PDA

View Full Version : سوال: یک سوال در مورد طراحی سایت و جوملا

motherboard
سه شنبه 22 مهر 1393, 15:13 عصر
سلام. ما طبق گفته های منابع اومدیم برای طراحی سایت شروع به یادگیری زبان و تکنیک های تحت وب کردیم.اما ایا اگه مثلا جوملا رو بلد باشیم دیگه نیاز نیست که HTML و یا CSS رو بلد باشیم؟ مثلا مشتری یک سایتی رو سفارش داده.خب در مرحله اول ما قالب رو مثلا با فتوشاپ طراحی می کنیم و بعد اون رو تبدیل به HTML و CSS می کنیم.حالا سوالم اینه که این جوملا ایا با جوملا میشه به جای وارد کردن کدهای HTML در ویرایشگر یک وب سایت ساخت؟؟؟ من میدونم جوملا برای اپدیت کردن محتوای یک وب سایت است اما تو بعضی از سایت های یک طوری از جوملا تعریف می کنند که نیازی به یادگیری HTML نیست!!! خلاصه کلام من فرق جوملا با CSS رو قاطی کردم. مگه غیر اینه که با HTML و CSS گرافیک سایت رو پیاده سازی می کنیم. پس این جوملا چی کاره است؟ به عنوان سوال اصلی الان من مثلا یک سایتی رو طراحی کردم و می خوام بذارم تو هاستی که خریدم.خب این مشخصه که سایت در طول زمان باید ویرایش بشه.حالا ایا این جوملا بعد از طراحی سایت( با CSS و ...) روی هاست نصب میشه؟ و یا اینکه از جوملا در حین طراحی شکل و شمایل سایت ( با CSS و ...) استفاده میشه؟؟ من این ها رو قاطی کردم. ممنون.

parvizwpf
سه شنبه 22 مهر 1393, 17:26 عصر
جوملا در واقع cms هست. توش میتونید از قالبهای آماده استفاده کنید. اما بالاخره باید برای ساخت قالب customize اچ تی ام ال و سی اس اس بلد بود و تغییراتی در قسمتهای قالب در جوملا انجام داد تا به اون نتیجه دلخواه برسید. بله روس هایت نصب میشه. تغییرات هر چی باشه توی فایلها و اضافات بوجود میاد ساختار خودش همونیه که اول هست. مگر شما چیزی بهش مثل پلاگینها یا صفحات و یا در قالب انجام بدید و اضافه کنید. css استایل دهی صفحات هست و جوملا یک مدیریت محتوا هست که در خودش ادیتوری برای ویرایش قالب هم داره