll سازی آشنایی دارم ولی اگر یه آموزش مقدماتی بگین تا بیشتر با فضای dll سازی آشنا بشم منم کمک می کنم :لبخندساده:

اسماعیل ابراهیمی
دوشنبه 21 مهر 1393, 11:24 صبح
دوست عزیز این خیلی عالی هستش خود من برای اینکه کار خودم رو راحت کنم و کد نویسی خودم رو 80 درصد کم کردم و بیشتر به صورت کپسوله کاری و ساخت کامپوننت کار میکنم و ابزار های خودم رو میسازم و برای اینکه زیاد کد نویسی نکنم در کلاس یک بار کد مینویسم و بار ها صدا میکنم هتا این کد من هستش که به صورت رایگان روی اینترنت قرار دادم که ببنید کلی کد نویسی رو کم کردم و الان هم از همین روش ساخت کامپوننت و کلاس نویسی استفاده میکنم خیلی قشنگ هم جواب میده.http://barnamenevis.org/showthread.php?435582-%D8%AF%D8%A7%D9%86%D9%84%D9%88%D8%AF-%D8%A8%D8%B1%D9%86%D8%A7%D9%85%D9%87-%D8%AD%D8%B3%D8%A7%D8%A8%D8%AF%D8%A7%D8%B1%DB%8C-%D8%A8%D8%A7-%D8%A7%D9%85%DA%A9%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%AA-%DA%A9%D8%A7%D9%85%D9%84-%D9%88-%D9%87%D9%85%DA%86%D9%86%DB%8C%D9%86-%DA%86%D8%A7%D9%BE-%D9%81%D8%A7%DA%A9%D8%AA%D9%88%D8%B1-%D8%A8%D8%A7-%D8%AA%DA%A9%D9%86%D9%88%D9%84%D9%88%DA%98%DB%8C-EF&p=1948713&viewfull=1#post1948713 خود من آدم تنبلی هستم در تایپ و برنامه خودم رو راحت و تنبل بار میسازم برای مشتری تنبل که عند قشاد ها بشه.

مرسی عزیز بابت نظرت ، امیدورام همه دست به دست هم بدن تا یه چیز خوب از آب دربیاد

اسماعیل ابراهیمی
دوشنبه 21 مهر 1393, 11:26 صبح
سلام خدمت همه

اگر این کار انجام بشه بسیار عالیست و بیش از 50 درصد کدنویسی ها رو کم میکنه:افسرده:
با dll سازی آشنایی دارم ولی اگر یه آموزش مقدماتی بگین تا بیشتر با فضای dll سازی آشنا بشم منم کمک می کنم :لبخندساده:

مرسی عزیز

در لینک زیر یه آموزش ابتدایی هست که خودم نوشتم ، ببینیدش به کارتون میاد حتما

آموزش ایجاد و استفاده از DLL در سی شارپ (http://www.w3-farsi.com/%D9%86%D8%AD%D9%88%D9%87-%D8%A7%DB%8C%D8%AC%D8%A7%D8%AF-%D9%88-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D9%81%D8%A7%D8%AF%D9%87-%D8%A7%D8%B2-dll-%D8%AF%D8%B1-%D8%B3%DB%8C-%D8%B4%D8%A7%D8%B1%D9%BE/)

nooshin609
سه شنبه 22 مهر 1393, 23:15 عصر
just for up

124546
خطای بالارو داد

aminmousavi
چهارشنبه 23 مهر 1393, 02:42 صبح
سلام آقای ابراهیمی .
بنظر من هم ایده خوبیه اما فکر میکنم هنوز ایده خام هست و به پختگی کامل نرسیده بطوری که بنظرم مقداری بلند پروازانه اومد . بدلیل اینکه طرح اقتصادی پشتش نیست ، مسلما برای برنامه نویسانی که شاید خودشون توانایی پیاده سازی و کدنویسی بالایی نداشته باشن ایده خیلی خوبه باشه ، اما خوب اگر واقع بینانه نگاه کنیم برای برنامه نویسانی که دستشون به دهنشون میرسه ایده زیاد خوبی نیست ، چون هم باید از وقتشون بزارن کدنویسی کنن (در حالی که میتونن از جایی دیگه کسب درآمد کنند) و همچنین برای خودشون رقیب تراشی کنند .
فکر میکنم فقط جنبه ی مزایا و استفاده از dll ها رو نباید ببینیم ، باید بررسی کنیم ببینیم چه مزایایی میتونه برای برنامه نویسان حرفه ای داشته باشه که میخوان مشارکت بکنند !

اسماعیل ابراهیمی
چهارشنبه 23 مهر 1393, 18:22 عصر
سلام آقای ابراهیمی .
بنظر من هم ایده خوبیه اما فکر میکنم هنوز ایده خام هست و به پختگی کامل نرسیده بطوری که بنظرم مقداری بلند پروازانه اومد . بدلیل اینکه طرح اقتصادی پشتش نیست ، مسلما برای برنامه نویسانی که شاید خودشون توانایی پیاده سازی و کدنویسی بالایی نداشته باشن ایده خیلی خوبه باشه ، اما خوب اگر واقع بینانه نگاه کنیم برای برنامه نویسانی که دستشون به دهنشون میرسه ایده زیاد خوبی نیست ، چون هم باید از وقتشون بزارن کدنویسی کنن (در حالی که میتونن از جایی دیگه کسب درآمد کنند) و همچنین برای خودشون رقیب تراشی کنند .
فکر میکنم فقط جنبه ی مزایا و استفاده از dll ها رو نباید ببینیم ، باید بررسی کنیم ببینیم چه مزایایی میتونه برای برنامه نویسان حرفه ای داشته باشه که میخوان مشارکت بکنند !

