PDA

View Full Version : حرفه ای: چیدمان توسط کاربر

bftarane
پنج شنبه 24 مهر 1393, 10:45 صبح
سلام.
یکی از کارفرماها می خواد ایده ای در وب سایتش پیاده بشه که هنوز من نمی دونم اصلاً قابل اجرا هست یا نه، لطفاً راهنمایی کنید.

ایشون می خواد فرضاً کاربر یک ماشین عروس رو در سایت انتخاب کنه و بعد یه سری هم گل باشه و کاربر خودش بیاد این ماشین رو به سلیقه خودش گل بزنه (در حالت پیشرفته تر در نهایت این ماشین قابل چرخش باشه تا از همه زوایا تزئین ماشین دیده بشه)

آیا سایت نمونه یا آموزشی در این زمینه سراغ دارید؟
ممنون از هر گونه ایده و راهنمایی در این زمینه

خودم این نمونه رو پیدا کردم برای چیدمان اولیه ولی کاملاً ابتدایی هست.
http://www.jqueryrain.com/?_w900pYY
این هم یه تصویر رو می چرخونه
http://www.jqueryrain.com/?2X8hQqr3
ولی اینکه چطور کار ابتدا باید از همه زوایا چیدمان بشه و در نهایت از همه زوایا نمایش داده بشه به کاربر رو نمی دونم چطور میشه انجام داد؟

Mori Bone
پنج شنبه 24 مهر 1393, 11:05 صبح
با یه فلش کار قرارداد ببندید. چون این کار با فلش مثه آبه خوردنه. البته با javascript و مطلقاتش مثله jquery هم میشه اینو پیاده سازی کرد

bftarane
پنج شنبه 24 مهر 1393, 11:25 صبح
یعنی با فلش کاربر خودش می تونه کار رو بچینه؟ یکی از همکارام فلش بلده البته ایشون برنامه نویس نیست، گرافیسته. مثلاً با فلش مالتی مدیا درست می کنه. حالا منظورتون
برنامه نویس فلش بود؟

در مورد نحوه انجام این کار با فلش می تونید اطلاعات بیشتری بدید؟ مثلاً اینکه چه لغتی رو سرچ کنم تا بتونم نمونه هاش رو ببینم؟

بهزاد علی محمدزاده
پنج شنبه 24 مهر 1393, 11:51 صبح
سلام. با کتابخانه های 3D و خلاصه کتابخانه هایی که برای گرافیک و بازی سازی استفاده میشه شاید بتونید همچین کاری رو انجام بدین. این لینک (http://www.creativebloq.com/3d/30-amazing-examples-webgl-action-6142954) و ببین .

اما یه چیزی رو در مورد درخواست های کارفرما : هر ایده ایی قابل اجرا نیست. یعنی با اون پیش فرض های کارفرما ها قابل اجرا نیست. مثلا همچین پروژه ایی با 500 هزار تومن پیاده سازی نمیشه! می بایستی در مورد هزینه چند میلیونی کار هم توجیه شده باشند . اونوقت بیشتر ایده ها قابل اجراست ...

یه روز خانم و آقایی در مورد کسب و کارشون داشتن با من مشورت می کردن , خانمه می گفت اگر سایتی داشته باشیم که این کارها رو انجام بده : شروع کرد لیستی از ایده هاش و گفت ... حرفش که تموم شد ازش پرسیدم با دیجی کالا آشنا هستی ؟ گفت آره مثل همون دیگه !!! گفتم به نظرت قیمت پروژه اش چقدره ؟ گفت نمی دونم شاید یکی دو میلیونی باشه !!! ... یه موسسه آفریقایی ارزش دیجی کالا رو پنجاه میلیارد تومن برآورد کرده . بطور میاینگین در مصاحبه ایی که داشتن این و گفتن روزانه یک میلیارد و دویست میلیون فروش دارند. اینها رو که می شنید دیگه کمی آروم شد حساب دستش اومد.

پروژه شما هم از اونجایی که معمولی نیست. و در مهندسی نیازها میگن درخواست مشتری مثل کوه یخ هست . یعنی آنچه که میگه فقط بخش بیرون از آب هست و چند برابر اون زیر آب هست. فردا میگه امکان ذخیره سازی طرح کاربر , چاپ , بازیابی اون در پروفایل کاربر و ... به همین دلیل در قیمت گذاری ها کوه یخ و با هم در نظر می گیرن.

