PDA

View Full Version : دنیایی از مشکلات موقع کار با اندروید استودیو

mohammadnkh
چهارشنبه 23 مهر 1393, 16:57 عصر
سلام به همه

1) موقع نمایش فایل های پوشه Layout پیغام زیرو نمایش میده
rendering problem
no android sdk found. please configure an android sdk.

2) برنامه هم تلاش میکنه gradle-1.12-all.zip رو دانلود کنه

3) موقع Run کردن پیغام Edit configure رو نشون میده

4) موقع Build کردن پیغام زیر رو نشون میده

faild to complete gradle execution.
cause:
service.gradle.org

بعلاوه پیغام unknown host ‘service.gradle.org’

jdk رو قبل AndroidStudio نصب کردم
تو System Varible هم Java_home , jdk_home رو تعریف کردم

AVD manager رو که اجرا میکنم موقع ساخت دیوایس ، target فقط Android 4-4w -API Level 20 رو نشون میده
و CPU/ABI رو هم غیرفعاله و مینویسه : no system image installed for this target

ویندوز 64 بیتی هم دارم با Jdk 32 بیت

(jdk 1.6.0_18)
لطفا راهنمایی کنید

delta7
چهارشنبه 23 مهر 1393, 18:38 عصر
اندروید استودیو اولش نیاز داره یک سری فایل دانلود کنهاجازه این کار رو بدین بهش ممکنه مشکل حل بشهولی نظر من این هست که با اکلیپس کار کنید سبکتره

hasan_esfahan
چهارشنبه 23 مهر 1393, 21:48 عصر
اگه می خواهید با اندروید استادیو کار کنید و هزار و یک مشکل داره همش بر می گرده به این که شما باید وی - پی -ان استفاده کنی قبل از این که اندروید استادیو را اجرا کنی وی-پی - ان بزن و بعد اجرا کن.

چون یکسری پلاگین نیاز داره ، که همش فیلتر شده .

slr560
چهارشنبه 23 مهر 1393, 22:27 عصر
اندروید استودیو اولش نیاز داره یک سری فایل دانلود کنهاجازه این کار رو بدین بهش ممکنه مشکل حل بشهولی نظر من این هست که با اکلیپس کار کنید سبکتره

اگه می خواهید با اندروید استادیو کار کنید و هزار و یک مشکل داره همش بر می گرده به این که شما باید وی - پی -ان استفاده کنی قبل از این که اندروید استادیو را اجرا کنی وی-پی - ان بزن و بعد اجرا کن.

چون یکسری پلاگین نیاز داره ، که همش فیلتر شده .

به جای حل کردن مشکل صورت مسئله رو پاک نکنید و اگر تجربه ای ندارید اطلاعات اشتباه ندید

و اما شما دوست عزیز
برای مشکل اولتون به قسمت configure -> project defult -> project stracture برید و قسمت SDK رو تغییر بدید و دقیقا محل SDK مورد نظرتون رو بهش بدید. چون اندروید استادیو به صورت پیش فرض از SDK پیش فرض خودش استفاده میکنه که خالی هست و چیزی توش نیست

و اما مشکل دومتون . به لینک زیر برید و آموزشی که گزاشتم رو دنبال کنید. فقط یادتون باشه آخرین ورژن اندروید استادیو الان 0.8.12 هست که به gradle 2.1 نیاز داره
البته ورژن قبل این هم با گردل 1.12 کار میکنه
http://barnamenevis.org/showthread.php?458006-%D8%A2%D9%85%D9%88%D8%B2%D8%B4-%D8%AD%D9%84-%D9%85%D8%B4%DA%A9%D9%84-%D8%B3%DB%8C%D9%86%DA%A9-%D8%B4%D8%AF%D9%86-gradle-%D8%AF%D8%B1-%D8%A7%D9%86%D8%AF%D8%B1%D9%88%DB%8C%D8%AF-%D8%A7%D8%B3%D8%AA%D8%A7%D8%AF%DB%8C%D9%88-%D9%88-intellij-idea&highlight=gradle

