PDA

View Full Version : استفاده از کدام تکنولوژی

mehdi2004171
چهارشنبه 23 مهر 1393, 11:56 صبح
من می خواهم پروژه بزرگ و جدیدی را شروع کنم قبلا از
EF و WPF استفاده نمی کردم آیا به نظر شما بهتر است از این تکنولوژی ها استفاده شود یا نه؟
در ضمن برای کار vs 2012 بهتر است یا vs 2013?

برای یادگیری سریع EF چه منبعی را پیشنهاد می کنید؟

ACorvinus
چهارشنبه 23 مهر 1393, 13:59 عصر
سلام.
دوست عزیز برای پروژه های بزرگ EF اصلا پیشنهاد نمیشه.
دلایل این کار رو می تونین در سایت های مرجع دنبال کنین.

winner1
چهارشنبه 23 مهر 1393, 15:15 عصر
سلام.
دوست عزیز برای پروژه های بزرگ EF اصلا پیشنهاد نمیشه.
دلایل این کار رو می تونین در سایت های مرجع دنبال کنین.
سرعت کار و لود اطلاعات رو تو حجم بالای اطلاعات میشه دید که ado از همه بهتر من تجربش کردم Ef به نظر من بیشترین هدفش راحتی کار برنامه نویسه

RIG000
چهارشنبه 23 مهر 1393, 16:20 عصر
ef همون ado پیشرفتست. !!! بسته به اینه که برنامه بزرگ رو تو چی ببینی . وقتی از codefirst ef استفاده کنی مدل و دیتابیست که دو حالت دیگت میشه رو ساختی عملا . این حتی java هم که اینطرویکه من میدونم 3 حالت رو با یه حالت نمیتونه انجام بده . در ضمن شما می تونی تو ef ازado ای که دوستان میگن هم به صورت کوئری استفاده کنی و متد executesqlcommand بهت میده . دقیقا مثل کدهای قبلی که میتوشتی با ado 3,5 ....
من فقط دارم به این فکر میکنم که منظور دوستان از سرعت بالا چیه؟ و چه خصوصیاتی واقعا تو یه پروژه بزرگ مد نظر هست براشون؟
نکته: در ضمن شما برای wpf ا زلامبدا میتونی بهترین بهره رو بگیری .... linq هم بعد اون میتونی استفاده کنی خیلی خوب جواب میده . اما لامبدا عملا برای wpf است.
تا اونجایی که منفکر میکنم همونی که گفتی رو انجام بده. از دوستانم ممنونم فقط نظر بود و بحث دیگه ای نیست.

elec60
چهارشنبه 23 مهر 1393, 16:22 عصر
سرعت کار و لود اطلاعات رو تو حجم بالای اطلاعات میشه دید که ado از همه بهتر من تجربش کردم Ef به نظر من بیشترین هدفش راحتی کار برنامه نویسه

اگه یه سری موارد (http://stackoverflow.com/questions/19311491/how-entity-framework-works-for-large-number-of-records)رو رعايت کنين Performance تکنولوژی EF در حد ADO خواهد بود.

winner1
شنبه 24 مرداد 1394, 10:17 صبح
اگه یه سری موارد (http://stackoverflow.com/questions/19311491/how-entity-framework-works-for-large-number-of-records)رو رعايت کنين Performance تکنولوژی EF در حد ADO خواهد بود.
راجب این موارد منبی هست بتونم بخونم اگه راهنمایی کنین ممنون میشم :قلب:

jamal_ch
شنبه 24 مرداد 1394, 10:48 صبح
سلام
بهتره از wpf و ویژوال استدیو 2013 استفاده کنی wpf از لحاظ سازگاری تو سایزهای مختلف عالیه
vs2013 یک سری مشکلات 2012 گرفت واز همه بهتر رفرنس دادن توابع در مکان هایی که استفاده شده است رو میده
برای کار با دیتابیس هم بنظر من بهترین روش codefirst است چون از ابتدا همه چی دست خودته