PDA

View Full Version : چاپ بليط در كريستال ريپورت با استفاده از vb.net

swallow.pa
دوشنبه 21 مهر 1393, 19:11 عصر
دوستان سلام

مي خوام توي كريستال ريپورت بليط چاپ كنم
ارسال اطلاعات از ديتاتيبل به كريستال رو مشكل ندارم
مشكل من اينه كه چطور مثلا ده تا بليط رو تو كريستال چاپ كنم يا اينكه 15 تا و

مثلا تو كاغذ آ4 بتونم ده تا بليط چاپ كنم هر بليط هم يك شماره سريال يا اي دي منحصر بفرد داره چطوري اين كار رو انجام بدم

ممنون مي شم راهنمايي كنيد

dataking
دوشنبه 21 مهر 1393, 19:43 عصر
سلام
موقع طراحی گزارش اونو طوری طراحی کن که پس از نمایش تمام فیلدهای یه رکود نره صفحه جدید و تو همون صفحه رکورد بعدی را چاپ کنه حالا دیگه بستگی داره بخوای چند تا بلیط را توی یک صفحه چاپ کنی بعد هم فیلتر و ...
نیاز هست بیشتر توضیح بدم ؟

swallow.pa
دوشنبه 21 مهر 1393, 20:18 عصر
پس از نمایش تمام فیلدهای یه رکود نره صفحه جدید و تو همون صفحه رکورد بعدی را چاپ کنه

دوست گرامي ممنون از توجهتون دقيقا با همين قسمت مشكل دارم ميشه بيشتر توضيح بديد
ممنون

behrooz69
سه شنبه 22 مهر 1393, 15:04 عصر
دوست من شما طبیعتا باید بلیت هارو توی یه دیتابیس ذخیره کنین درست ؟

شما تو فرمتون باید از یه الگوریتم گرید استفاده کنید که کد ها حالا مثلا 10 تایی بهتون بده و اونم منحصر به فرد باشه .

بعد باید اونو از طریق دیتا تیبل ارسال کنید به کریستال ریپورت .

تا اینجاشو که اوکی هستید ؟

دیگه از اینجا به بعد شما کارت مربوط میشه به کریستال ریپورت و فریم بندی .

شما فیلد هاتو درست کن . فرم بلیت رو هم یه بار درست کن تو کریستال . تست کن ببین چقدر جا میگیره .

بعد بیا فریم هاشو درست کن و توی باکس بذاره که بتونی ببینی چقدر فضا میگیره .

وقتی توی باکس قرار بدی هر فیلد رو بلیت ها به صورت جداگانه قرار میگیره که میتونی واسه برش زدن کارت راحت بشه .

شم وقتی بخوای بلیت چاپ کنی توی باکس جدا دیگه مهم نست چند صفحه بشه .

شما 100 تا بلیت درست کن . توی هر صفحه A4 10 تا قرار بده . بقیش صفحه بندی میشه مشکلی ایجاد نمیشه اگه از دیتابیس بخونه بدون مشکل چاپ میکنه

یا حق

swallow.pa
پنج شنبه 24 مهر 1393, 09:59 صبح
شما تو فرمتون باید از یه الگوریتم گرید استفاده کنید که کد ها حالا مثلا 10 تایی بهتون بده و اونم منحصر به فرد باشه .

دیگه از اینجا به بعد شما کارت مربوط میشه به کریستال ریپورت و فریم بندی .

شما فیلد هاتو درست کن . فرم بلیت رو هم یه بار درست کن تو کریستال . تست کن ببین چقدر جا میگیره .

بعد بیا فریم هاشو درست کن و توی باکس بذاره که بتونی ببینی چقدر فضا میگیره .

وقتی توی باکس قرار بدی هر فیلد رو بلیت ها به صورت جداگانه قرار میگیره که میتونی واسه برش زدن کارت راحت بشه .

شم وقتی بخوای بلیت چاپ کنی توی باکس جدا دیگه مهم نست چند صفحه بشه .

شما 100 تا بلیت درست کن . توی هر صفحه A4 10 تا قرار بده . بقیش صفحه بندی میشه مشکلی ایجاد نمیشه اگه از دیتابیس بخونه بدون مشکل چاپ میکنه

یا حق

من با الگوريتم ساخت اون و ارسال از طريق ديتاتيبل مشكل ندارم
فقط مشكلم طراحي تو كريستال ريپورته و با توضيحاتي كه شما داديد درمورد كريستال متاسفانه متوجه نشدم
ميشه بيشتر توضيح بديد
ممنون دوست گرامي

behrooz69
پنج شنبه 24 مهر 1393, 15:06 عصر
ُسلام

کریستال ریپورت یه گزینه داره به نام باکس . و میاد فیلد هایی که از دیتابیس خوندی رو توی یه باکس یا جعبه قرار میده . اون توی Shape هاش هست .

کریستال ریپورت به صورت auto وقتی فیلد هاش زیاد شه مثلا 3 صفحه بشه خودش چاپ میکنه و نیاز نیست شما بیای تک تک صفحات رو چاپ کنی

من تو اکثر گزارش گیری ها 4 5 صفحه داره گزارشام . موقع چاپ همه رو چاپ میکنه دوست من