slr560
چهارشنبه 23 مهر 1393, 22:36 عصر
توی قسمت envirement فقط JAVA_HOME رو به صورت new تعریف کنید و آدرس JDK رو بهش بدید. همیشه سعی کنید برای ویندوز ۶۴بیتی JDK ۶۴ بیت نصب کنید. اگه نشد مشکلی نیس
بعد از اون به متغیرر path برید توی همون envirement و متغیر JAVA_HOME رو تعریف کنید و آدرس پوشه bin رو بهش اضاف کنید
دقیقا قسمتی که آبی کردم رو به آخرش اضافه کن . ";" یادت نره
124563

slr560
چهارشنبه 23 مهر 1393, 22:40 عصر
برای اینکه توی قسمت avd تارگت ورژن های مختلف اندروید رو داشته باشید باید حتما اونارو از SDK دانلود کنی
برای استفاده از SDK حتما باید به vپیn یا پروگسی باشی تا اطلاعات پکیج هارو دانلود کنه
بعدش هر ورژنی که خواستی رو image مورد نظرش رو دانلود میکنی.
اگه نمیتونی از SDK بگیری میتونی به صورت دستی از آدرس زیر دانلود کنی و خودت بزاری توی پوشه SDK
http://downloads.puresoftware.org/files/android/

barnamenevisjavan
پنج شنبه 24 مهر 1393, 07:54 صبح
بجای Android Studio بهتره از خود Intelij IDEA استفاده کنید،ابزار های اندروید روش نصب هست دردسر های AS رو هم نداره،لینک دانلود نسخه رایگان
https://www.jetbrains.com/idea/

بهتره نسخه Ultimate رو از وب + کرک دانلود کنید سرچ کنید هستش

mohammadnkh
پنج شنبه 24 مهر 1393, 14:40 عصر
سلام دوستان

مشکلم باز حل نشد

پیغام پس از راه اندازی AS:

124588

SDK هم نصبه این هم مسیر:

124589

این هم حجم SDK+مسیر:
124590

124591

124592

gradle1.12-all.zip رو هم دانلود کردم
هم تو پوشه .gradle کپی کردم
هم تو پوشه gradle (در مسیر SDK) کپی کردم
بازهم نشد

چکار کنم؟

slr560
پنج شنبه 24 مهر 1393, 15:01 عصر
مشکل اول:
ورژن JDK خیلی قدیمی هست. از لینک زیذ ورژن 1.8 نسخه ۶۴بیتی رو دانلود کن (حتما قبلش ورژن فبلیت که 1.6 هست uninstall کن و ریستارت کن)
آدرس جدید jdk رو هم توی android studio درست کن
http://www.softgozar.com/WebPage/Download.aspx?SoftwareId=373&Title=NetBeans-IDE-8.0.1-Final-+-Java-SE-Development-Kit-(JDK)-7-Update-71-/-8-Update-25-x86/x64-for-Win/Linux

مشکل دوم:
توی عکس پایین آخرش دیگه ; نیاز نیس
124594

حتما حتما حتما برای راه اندازی اولیه android studio به وی p ان متصل باش. یه new بزن و پروژه جدید بساز تا خودش کارارو بکنه

ali-star
پنج شنبه 24 مهر 1393, 15:02 عصر
بجای Android Studio بهتره از خود Intelij IDEA استفاده کنید،ابزار های اندروید روش نصب هست دردسر های AS رو هم نداره،لینک دانلود نسخه رایگان
https://www.jetbrains.com/idea/

بهتره نسخه Ultimate رو از وب + کرک دانلود کنید سرچ کنید هستش
یعنی برای راه اندازیش نیازی به فندق شکن نیست؟!

slr560
پنج شنبه 24 مهر 1393, 15:03 عصر

برای دانلود وابستگی ها و چیزهای دیگه نیاز به پروکسی یا v پی ان هست
android studo نسخه ای از intellij هست دیگه . چه فرقی داره اخه

ali-star
پنج شنبه 24 مهر 1393, 15:56 عصر

دوستمون گفتن این مشکلات رو نداره من هم فکر کردم این مشکل رو میگه...

barnamenevisjavan
پنج شنبه 24 مهر 1393, 23:31 عصر

نخیر دوست عزیز هیچ نیازی نیست!

