PDA

View Full Version : سوال در مورد دریم ویور

{mahdi}
دوشنبه 21 مهر 1393, 13:14 عصر
با عرض سلام خدمت اساتید:
من یه صفحه توی دریم ویور ایجاد کردم نوع صفحه php و از Wamp server برای نمایش استفاده می کنم سایت ایجاد شده اما مشکل اینجاست که وقتی من CSS سایت رو عوش می کنم مرورگر همون css قبلی رو نمایش می ده
می خوام ببینم راهی هست که این فایل های css بطور اتوماتیک Sync بشن.

motherboard
دوشنبه 21 مهر 1393, 13:54 عصر
سلام.من هم یک سوال در مورد دریم ویور داشتم.من دریم ویور رو دانلود کردم.اما من فکر می کردم که دریم ویور کار برنامه نویسی رو خیلی راحت می کنه. من تازه دریم ویور رو نصب کردم و اون طور که تا الان محیط برنامه رو دیدم فقط این امکان رو فراهم کرده که با موس کلیک کنیم رو یک تگی و یک عنصر در ادیتور ظاهر بشه!!!! راستش اصل سوالم اینه که ایا میشه با دریم ویور خصوصیات یک باکس از جمله padding و ..... رو به صورت دستی تنظیم کرد.چون به هر حال یک وب سایت مملوء از پاراگراف ها و نوشته ها است.حالا اگه قرار باشه برای هر خط و نوشته padding و خصوصیات دیگه رو در CSS تنظیم کنیم خیلی حوصله و زمان می خواد. من اصلا دریم ویور رو برای همین دانلود کردم تا باهاش بتونم این خصوصیات باکس رو خیلی راحت برای هر قسمت از page تنظیم کنم و مدام براش کد CSS ننویسم. ایا دریم ویور این قابلیت رو داره و اگر نداره ایا برنامه دیگری وجود داره تا باهاش خصوصیات باکس رو یک page رو بدون کد نویسی در ادیتور تنظیم کنم؟ ممنون

Mori Bone
دوشنبه 21 مهر 1393, 14:27 عصر
یک بار کش مرورگر رو با کلید های ctrl + f5 خالی کنید. سایتتون رو باز کنید و این کلید هارو فشار دهید برای رفرش.

motherboard
دوشنبه 21 مهر 1393, 14:34 عصر
من هم هستم ها!!!!

بهزاد علی محمدزاده
دوشنبه 21 مهر 1393, 15:04 عصر
سلام . ( پاسخ به رضا ) : همپچین ویرایشگری برای css وجود نداره . ( شاید من سراغ ندارم ) . و اصلا جور هم در نمیار . چون همچین ویرایشگری تکرار کد زیاد داره و برای استفاده بهینه نیست.
اینکه شما میای به همه المان ها به صورت جداگانه و تکراری استایل میدی دلیلش اینه که با کد نویسی css آشنا نیستی. روشهایی برای جلوگیری از تکرار کدها هست که از اونها استفاده میشه.
مثلا پاراگراف ها در تایپوگرافی پروژه تکلیفش معلوم میشه : سایز h1,h2,h3 و p و ... و فاصله بین خطوط . margin و padding ... و اون استایل ها به همه پروژه اعمال میشه. فرضا برا طراحی button :

.btn{ /* Styles */ }
.btn.blue{
background-color: blue;
color: #fff;
}
.btn.red{
background-color: blue;
color: #fff;
}

<button class="btn blue"></button>

یا اینکه بخوایم آخرین مطالب و در صفحه اول نشون بدیم :

.post{}
.post .title{}
.post .text{}
.post .meta{}

<article class="post">
<header>
<h1 class="title"></h1>
</header>
<p class="text">Text</p>
<footer class="meta">
Datetime,View More,...
</footer>
</article>

حالا هر چند تا که می خواد این تگ article تکرار بشه . یا اگر بخوایم مطالب محبوب و با پس زمینه متفاوت نشون بدیم:

.post{}
.post.popular{
background-color: #0099ff;
}
.post .title{}
.post .text{}
.post .meta{}

<article class="post popular">
<header>
<h1 class="title"></h1>
</header>
<p class="text">Text</p>
<footer class="meta">
Datetime,View More,...
</footer>
</article>

نکته : CSS نویسی یه کار ساده و پیش پا افتاده نیست . بلکه یادگیری و درک تکنیک هاش بسیار جدی و زمانبر هست.