PDA

View Full Version : لپتاپ مناسب برنامه نویسی

Omid707
یک شنبه 27 مهر 1393, 07:57 صبح
سلام
از دوستان کسی تا بحال با لپتاپ برنامه نویسی کرده؟ چه لپتاپی برای اینکار مناسبه؟ حداقل سایز صفحه نمایش که باعث خستگی چشم نشه چیه؟

2020s1371
دوشنبه 28 مهر 1393, 05:17 صبح
سلام
از دوستان کسی تا بحال با لپتاپ برنامه نویسی کرده؟ چه لپتاپی برای اینکار مناسبه؟ حداقل سایز صفحه نمایش که باعث خستگی چشم نشه چیه؟

برنامه نویسی روی هر سیستممی و با هر قدرتی میشه انجام داد چون برای اینکار فقط یه تکست ادیتور کافیه (که ترجیح میدم حالت اوتوکامپلت و شناسایی سینتکس زبان ها رو داشته باشه)
اما اگه بخاید از نرم افزارهایی مثله ویژوال استادیو و... استفاده کنین هر لب تابی که روش ویندوز 7 نصب بشه کافیه
البته اینا حداقل هاست

سایز هم من ترجیح میدم 15.6 باشه و البته تا اونجایی که بشه سبک!

موفق باشید

Omid707
چهارشنبه 30 مهر 1393, 16:46 عصر
برنامه نویسی روی هر سیستممی و با هر قدرتی میشه انجام داد چون برای اینکار فقط یه تکست ادیتور کافیه (که ترجیح میدم حالت اوتوکامپلت و شناسایی سینتکس زبان ها رو داشته باشه)
اما اگه بخاید از نرم افزارهایی مثله ویژوال استادیو و... استفاده کنین هر لب تابی که روش ویندوز 7 نصب بشه کافیه
البته اینا حداقل هاست

سایز هم من ترجیح میدم 15.6 باشه و البته تا اونجایی که بشه سبک!

موفق باشید
البته منظور من مناسب بودن از لحاظ قدرت سخت افزاری نبود. بیشتر همون سایز و کیبرد منظورم بود. مثلا چند روز پیش لپتاپ یکی از دوستان رو امانت گرفتم وبعد از چند ساعت کد زدن فهمیدم کلید های برجسته و جدا از هم تاثیر زیادی در راحتی کار دارند در غیر اینصورت اشتباهات تایپی زیاد میشن.
و در مورد سایز من هرچی تو مارکتها گشتم حداکثر 15.6 بود، من الان رو PC با مانیتور 19 کار میکنم تازه بنظرم کوچیک میاد واگه امکانش رو داشتم 23 اینچ می گرفتم دیگه وای بحال 15 اینچیش. امیدوار بودم همونطور که برخی شرکتها مدل های ویژه گیمرها درست میکنند مدل های اختصاصی برای برنامه نویسها هم وجود داشته باشه.

در ضمن گزینه تشکر غیب شده واسه من! همچنین شما هم موفق باشید

StandardCode
جمعه 02 آبان 1393, 08:27 صبح
البته منظور من مناسب بودن از لحاظ قدرت سخت افزاری نبود. بیشتر همون سایز و کیبرد منظورم بود. مثلا چند روز پیش لپتاپ یکی از دوستان رو امانت گرفتم وبعد از چند ساعت کد زدن فهمیدم کلید های برجسته و جدا از هم تاثیر زیادی در راحتی کار دارند در غیر اینصورت اشتباهات تایپی زیاد میشن.
و در مورد سایز من هرچی تو مارکتها گشتم حداکثر 15.6 بود، من الان رو PC با مانیتور 19 کار میکنم تازه بنظرم کوچیک میاد واگه امکانش رو داشتم 23 اینچ می گرفتم دیگه وای بحال 15 اینچیش. امیدوار بودم همونطور که برخی شرکتها مدل های ویژه گیمرها درست میکنند مدل های اختصاصی برای برنامه نویسها هم وجود داشته باشه.

در ضمن گزینه تشکر غیب شده واسه من! همچنین شما هم موفق باشید

Vertical Monitor هست برای دسترسی به فضای زیادی که نیاز دارید و البته در کاهش دادن movement چشم هم موثره. البته نمیدونم توی ایران بتونید پیدا کنید یا نه. به هر حال.
در ضمن شما با ادیتور یا IDE ای که کار میکنید اگر این امکان را به شما بدهد میتونید آنرا به ۲ صفحه یا بیشتر تقسیم کنید. مثلا در ایمکس follow-mode را داریم
موفق باشید.

Omid707
شنبه 03 آبان 1393, 14:18 عصر
تازه الان متوجه شدم واسه گفتگو های این بخش گزینه تشکر موجود نیست ظاهرا اینجا حالت چت روم داره:قهقهه: بهر حال کشف کردم میشه تصویر لپ تاپ رو در مانیتور یا تلویزیون پخش کرد که تا حدودی خوبه جز وقتی که مثلا توی کتابخونه باشی.
از شما هم که راهنمایی کردید سپاسگذارم

behnam404
جمعه 09 آبان 1393, 21:00 عصر
برای برنامه نویسی حداقل سیستم که روش بشه یه IDE نصب کرد هم کافیه به نظر من اگه مدت زیادی در روز از رایانه برای کارتون استفاده می کنید کامپیوتر رومیزی بهتر از لپتاپ هست.