لطفا چیزی که ازش اطلاعی ندارید رو اطلاعات غلط به بقیه ندید

ali-star
جمعه 25 مهر 1393, 04:59 صبح

واقعا! نمی دوسنتم الان دانلودش می کنم ببینم چطوره البته نسخه رایگانش... چون من از لینوکس استفاده می کنم و نمی تونم کرکش کنم نسخه رایگانش که چیزی کم نداره به نظرم درسته؟

slr560
جمعه 25 مهر 1393, 08:50 صبح

الان چیو من اشتباه گفتم که داری این حرفو میزنی. یعنی میگی اندروید استادیو intellij نیست؟؟؟ :متعجب:
حرفت اصلا درست نبود
توی intellij هم نیاز به دانلود gradle هست. عزیزم سرورهای gradle برای ایران تحریم هست. همچنین بخشی از maven .شما سعی کن یه بار امتحان کنی و بعدش بیای اینجا این حرفو بزنی

barnamenevisjavan
جمعه 25 مهر 1393, 08:57 صبح

الان چیو من اشتباه گفتم که داری این حرفو میزنی. یعنی میگی اندروید استادیو intellij نیست؟؟؟ :متعجب:
حرفت اصلا درست نبود
توی intellij هم نیاز به دانلود gradle هست. عزیزم سرورهای gradle برای ایران تحریم هست. همچنین بخشی از maven .شما سعی کن یه بار امتحان کنی و بعدش بیای اینجا این حرفو بزنی
من گفتم اندروید استودیو Intelij نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
گفتم دردسرای AS رو نداره!
برعکس شما بهتره یبار امتحان کنی بعد بیا پست بزن!!!

barnamenevisjavan
جمعه 25 مهر 1393, 08:58 صبح
واقعا! نمی دوسنتم الان دانلودش می کنم ببینم چطوره البته نسخه رایگانش... چون من از لینوکس استفاده می کنم و نمی تونم کرکش کنم نسخه رایگانش که چیزی کم نداره به نظرم درسته؟
در مورد نسخه رایگانش اطلاعی ندارم ولی نسخه Ultimate مطمئن هستم

slr560
جمعه 25 مهر 1393, 09:27 صبح
من گفتم اندروید استودیو Intelij نیست؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
گفتم دردسرای AS رو نداره!
برعکس شما بهتره یبار امتحان کنی بعد بیا پست بزن!!!

لحن حرف زدنت اصلا درست نیست. لازم نمیبینم واسه کسی مث شما که اینجوری حرف میزنه جواب پس بدم
تو راست میگی .

ali-star
جمعه 25 مهر 1393, 09:56 صبح
حرفت اصلا درست نبود

تازه نصبش کردم بدون هیچ دردسری نه گردل خواست نه چیزی فقط آدرس JDK و SDK رو بهش دادم دیگه چیزی نخواست پروژه همه درست کردم اجرا شد... عالیه...
حالا فرقش با AS تو چیه؟ من تو این موندم که چرا دوستان نماین سمت این یکی... آخه راه اندازیش به نظر من حتی راحت از اکلیپس هست!

