PDA

View Full Version : سوال: ایجاد یک بازی آنلاین

Game.Dev
شنبه 26 مهر 1393, 01:44 صبح
سلام.

چند وقتی هستش که فکر ساخت یک بازی آنلاین به سرم خورده. می تونم بگم تجربه کافی رو توی برنامه نویسی دارم اما توی بازی آنلاین نه متاسفانه!

تقریبا عکس های بازی رو آماده کردم بازی پیچیده ای هستش و داستانش هم در حال اتمام هستش.

اوایل احساس می کردم که مثل سایت هستش و با یک فریم ورک ساده مثل Yii میشه یک بازی رو بالا آورد اما خوب بعدا متوجه شدم که داستان جداست.

چند روزی توی نت جستجو کردم و چیز های خوبی دستگیرم نشد و تصمیم گرفتم که با یک تاپیک در اینجا موضوع رو پیش ببرم.

خوب حالا سوالاتی برای من پیش اومده که ممنون میشم دوستان پاسخ مناسبی بهم بدن.

اول از همه راجب بیس بازی هستش که در واقع میشه گفت فریم ورک بازی! به نظر شما خوبه که بازی رو روی فریم ورکی مثل Yii بالا بیارم؟ چون طی مطالبی که خوندم بهتر هستش که خودم یدونه فریم ورک مختص بازی بنویسم! اما مشکل اینجاست که فریم ورک نویسی بازی آنلاین رو بلد نیستم. پس تا الآن مشکل اصلی ما شد بیس این بازی. آیا از دوستان کسی هست که بیس یک بازی آنلاین رو دیده باشه که خیلی خوب باشه؟ ممنون میشم لینک دانلود اون رو در اختیار من بذارید.

مورد دوم هم ساختار کلی هستش. مثل موتور بازی و...

نیاز به منابعی دارم که هوش مصنوعی رو در واقع آموزش بده و در واقع بهینگی در بازی آنلاین و.. رو یاد بگیرم.

به طور کلی اگه مطلبی، کتابی، چیزی که بتونه در این زمینه من رو یاری بده دارید، ممنون میشم معرفی کنید.

همچنین اگه کسی تجربه ی ساخت بازی آنلاین رو داشته لطفا بیان کنه که بیشتر آشنا بشم.

ممنون از همتون.

Game.Dev
یک شنبه 27 مهر 1393, 22:15 عصر
سلام مجدد.

دوستان عزیز لطفا راهنمایی نمایید بسیار حیاتی هستش.

با تشکر.

Mohammadsgh
دوشنبه 28 مهر 1393, 18:20 عصر
برای قسمت php میتونید خودتون فریم ورک بنویسید.چند تا چیزی دیگه هم بلد باشید از جمله nodejs توی اتصالات زیاد php پاسخ گوی کار شما نیست.تو همین برنامه نویس درباره ساخت بازی آنلاین گفتگو شده میتونید جستجو کنید و ببینید

Game.Dev
دوشنبه 28 مهر 1393, 23:41 عصر
برای قسمت php میتونید خودتون فریم ورک بنویسید.چند تا چیزی دیگه هم بلد باشید از جمله nodejs توی اتصالات زیاد php پاسخ گوی کار شما نیست.تو همین برنامه نویس درباره ساخت بازی آنلاین گفتگو شده میتونید جستجو کنید و ببینید
درود.

بله جستجو هایی داشتم. زبان node.js صد درصد باید باشه چون بازی به صورت Full ajax تصمیم بر نوشتنش داریم، به خیلی از قسمت هاش نیاز به connection realtime داریم.

من طی جستجو هایی که داشتم بحث بیشتر سر این بوده از چه زبان های برنامه نویسی استفاده بشه! یعنی خیلی ابتدایی بودند. یا یک پست پیدا کردم در مورد عکس و کش و این مسایل بود که میشه گفت ابتدایی هست(چون این هارو بلد هستم.)

بیشتر بحث من بر روی Engine هستش که باید بحث بشه. یعنی بحث ما وارد perfomance میشه. مثلا من توی یک مطلب خوندم اگه Engine رو به زبان C++ بنویسیم خیلی بهتر پاسخگو هستش. خوب حالا بحث وارد این میشه چجوری یک فریم ورک php رو با C++ ترکیب کنیم؟!! یا اصلا چطوری این 2 زبان رو ترکیب کنیم؟! یا خیلی مسایل دیگه.

در کل من هدفم از این تاپیک این بود که یک اسکریپت بازی یا حالا یک فریم ورک بازی یا یک Engine بازی که از قبل توسط افراد حرفه ای نوشته شده رو قرار بدند تا دقیقا دستمون بیاد چی هارو باید رعایت کرد و کلا سبک نوشتن Engine یک بازی چطوره!