PDA

View Full Version : برنامه نویسی ماژولار

olampiad
یک شنبه 27 مهر 1393, 12:12 عصر
سلام و خسته نباشید ب دوستان عزیز
واقعا از چنین کد نویسی خسته شدم.
من برای هر پروژه ای که میگیرم میشینم از اول و پایه کدنویسی میکنم.
این هم خیلی خسته کننده هستش.
چند روز پیش یکی از دوستام با سیستم مدیریت محتوای جوملا کار میکرد که خیلی اصولی بود.
منظورم اینه که کد های پایه اون نوشته شده بود و هر موقع که میخواست چیزی اضافه کنه کد هارو مثل ماژول و کامپوننت در می آورد و ب اون اضافه میکرد.
ولی
من وقتی پروژه ای رو میگیرم میشینم از اول کد نویسی رو شروع میکنم و از این حور کد نویسی خسته شدم.
حالا منم میخوام ی سیستمی درست کنم که ماژولار باشه و قسمت های مختلفی رو بنویسم و بهش اضافه کنم و تا آخر از این سیستم استفاده کنم.
هر موقع که خواستم پروژه ای رو بگیرم از این سیستم خودم استفاده کنم و هر بار از پایه کد نویسی نکنم.
حالا خواستم ببینم واسه ساختن چنین سیستمی و برنامه نویسی ماژولار باید چیکار کنم؟
میشه ی توضیحات پایه و مختصر بهم بدید
یا
مراحلی رو که برای ساختن سیستم ماژولار باید طی کنم رو بگید.
اگه کوچولو راهنماییم کنید بقیشو خودم دنبال میکنم
ممنون میشم راهنماییم کنید.

فرزند کوروش
یک شنبه 27 مهر 1393, 13:05 عصر
شما اول با جوملا کار کن طوری که کاملا بهش مسلط بشی ساختار پوشه بندی هاش (کامپوننت و ماژولهاش) رو ببین تحلیل کن
خودت دقیقن متوجه میشی ک باید چجوری کار کنی.
دوست داشتی ای دی یاهومو اد کن . شاید بتونم کمی کمکت کنم

cpuram
یک شنبه 27 مهر 1393, 14:53 عصر
شما اول با جوملا کار کن طوری که کاملا بهش مسلط بشی ساختار پوشه بندی هاش (کامپوننت و ماژولهاش) رو ببین تحلیل کن
خودت دقیقن متوجه میشی ک باید چجوری کار کنی.
دوست داشتی ای دی یاهومو اد کن . شاید بتونم کمی کمکت کنم

برای جوملا اینجا آموزش با کیفیت hd یوتوب هست برای اینکه راحتتر دانلود کنی یه سایت هست پیام خصوصی بدی معرفی میکنم.

olampiad
یک شنبه 27 مهر 1393, 16:08 عصر
آیا آموزشی در مورد برنامه نویسی ماژولار سراغ ندارید.
جوری که مثل پکیج آموزشی استاد جنتی باشه و از پایه آموزش بده
ممنون

cpuram
یک شنبه 27 مهر 1393, 18:03 عصر
آیا آموزشی در مورد برنامه نویسی ماژولار سراغ ندارید.
جوری که مثل پکیج آموزشی استاد جنتی باشه و از پایه آموزش بده
ممنون

تو راهه.آقای شهرکی داره میسازه.

joker
یک شنبه 27 مهر 1393, 19:10 عصر
من وقتی پروژه ای رو میگیرم میشینم از اول کد نویسی رو شروع میکنم و از این حور کد نویسی خسته شدم.
حالا منم میخوام ی سیستمی درست کنم که ماژولار باشه و قسمت های مختلفی رو بنویسم و بهش اضافه کنم و تا آخر از این سیستم استفاده کنم.
هر موقع که خواستم پروژه ای رو بگیرم از این سیستم خودم استفاده کنم و هر بار از پایه کد نویسی نکنم.
حالا خواستم ببینم واسه ساختن چنین سیستمی و برنامه نویسی ماژولار باید چیکار کنم؟
میشه ی توضیحات پایه و مختصر بهم بدید

چیزی که دوستمون گفتند جوملا یک مثال بود نه صرفا با جوملا بخواد کار کنه

ماژولار نوشتن باید یکسری استاندارد و ثوابت برای خودت طراحی کنی که از اون چارچوب خارج نشی

به شکل خیلی ساده بخوام ی مثال بزنم مثلا قراره به دیتابیس وصل بشی
خودت یک تابع مینویسی به اسم connecttomydb
حالا توش کانکشن استرینگ و بقیه ...
از حالا به بعد توی تمام پروژه هات نمیای از اول فکر کنی ببینی کانکشن استرینگ چی باید بنویسی ، پارامترهای اولیه غیر از user-pass چیه و الی آخر... فقط یکبار اسم تابعت را صدا میزنی و چون قبلا تستش کردی مطمنی کار میکنه و سریع میری دنبال بقیه کدنویسیت :)

اینطوری یکبار کد مینویسی بعد به صورت ماژول ازش توی تمام سیستمت استفاده میکنی. ( هر موقع برنامه مینویسی ، توابعی که مینویسی را جوری بنویس و روش فکرکن که انگار قراره توی صد مدل پروژه دیگه هم ازش استفاده کنی ، اسمشم بزار ماژول :لبخند:

حالا هرکسی غیر از خودت هم بخواد ارتباط با دیتابیس برقرار کنه میاد از ماژول ارتباط بادیتابیس شما که کدها توش کپسوله شده استفاده میکنه.