barnamenevisjavan
جمعه 25 مهر 1393, 11:42 صبح
لحن حرف زدنت اصلا درست نیست. لازم نمیبینم واسه کسی مث شما که اینجوری حرف میزنه جواب پس بدم
تو راست میگی .
با کسی که چیزی سرش نمیشه الکی از روی کامنت اینو اون + اینکه 2 تا چیز مختلف و جدا از هم (AS , Intelij) رو از هم تشخیص نمیده و کاربران دیگه رو گمراه میکنه کمتر از اون نمیشه بهش گفت! کامنت دوستمون هم سند برا شما!!!!!!
بهتره چیزی که در موردش اطلاع ندارید و ازش استفاده نکردید نظر ندید!
Intelij یه محیط جدا هستش که اکثر زبان هارو ساپورت میکنه AS هم ماله گوگله که میاد از IDE ماله Intelij استفاده میکنه این خارجی ها یکسری قوانین خاص دارن! به عنوان مثال رام های سیانوژن که برای گوشی های اندروید طراحی میشه فقط رام خالص هستش و بدلیل قوانین امکان قرار دادن برنامه های گوگل رو ندارن (Google Play ,map ,...)
AS و Intelij هم اینجوریه بنا به دلایلی AS حق استفاده از برخی افزونه هارو نداره و کاربر باید خودش اون هارو جداگونه تهیه کنه!

تازه نصبش کردم بدون هیچ دردسری نه گردل خواست نه چیزی فقط آدرس JDK و SDK رو بهش دادم دیگه چیزی نخواست پروژه همه درست کردم اجرا شد... عالیه...
حالا فرقش با AS تو چیه؟ من تو این موندم که چرا دوستان نماین سمت این یکی... آخه راه اندازیش به نظر من حتی راحت از اکلیپس هست!

barnamenevisjavan
جمعه 25 مهر 1393, 11:53 صبح
فرقش این هست که Intelij یه محیط متن باز هستش و اکثر زبان های برنامه نویسی رو ساپورت میکنه و انحصار پروژه دست شرکت jetbrains هستش حالا گوگل از این IDE و قابلیت هاش خوشش میاد و اومده از این پروژه متن باز استفاده کرده و بقیه زبان هارو حذف کرده و یکسری تغییرات شخصی سازی دلخواه داده! حالا بخاطر برخی قوانین پروژه های متن باز گوگل نمیتونه از برخی پلاگین ها در AS استفاده بکنه و کاربر باید اون هارو جداگانه تهیه بکنه اما Intelij چون پروژه ماله خودشه هیچ محدودیتی نداره و همه چی آرومه !:لبخند:

ali-star
جمعه 25 مهر 1393, 12:02 عصر
پس چرا کاربران بیشتر میرن سمت AS؟

barnamenevisjavan
جمعه 25 مهر 1393, 14:08 عصر
پس چرا کاربران بیشتر میرن سمت AS؟
بیشترین دلیلش اینه که Intelij IDEA رو نمیشناسن و فکر میکنن که این IDE توسط گوگل طراحی شده و نمیدونن که خود این Intelij توسط یه شرکت دیگه پشتیبانی میشه و IDE مجزایی هستش.

ali-star
جمعه 25 مهر 1393, 14:18 عصر
این IDE عالیه ولی هیچی مثل اکلیپس خودمون نمیشه...
این یکم گیج کنندس...

barnamenevisjavan
جمعه 25 مهر 1393, 16:30 عصر
این IDE عالیه ولی هیچی مثل اکلیپس خودمون نمیشه...
این یکم گیج کنندس...
دربرابر اکلیپس خیلی سرتر و شاخ تره یکم باهاش کار کنید عادی میشه اکلیپس کلا با خودش درگیره :لبخند::قهقهه:

ali-star
جمعه 25 مهر 1393, 16:44 عصر
دربرابر اکلیپس خیلی سرتر و شاخ تره یکم باهاش کار کنید عادی میشه اکلیپس کلا با خودش درگیره :لبخند::قهقهه:

ازش استفاده می کنم نمیگم بده ولی کلا طریقه نمایش خاطاها ش و ... زیاد جالب نیست توی اکلیپس راحت میتونی بفهمی کجای برنامت می لنگه...
الان یه ساله دارم همش از اکلیپس استفاده می کنم کوچ کردن هم یه جوایی سخته...