PDA

View Full Version : چطور بفهمیم که سیستم در حال shutdown هستش ؟

"مریم نقیبی"
سه شنبه 09 خرداد 1385, 10:22 صبح
ظاهرا بعضی از برنامه ها ، پس از عمل shutdown سریعا میفهمند که این عمل در حال انجام است. و خودشون رو بصورت استانداردتری میبندن. کسی اطلاع داره که از چه کنترلی استفاده میکنن ؟؟!!

Payman62
سه شنبه 09 خرداد 1385, 11:15 صبح
منم یه مدت دنبال این موضوع بودم ولی نتونستم یاد بگیرم. آخه تا وین شات میشه فرصت انجام کاری رو نمیده و فوری همه برنامه هارو میبنده.

Payman62
سه شنبه 09 خرداد 1385, 11:23 صبح
منم یه مدت دنبال این موضوع بودم ولی نتونستم یاد بگیرم. آخه تا وین شات میشه فرصت انجام کاری رو نمیده و فوری همه برنامه هارو میبنده.

Saeid59_m
پنج شنبه 16 شهریور 1385, 11:07 صبح
من دلفی کار هستم ولی این کار رو انجام دادم
ببینید زمانی که ویندوز ShutDown می شه یه پیغام به برنامه های در حال اجرا می فرسته که با عث بسته شدن اونها می شه .
شما باید روی رویداد بستن فرم (OnClose در دلفی) دستورات بسته شدن صحیح برنامتون رو بنویسید

oVERfLOW
پنج شنبه 16 شهریور 1385, 14:04 عصر
درسته
ویندوز که بخواد بسته بشه
یه پیام به تمام Process ها می‌فرسته که برنامه رو ببند اگه شما بخواید می‌تونید عمل ShutDown رو الغا کنید
البته به شرطی که ShutDown از نوع Force یعنی اجباری نباشه
در اون صورت اگه شما بخواید برنامه رو نبندید ویندوز خودش این کار رو براتون انجام می‌ده !!

برای اینکه فورا متوجه بشید باید یه حلقه ایجاد کنید تا Process شما رو به اول لیست Process های ویندوز انتقال بده تا اولین برنامه‌ای باشید که بسته‌می‌شید و زودتر قبل از اینکه برنامه‌های دیگه بسته بشن بتونید کارای لازم و در صورت لزوم جلوگیری از ShutDown رو انجام بدید.