PDA

View Full Version : بدست آوردن سریال Cpu از روی شبکه

ictboy
چهارشنبه 23 مهر 1393, 13:30 عصر
با سلام خدمت تمامی دوستان و اساتید گرامی
در مورد بدست آوردن شماره سریال سخت افزاری بیش از صد پست ایجاد و در موردش بحث شده و روش های متعددی هم مثال زده شده که کارایی دارند.
با توجه به پست ها، بهترین آیتم برای بدست آوردن اطلاعات سخت افزاری WMI است که خیلی اطلاعات کامل و جامعی بهمون میدم. در مورد اینکه بخوایم اطلاعاتی که از یک سیستم دیگه بدست بیاریم هم می دونم WMI امکان خواندن اطلاعات از دستگاه دیگر رو هم داره. مثالهایی هم در سایت دراین مورد وجود داره. البته من چند تایی رو تست کردم روی شبکه جواب نداد. مشکل من اینجاست که با استفاده از دستورات WMI ما نیاز به IP , Username , Password از سیستم مقصد یا همون سرور رو داریم. من میخوام مشخصات سرورم رو بدون داشتن یوزر و پسورد داشته باشم. صرفا فقط یک IP به برنامم بدم بتونه مشخصات سرورم رو بده.
بعنوان نمونه تو قفل های سخت افزاری که تو سایت چند نمونه کد هم براش دوستان گذاشتن اگه اشتباه نکنم قفل های منشور سیمین بوده که یک مثال برای چک کردن قفل تحت شبکه داشت. تو پارامتری که بهش داده بود فقط یک آدرس IP مشخص کرده تا از اون سیستم قفل رو چک کنه. من میخوام بدونم چطوری از کلاینت میتونه چک کنه که یک سخت افزاری به دستگاه سرور متصل است.
فرض کنید من بخوام یک قفل نرم افزاری تحت شبکه بنویسم اگه الگوریتم ها و تمامی آیتم ها رو در نظر بگیرم به یک طریقی باید بتونم از طریق شبکه مشخصات سرورم رو چک کنم. WMI این کار رو می کنه ولی یوزر و پسورد می خواد. من قفلهاو برنامه های اتوماسیونی رو دیدم که یک آدرس IP برای چک کردن قفل سخت افزاری می گیرند و اونو چک می کنند. بهر حال کسانی که قفل تولید می کنند و OCX یا dll می دند و تو برنامه از طریق اون قفلشون رو چک می کنند، به یه طریقی این عملیات چک کردن رو انجام میدند دیگه. من میخوام اگه اساتید اطلاعی دارند بنده حقیر رو راهنمایی کنند

ictboy
یک شنبه 04 آبان 1393, 07:59 صبح
با سلام مجدد خدمت دوستان و اساتید گرامی

کسی نظری نداره؟؟

از دوستانی که در این زمینه تجربه دارند تقاضا میشه راهنمایی کنند