PDA

View Full Version : سوال: عدم تداخل تاریخ ها موقع ثبت وظایف با تاریخ شروع و فرصت انجام متغیر

saminjoon
دوشنبه 21 مهر 1393, 00:08 صبح
سلام
من واسه یه بخشی از برنامه لازمه که یک سری وظیفه به مدت نامحدود برای هر کاربر تعریف کنم که هر یک از این وظایف مدت مشخصی برای فرصت انجام کار دارند
مثلا یک وظیفه برای یک کاربر تعریف میشه که باید هر 12 روز تکرار بشه و هر بار 2 روز لازمه که اون کار انجام بشه
مشکل اینجاست که موقع ثبت وظیفه باید چک کنم تاریخ های مورد نیاز این وظیفه با تاریخ های وظایف دیگر که از قبل ثبت شده تداخل نداشته باشد
برای مثال بالا اگر تاریخ شروع 1393/1/2 باشد ، دوم و سوم ماه فرصت انجام است و 12 روز بعد که میشود1393/1/14 ، 14 و 15 ماه الی آخر (مثلا برای 5سال محاسبه شود)
حالا اگر بخوام یک وظیفه ثبت کنم که شروعش 1393/1/12 باشد . فرصت انجام آن 3 روز باشد ، چون تاریخ های 12و13و14 را لازم دارد ، نباید ثبت شود(به دلیل تداخل با تاریخ 14 و 15 که برای وظیفه قبل ثبت شده)
میشه یه راه حل بهم بدید؟:افسرده:

saminjoon
دوشنبه 21 مهر 1393, 17:49 عصر
کسی راه حلی نداره؟
من هنوز به نتیجه ای نرسیدم :ناراحت:

parvizwpf
دوشنبه 21 مهر 1393, 17:57 عصر
ببینید این چیزی که شما میگید نیاز به کد نویسی وquery نویسی داره و باید فکر بشه روش و تست بشه. اینجا فکر نکنم بچه ها حوصله داشته باشند . شما باید بیاید و زمانهای از پیش رزرو رو اول از اون شخص یا هر چی هست بدست آورده و روی اونها چک کنید. باید سعی و خطایی جلو رفت.

saminjoon
دوشنبه 21 مهر 1393, 18:43 عصر
ببینید این چیزی که شما میگید نیاز به کد نویسی وquery نویسی داره و باید فکر بشه روش و تست بشه. اینجا فکر نکنم بچه ها حوصله داشته باشند . شما باید بیاید و زمانهای از پیش رزرو رو اول از اون شخص یا هر چی هست بدست آورده و روی اونها چک کنید. باید سعی و خطایی جلو رفت.
خوشحالم بالاخره یکی جواب داد...متشکرم:تشویق:
بله میدونم محاسبات داره... خودم از دیروز دارم حساب کتاب میکنم ولی فکر کردم شاید قبلا یکی این راهو رفته باشه یا یه روش ساده تر به نظرش بیاد
به هرحال ممنون میشم اگه کسی پیشنهادی داره بهم بگه:لبخندساده:

m_akbari11
جمعه 25 مهر 1393, 20:37 عصر
خوشحالم بالاخره یکی جواب داد...متشکرم:تشویق:
بله میدونم محاسبات داره... خودم از دیروز دارم حساب کتاب میکنم ولی فکر کردم شاید قبلا یکی این راهو رفته باشه یا یه روش ساده تر به نظرش بیاد
به هرحال ممنون میشم اگه کسی پیشنهادی داره بهم بگه:لبخندساده:

سلام. این قضیه که کاری نداره !
شما کافیه که بیای و تاریخ شروع رو ثبت کنی. تاریخ پایان رو هم در دیتابیس نگه داری . مثلا اگه تاریخ شروع 13910101 هستش و 3 روزه، تاریخ پایان رو هم ثبت کن 13910104
حالا خیلی راحت میتونی کنترل کنی. فقط کافیه یه کوئری دوطرفه بزنید.
یعنی ببینید بازه تاریخی که قصد دارید ثبت کنید ، در بین مجموعه ها وجود نداشته باشد.