شما باید توجیه کنید که این طرح نیاز به تحقیق داره و ممکنه آموزش هم بخواد . پس قیمتش رو هم باید بپردازه .

bftarane
پنج شنبه 24 مهر 1393, 12:00 عصر
ممنون از راهنمایی.
بله ما هم هنوز قطعی به کارفرما نگفتیم که قابل انجامه یا نه و هزینه چقدر میشه. شنبه قراره بیشتر صحبت بشه. ولی می خواستم خودم مطمئن بشم که عملی هست یا نه، اگه آره با چه نرم افزاری، با چه تکنیکی، و برآورد زمان و هزینه رو داشته باشیم.
من از نظر فنی باید اینا رو به مدیر شرکت انتقال بدم تا در مورد هزینه ایشون تصمیم گیری کنه.

یعنی آنچه که میگه فقط بخش بیرون از آب هست و چند برابر اون زیر آب هست.

بله. کاملاً صحیحه. این قضیه به تجربه برام ثابت شده.

با کتابخانه های 3D و خلاصه کتابخانه هایی که برای گرافیک و بازی سازی استفاده میشه شاید بتونید همچین کاری رو انجام بدین

ما می خواهیم حتما به صورت آنلاین و در خود وب سایت این کار انجام بشه بنابراین فکر نمی کنم مبحث بازی سازی اینجا به کار ما بیاد اونم با سرعت ها اینترنت ایران.

بچه ها لطفاً اگه نمونه پیاده سازی شده مشابه با چیزی که من گفتم سراغ دارید (حالا با هر نرم افزاری) Demo ش رو اینجا بزارید ممنون.
در واقع دنبال یه نمونه پیاده سازی شده هستم به عنوان دمو، تا موقع سوال بهتر منظورم رو برسونم.

hamid811
پنج شنبه 24 مهر 1393, 12:09 عصر
drag and drop by jquery

دانیال دزفولی
پنج شنبه 24 مهر 1393, 12:32 عصر
http://codepen.io/neoberg/pen/istyp

پیام حیاتی
پنج شنبه 24 مهر 1393, 14:24 عصر
سلام
نظر من بر روی طراح و برنامه نویس فلش هست کار هم با کیفیت خیلی بالاتر انجام خواهد شد.
برنامه نویس فلش ActionScript.
اگر نیاز دارید پیام خصوصی بدید تا شخصی رو معرفی کنم نمونه کارهاشو ببینید و با هم صحبت کنید.

بهزاد علی محمدزاده
پنج شنبه 24 مهر 1393, 14:42 عصر
در بعضی از فروشگاه های اینترنتی می بینید که با جاوااسکریپت لباس مانکن رو عوض می کنن. یه تصویر مانکن هست و یه سری تصاویر ثابت هم از لباس ها . که با انتخاب لباس ها از پنل , تصویر مانکن عوض میشه. شاید بتونید این و رو این پروژه اعمال کنید. منتهی برای گل کاری ماشین اول اینکه فقط گل نداریم و ممکنه روبان و ... هم استفاده بشه و ماشین ها انواع مختلف و رنگ های مختلفی دارند. شما باید این و جا بندازید که هر محدودیت وجود داره و هرکاری رو نمیشه پیاده سازی کرد. اما برای زاویه های مختلف ماشین : همون تصویر مانکن و در نظر بگیرید , منتهی یه پنل داشته باشید برای گل کاری بغل ماشین. و یکی هم برای کاپوت جلو و پشت و سقف, دیگه از این بیشتر حالتی نداریم . تصویر ماشینها با svg و ابزارها طراحی کنید که رنگش هم قابل عوض شدن باشه. یعنی اگه ماشین قرمز بود این بتونه رنگ و عوض کنه. نمی دونم منظورم و تونستم برسونم یا نه . اما اینم یه راه حل هست.

راستی , می تونید یه زمینه رنگی بذارید و فقط گل ها رو بشه درگ کرد روی اون زمینه رنگی . این کار برای این هست که اگر ماشین عروس قرمز بود این بتونه گل مناسب و بذاره روی زمینه قرمز تا مشتری ببینه گل روی زمینه قرمز به چه صورتی در میاد.

باید توجیه کنید که گل کاری در سه بعد و روی ماشین احتیاج به برنامه نویسی اختصاصی داره و کار راحتی نیست. در دو بعد هم اون روش بالا به نظرم خوبه. ( یه تحقیق هم بکنید شاید قبلا نرم افزاری برای گل کاری طراحی شده باشه . همونجوری که برای معماری داخلی ساختمان و ... هست. )

ravand
جمعه 25 مهر 1393, 11:36 صبح
اگه دنبال سه بعدی سازی هم هستی. یه برنامه نویسی هست در html5 به نام convas که کدنویسیش از کتابخانه هایی که جاوا اسکریپت داره خیلی ساده تر هست.http://blog.entheosweb.com/ideas/awesome-html5-canvas-animations-applications