PDA

View Full Version : تعداد جدول های کالا و بررسی فیلد هاش.

RIG000
یک شنبه 20 مهر 1393, 00:55 صبح
اولین سوالم اینه که من اگه بخواهم جدول های کالا ها رو مثلا خودکار و مداد دو کالای متفاوت هستن رو از هم جدا کنم بعدا با فاکتور فروشش چه طوری میشه؟ اصلا میشه ما چند جدول برای کالا های مختلف داشته باشم؟
این یه جدول منه .

SELECT TOP 1000 [ProductId]
,[ProductName]
,[ProductPrice]
,[ProductDate]
,[ProductDescription]
,[ProductImage]
FROM [dbCodenevis].[dbo].[Product]

و اینم یه جدول که کد کاربری که خرید میکنه و کد کالا تو این میشنه (این میشه فاکتور درسته؟ چه ایتم هایی رو کم دارن این دو تا جدولا؟)

SELECT TOP 1000 [FactorId]
,[UserId]
,[ProductId]
,[FactorDate]
FROM [dbCodenevis].[dbo].[ProductSale]

jaykob
سه شنبه 22 مهر 1393, 18:08 عصر
اولین سوالم اینه که من اگه بخواهم جدول های کالا ها رو مثلا خودکار و مداد دو کالای متفاوت هستن رو از هم جدا کنم بعدا با فاکتور فروشش چه طوری میشه؟ اصلا میشه ما چند جدول برای کالا های مختلف داشته باشم؟
این یه جدول منه .

SELECT TOP 1000 [ProductId]
,[ProductName]
,[ProductPrice]
,[ProductDate]
,[ProductDescription]
,[ProductImage]
FROM [dbCodenevis].[dbo].[Product]

و اینم یه جدول که کد کاربری که خرید میکنه و کد کالا تو این میشنه (این میشه فاکتور درسته؟ چه ایتم هایی رو کم دارن این دو تا جدولا؟)

SELECT TOP 1000 [FactorId]
,[UserId]
,[ProductId]
,[FactorDate]
FROM [dbCodenevis].[dbo].[ProductSale]

سلام

معمولا برای هر محصول یک جدول ایجاد نمی شه مگر موارد خیلی خاص . بهترین کار اینکه که شما یک جدول داشته باشید به نام ProductGroup که گروه های محصولات رو داخلش نگه داری کنید و یک کلید خارجی داخل جدول محصولات بزارید به نام GroupId که id گروه محصول رو داشته باشید که بتونید دسته بندی کنید و کلی کار دیگه که گروه بندی به شما کمک می کنه .

برای فاکتور هم بسته به استراتژی های شما داره برای بعضی ها این تعداد فیلد کافی هست بعضی فاکتور های هم تعداد اطلاعات خیلی زیاد تری نیاز داره ...

موفق باشید

rtvrtv
سه شنبه 04 آذر 1393, 10:50 صبح
select catname ,pname,pcount from tbl_cat,tbl_product
where tbl_cat.catid=tbl_product.catid