PDA

View Full Version : سوال: انتخاب فریم ورک

jionelmessi
چهارشنبه 23 مهر 1393, 10:53 صبح
با سلام

من حدود دو سالی هست که php کار می کننم
چند تا سایت درست کردم ولی همه اونا با php خام . به ص.رت mvc بوده و توی یک فریم ورک که خودم دستی نوشتم هستشو
ولی پروژه های من خیلی زمان تولیدش طولانی می شه.

مطالبی راجب فریم ورک ها خوندم می خواستم بدونم کدوم فریم ورک در بازار کار رایجه و یادگیریش سریع است و امکاناتش بالا که بشه پروژه های مختلف را سریع باهاش جمع و جور کرد.

مهرداد سیف زاده
چهارشنبه 23 مهر 1393, 11:31 صبح
فریم ورک های زیاد و متنوعی هست.
برای هر سطح پروژه ای و هر توانی از سرورها و برنامه نویسان.
بستگی به شما و پروژه شما داره.
اگر قبلا با هیچ فریم ورکی کار نکردید توصیه میکنم از codeigniter برای تمرین شروع کنید چون برای شروع یادگیری بسیار خوب هست. برای راه اندازی پروژه چندان مناسب نیست و بهتره از yii یا لاراول استفاده کنید.
البته اگر mvc رو خوب بلدید(همونطور که فرمودید)میتونید مستقیما با شروع یادگیری yii شروع کنید.
برای آموزش codeigniter و yii‌در همین تالار در بخشهای yii و codeigniter‌مراجعه کنید آموزشهای تصویری و متنی زیاد هست.

hamedarian2009
چهارشنبه 23 مهر 1393, 12:47 عصر
فریمورک های Symfony , Yii , Laravel, Zend به نظرم بهترین ها هستن و هرکدوم که باهاش راحت تر هستین میتونید استفاده کنید ولی در ابتدا اگه mvc تون خوبه و مسلط به مباحث شی گرایی هستین از لاراول شروع کنید چون به نظرم یادگیریش نسبت به بقیه راحت تره

Mohammadsgh
چهارشنبه 23 مهر 1393, 14:39 عصر
از دید من ci,laravel,yii خوبن:لبخندساده:

jionelmessi
چهارشنبه 23 مهر 1393, 14:53 عصر
با این تفاسیر yill و lavarel بهترن ؟

مثلا من بخوام یه فروشگاه بسازم با کدوم سریع تر می تونم کارو تموم کنم اگه فالبو کدنویسیو همش با خودم باشه.

vahidqara
چهارشنبه 23 مهر 1393, 19:26 عصر
CakePHP
:قلب::لبخندساده:

arash691
چهارشنبه 23 مهر 1393, 21:20 عصر
فریم ورک های زیاد و متنوعی هست.
برای هر سطح پروژه ای و هر توانی از سرورها و برنامه نویسان.
بستگی به شما و پروژه شما داره.
اگر قبلا با هیچ فریم ورکی کار نکردید توصیه میکنم از codeigniter برای تمرین شروع کنید چون برای شروع یادگیری بسیار خوب هست. برای راه اندازی پروژه چندان مناسب نیست و بهتره از yii یا لاراول استفاده کنید.
البته اگر mvc رو خوب بلدید(همونطور که فرمودید)میتونید مستقیما با شروع یادگیری yii شروع کنید.
برای آموزش codeigniter و yii‌در همین تالار در بخشهای yii و codeigniter‌مراجعه کنید آموزشهای تصویری و متنی زیاد هست.

بنده دیدم برای ci اموزش گذاشتین میخواستم بپرسم چرا ci نسبت به بقیه راحت تره ؟ یعنی نحوه ی پیاده سازی که داره کار کردن باهاش رو اسون کرده یا اینکه این سادگی بدلیل امکانات کم و محدودش هستش ...

kazemimorteza
چهارشنبه 23 مهر 1393, 21:56 عصر
فیلم اموزشی فریم ورک yii هم موجوده.
اموزش (http://barnamenevis.org/showthread.php?427311-%D9%85%D8%AC%D9%85%D9%88%D8%B9%D9%87-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4%DB%8C-%D8%AA%D8%B5%D9%88%DB%8C%D8%B1%DB%8C-%D9%81%D8%A7%D8%B1%D8%B3%DB%8C-Yii-%D8%AA%D9%88%D8%B3%D8%B7-%D9%85%D8%AD%D9%85%D8%AF-%D9%85%D8%B5%D8%B7%D9%81%DB%8C-%D8%B4%D9%87%D8%B1%DA%A9%DB%8C-%28%D9%85%D8%AF%DB%8C%D8%B1-%D8%AA%D8%A7%D9%84%D8%A7%D8%B1%29)

مهرداد سیف زاده
چهارشنبه 23 مهر 1393, 21:59 عصر
بنده دیدم برای ci اموزش گذاشتین میخواستم بپرسم چرا ci نسبت به بقیه راحت تره ؟ یعنی نحوه ی پیاده سازی که داره کار کردن باهاش رو اسون کرده یا اینکه این سادگی بدلیل امکانات کم و محدودش هستش ...
codeigniter روال بسیار ساده ای داره و راه اندازی و یادگیریش نسبت به دیگر فریم ورک ها بسیار سریع و راحت هست.
این سادگی بدلیل نبود امکانات نیست. ci از نظر امکانات نسبتا کامل هست و نیازهای اولیه یک پروژه رو داره. ولی در کارهای بزرگ چندان توصیه نمیشه و بهتره از فریم ورک های قویتر استفاده بشه.
در هر حال من ci رو برای دوستانی که میخوان تازه کار با فریم ورک ها رو شروع کنن توصیه میکنم. حتی شاید بعضی از دوستان بگن ما خودمون قبلا فریم ورک نوشتیم و همچنین از mvc خیلی بلدیم و بعدش برن و درگیر یادگیری فریم ورک های قوی مثل yii یا کیک و چیزهای دیگر بشن و کلا بیخیال استفاده از فریم ورک ها بشن. ولی اگر برگردن و ci رو خوب یاد بگیرن اونوقت خیلی سریع و با فهم بیشتری میتونن فریم ورک های دیگر رو هم یاد بگیرن.
یه مثال ساده. در تمام فریم ورک های validation فرم وجود داره . کسی که قبلا دیدگاهی در مورد validation نداره بیاد و یکدفعه در قسمت validation فریم ورک ها گیر کنه و اونوقت باید هست که براش مساله کمی گیج کننده و گنگ هست. ولی در ci عمل validation خیلی راحت و با نوشتن کدها و گذاشتن validation مرحله به مرحله توسط برنامه نویس صورت میگیره و درک بسیار سریع و درستی از موضوع پیدا خواهد کرد.