PDA

View Full Version : سوال: مشكل سرعت در شبكه

mohammadsaleh
چهارشنبه 23 مهر 1393, 14:40 عصر
من سه تا كامپيوتر را با كابل كت سيكس و با يك مودم واي فاي 4 پورته شبكه كردم . ديتابيسهاي اصلي با فرمت mdb در يكي از كامپيوتر هاست . البته من به جاي استفاده از يك ديتابيس از چند ديتابيس استفاده كردم. جداول نرم افزار اجرايي (front) - هم در هر كامپيوتر با لينك به ديتابيسهاي اصلي متصلند (فرمت اين نرم افزار هم mdb است). براي اجرا نيز از office 2007 استفاده مي كنم. در كامپيوتري كه جداول قرار داره سرعت خيلي خوب ولي در دوكامپيوتر ديگه سرعت نامناسب است. نحوه فراخواني و ثبت اطلاعات در كل نرم افزار با استفاده از دستورات sql مي باشد. با توجه به استفاده از دستورات sql نمي دونم چرا سرعت اينقدر پائين و محسوسه. سئوالم اينه كه آيا ممكن علل زير باعث مشكل باشه؟
1- فرمت mdb جداول و فايل اجرايي و اجرا توسط آفيس 2007
2- استفاده از مودم واي فاي به جاي استفاده از سوئيچ
3- حجم زياد كدهاي vba درون فرمها كه گاها براي بررسي از چند جدول با دهها هزار ركورد با استفاده از دستورات sql اطلاعاتي را براي مقايسه فراخواني مي كنه
4- مشخصات كامپيوتري كه ديتابيس هاي اصلي در آن هستند . تاثير سرعت cpu , ram ,..
5-اگر يك كامپيوتر به عنوان سرور استفاده بشه آيا اصلا از اين كامپيوتر بايد براي كاربري به عنوان يوزر مثل ساير كامپيوتر ها استفاده كرد و يا بهتره اون رو به حال خودش بگذاريم و از ساير كامپيوترها برنامه اجرا بشه

در هر صورت ممنون ميشم اساتيد كمكم كنند
برنامه من يك نرم افزار صندوق قرض الحسنه كه تعداد ركوردهاي بعضي جدولهاي آن به بيش از 200هزار ركورد رسيده.

amirzazadeh
چهارشنبه 23 مهر 1393, 18:35 عصر
سلام
به نظر من استفاده از سوئيچ wifi بيشترين نقش رو در محدوديت سرعت شما ايجاد كرده كه ميتونيد اين موضوع رو با استفاده از يك هاب سوئيچ معمولي تست كنيد. بقيه موارد هم تا حدودي دخيل هستند ولي نه به اندازه نوع ارتباط سيمي و بيسيم.
......................
موفق باشيد

Rasool-GH
چهارشنبه 23 مهر 1393, 21:01 عصر
کاملا صحیحه . در مورد استفاده از wifi به این راحتیها نمیشه حجم بالای انتقال اطلاعات و مراجعات متعدد نرم افزار رو روش سوار کرد . دقیقا مثل وقتی میمونه که تعداد زیادی فایل ریز رو میخوای روی فلش کپی کنی میبینی که خیلی بیشتر از کپی یک فایل واحد با همون حجم زمان میبره . تا جای ممکن در تنظیمات شبکه دقت کنید و موارد زائد مثل اپدیتهای اتومات رو غیر فعال کنید

byazdaani
شنبه 03 آبان 1393, 19:29 عصر
کم شدن سرعت طبیعی است و تنها دلیل آن بالا بودن حجم زیادی از دیتا است. همچنین بعضی از کنترولها نباید در این برنامه ها استفاده شوند. مثلا کومبو باکس آفت اکسس در شبکه است. حتی الامکان از کاربر آن خودداری کنید. در ثانی ترانسفر اطلاعات در بین کلاینت و سرور رو حداقل کنید و فقط اطلاعاتی رو که لازم دارید فراخوانی کنید. فرمها رو اگر امکانش بود unbound کنید.

byazdaani
شنبه 03 آبان 1393, 19:37 عصر
مطلب بعدی اینکه هنوز برنامه شما از نظر اندازه و کاربر با اکسس بخوبی باید جواب بده و تا 20 کاربر مشکلی نخواهید داشت. سعی کنید اطلاعات غیر ضروری را از جداول اصلی به جداول بایگانی منتقل کنید. در اینترنت در مورد تکنیک های بهینه کردن اکسس در شبکه تحقیق کنید.

mohammadsaleh
یک شنبه 04 آبان 1393, 10:56 صبح
با سلام و تشكر از همه عزيزاني كه لطف كردند و نظرات خو را اعلام كرده اند.
البته من از سوئيچ هم استفاده كردم ولي تفاوتي مشاهده نكردم. فكر مي كنم نظر دوستمون در مورد كمبوباكس هم خيلي مهم باشه و با اينكار حداقل سرعت بازشدن فرمها افزايش پيدا مي كنه. از طرف ديگر يكي از مشكلات بررسي شرايط گوناگون براي اجراي يك فرمان است. مثلا در فرم ثبت وام عمليات زير بعد از ورود كد ملي ضامن عمليات زير بايد صورت گيرد:
1- آيا ضامن در صندوق حساب دارد يا خير
2- آيا ضامن خودش وام گرفته يا خير و اگر گرفته بدهي دارد يا خير
3- آيا ضامن ضمانت افراد ديگر را به عهده گرفته يا خير و اگر بعهده گرفته انها بدهي خود را پرداخت كرده اند يا خير
همين خواسته ها مستلزم بررسي اطلاعات در 4جدول ثبت وام، افتتاح حساب، جدول سپرده ها و جدول قرض الحسنه است.
همين عمليات در كامپيوتر اصلي مشكلي ندارد اما در شبكه با كاهش سرعت همراه است

byazdaani
سه شنبه 06 آبان 1393, 15:32 عصر
منظور من از کمینه کردن ترانسفر اطلاعات در شبکه یعنی شما 4 جدول را فراخوانی نکن و فقط اطلاعات همین فرد رو از طریق اس کیو ال استخراج و تصمیم گیری کن. به عبارت دیگر از 4 جدول فقط رکوردهای مشتری مد نظر را فراخوانی کنید نه کل جدول را.

mohammadsaleh
چهارشنبه 07 آبان 1393, 10:14 صبح
البته من همين كار را مي كنم. در جايي ديدم يكي از راهها استفاده از پروسيجر مي باشد. يعني با استفاده از پروسيجر عمليات در سرور انجام مي شود و نتيجه به درخواست كننده ارسال مي شود. حال چگونه نمي دانم؟

byazdaani
یک شنبه 11 آبان 1393, 20:47 عصر
از پروسیجر زمانی که بانک sql است میشود استفاده نمود.