فرمایشات شما کاملاً درسته
، ولی ما ایندفعه برخلاف روال موجود در ایران که اول به جنبه مالی و اقتصادی یک قضیه نگاه میشه ، خواستیم مثل خارجی ها رفتار کنیم
قطعا برنامه نویسان حرفه ای که بخوان کمک کنن کافیه فقط متدهای خودشون رو به همراه یک توضیح کوتاه به اون منبع ارسال کنن
شما سایت Forum.wp-parsi.com (http://Forum.wp-parsi.com) رو که برای پشتیبانی وردپرس هست مشاهده بفرمایید ، میبینید که امکان ارائه خدمات بدون دریات هزینه از سرویس گیرندگان با همکاری تیمی قابل انجام هست ، حتـــــی در ایـــــران

Mahmoud.Afrad
پنج شنبه 24 مهر 1393, 15:00 عصر
سلام
با اين کار موافقم به چند شرط (چون اين کار شروط زير رو ميطلبه):
1- اين قضيه حتما به صورت open source پيش بره. در صورت قرار دادن هرگونه فايل بدون سورس، اون پست يا تاپيک حذف خواهد شد.
2- يک تاپيک به عنوان فهرست بايد وجود داشته باشه.(به شرطي که اين تاپيک قفل و فقط به عنوان فهرست باشه قابليت اينو داره که به صورت اعلان در بياد. البته در اينصورت و براي حفظ نظم و يکپارچگي فقط يکي از مديران بايد اين تاپيک فهرست رو ايجاد و درش پست ارسال کنه)
3- هر موضوع بايد در يک تاپيک مستقل پيگيري بشه. وقتي کد به حدي نهايي شد ميشه لینک اونو به تاپيک فهرست (اعلان) اضافه کرد.
4- با ارائه کد فکر نميکنم نيازي به قرار دادن dll باشه.
5- هر شخصي ميتونه تاپيک خودشو با رعايت يک الگو و قوانين براي افزودن به تاپيک فهرست معرفي کنه.
6- اين تاپيکها بايد حتما همراه آموزش و مستندات باشند. در ابتداي تاپيک بايد Interfaceهاي لازم شکل بگيره و سپس پياده سازي توسط هر کاربر ميتونه انجام بشه. بايد بهترين Interface شکل بگيره که البته کاربران بايد روش بحث داشته باشند.
7- کد بايد بهينه(نسبي) باشه. بهينگي از لحاظ سرعت، بار پردازشي، ميزان مصرف حافظه، برگرداندن منابع و ... .
8- کد بايد تميز و قابل فهم باشه.
9- هر کسي موضوعي رو مطرح کرد بايد مطلب و کدي براي ارائه داشته باشه نه اينکه شخص درخواست و يا تمرينهاشو در قالب اين بحث درخواست کنه.

و احتمالا شروط دیگه ای که بعدا میشه بهش پرداخت.

اسماعیل ابراهیمی
جمعه 25 مهر 1393, 19:12 عصر
سلام
با اين کار موافقم به چند شرط (چون اين کار شروط زير رو ميطلبه):
1- اين قضيه حتما به صورت open source پيش بره. در صورت قرار دادن هرگونه فايل بدون سورس، اون پست يا تاپيک حذف خواهد شد.
2- يک تاپيک به عنوان فهرست بايد وجود داشته باشه.(به شرطي که اين تاپيک قفل و فقط به عنوان فهرست باشه قابليت اينو داره که به صورت اعلان در بياد. البته در اينصورت و براي حفظ نظم و يکپارچگي فقط يکي از مديران بايد اين تاپيک فهرست رو ايجاد و درش پست ارسال کنه)
3- هر موضوع بايد در يک تاپيک مستقل پيگيري بشه. وقتي کد به حدي نهايي شد ميشه لینک اونو به تاپيک فهرست (اعلان) اضافه کرد.
4- با ارائه کد فکر نميکنم نيازي به قرار دادن dll باشه.
5- هر شخصي ميتونه تاپيک خودشو با رعايت يک الگو و قوانين براي افزودن به تاپيک فهرست معرفي کنه.
6- اين تاپيکها بايد حتما همراه آموزش و مستندات باشند. در ابتداي تاپيک بايد Interfaceهاي لازم شکل بگيره و سپس پياده سازي توسط هر کاربر ميتونه انجام بشه. بايد بهترين Interface شکل بگيره که البته کاربران بايد روش بحث داشته باشند.
7- کد بايد بهينه(نسبي) باشه. بهينگي از لحاظ سرعت، بار پردازشي، ميزان مصرف حافظه، برگرداندن منابع و ... .
8- کد بايد تميز و قابل فهم باشه.
9- هر کسي موضوعي رو مطرح کرد بايد مطلب و کدي براي ارائه داشته باشه نه اينکه شخص درخواست و يا تمرينهاشو در قالب اين بحث درخواست کنه.

و احتمالا شروط دیگه ای که بعدا میشه بهش پرداخت.

تمام مواردی که فرمودین مشکلی نیست ... فقط اگر منظورتون از مورد 4 اینه که DLL ای در کار نباشه این موضوع کلاً هیچ فرقی با روال های قبلی مثل 1000 نکته سی شارپ و امثالهم نداشته باشه و اگه استارت نخوره بهتره

هدف اصلی من از این فراخوان مجتمع کردن متد های لازم در DLL های مختلف هست

با تشکر

Mahmoud.Afrad
جمعه 25 مهر 1393, 19:15 عصر
به شرطی که اوپن سورس پیش بره ، قرار دادن dll مشکلی نیست.

سیدسبحان
جمعه 02 آبان 1393, 15:41 عصر
نتیجه؟؟؟؟؟؟؟