PDA

View Full Version : راهنمایی در طراحی table ها در sql server

abdoullah.aberi
چهارشنبه 23 مهر 1393, 09:00 صبح
سلام به دوستان برنامه نویس امیدوارم خوب باشین

من یه چند وقتی میشه sql server کار میکنم و الان میخوام یه دیتابیس داشته باشم که اطلاعات مثلا وام یه شخص رو درونش داشته باشه
وام یکساله است نمیدونم چیکار کنم
و اینکه میخوام وام و قسطهاش مشخص بشه مثلا وام 256000 تومانه این به 5 ماه قسط بندی شده میخوام یه جوری بشه که شخص وقتی وارد پروفایلش میشه بتونه قسطهاشو ببینه و مثلا کدوم پرداخت شده و کدوم پرداخت نشده

من خودم اینجوری حدس زدم که مثلا یه کد نشانگر ان شخص رو داشته باشم بعد 12 تا column برای 12 ماه و جلوی هر ماه مبلغ پرداختی اون ماه را داشته باشم به نظرتون این کار درسته یا اگه درست نیست شما راه دیگه ایی سراغ دارین که استاندارد بشه

ممنون از لطف و بزرگواری شما

fahimi
چهارشنبه 23 مهر 1393, 19:59 عصر
با سلام
1-تعداد 5 رکورد شامل مبلغ هر قسط ،ای دی وام گیرنده ،شماره وام و یک فیلد کنترلی جهت کنترل دریافت قسط را در تیبل Insert کنید.
2-اگر منظور column فیلد است روش درستی بنظر نمیرسد چون مبلغ اقساط متغیر است و معمولا متغیر در رکورد ذخیره می شوند.

abdoullah.aberi
شنبه 26 مهر 1393, 10:59 صبح
ممنون از پاسخ شما ، میتونم بپرسم این چیزی که شما فرمودید برای چندین وام هم چیزی خوبی به شمار میاد منظورم نوع وام متفاوت باشه مثلا سه ساله باشه و دقیقا منظور شما این بود که این table که شما گفتین فقط پرداختی های وام هستش درسته

fahimi
یک شنبه 27 مهر 1393, 19:56 عصر
ممنون از پاسخ شما ، میتونم بپرسم این چیزی که شما فرمودید برای چندین وام هم چیزی خوبی به شمار میاد منظورم نوع وام متفاوت باشه مثلا سه ساله باشه و دقیقا منظور شما این بود که این table که شما گفتین فقط پرداختی های وام هستش درسته
دقیقاً منظور شما را متوجه نشدم و از ظاهر آن متوجه شدم یک وام سه ساله پرداخت شود. پرداخت و دریافت اقساط وام بطور معمول ماهیانه می باشد در این صورت 36 رکورد Insert میشود.